Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csak én érzem azt, hogy a...

Csak én érzem azt, hogy a média manipulatív módon próbája szinten tartani a fővárosi ingatlanok árát, hogy az emberek minél jobban eladósítsák magukat?

Figyelt kérdés

portfolio.hu, privatbankar.hu,

ezek az internetes lapok túlzó és bulváros címekkel jelentetnek meg semmibe beszélő cikkeket még most is, hogy brutális drágulás jön. Már hova?



2017. nov. 2. 23:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Mitől érzed bulvárosnak illetve manipulatívnak? Egyébként egyik oldalon sem olvastam (még tegnap sem) brutális drágulásról. Másik: az, hogy ki mennyire adósítja el magát, inkább a gazdasági környezettől függ, ami meg már színtiszta politika.
2017. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező,


nem csak te érzed így. Nem vagy egyedül, vannak mások is, akik torzan látják a világot.

2017. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: ezt vegyem sértésnek?
2017. nov. 3. 11:20
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

második vagyok


Kedves kukumallu,


kezemben van Tringer (2001) és Beck (2002) úgynevezett kognitív torzítások listája. A listán szereplő 10 gondolkodásbeli hibából te hatnak a tüneteit produkálod. Ha a privát leveledben nekem írt kontrollálatlan kitöréseidet is hozzá vesszük, nyugodtan állíthatom, hogy orvosi kezelés erősen javasolt a számodra. Saját érdekedben.


Én időben figyelmeztettelek.

2017. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

"brutális drágulás jön. Már hova?"

Kereslet-kínálat.

Ezen a média sem tud (sokat) változtatni.

Pl.

1; Hiába mondja a hírek azt, hogy drágák az ingatlanok, ha nincs rá vevő engedni fognak.

Vevők pedig vannak =>

2; Ha az olcsóságot szajkóznák se adná olcsóbban senki míg van vevő aki a "többet" is megadja.

Ha esetleg az "ingatlanlufiban" gondolkozol el kell, hogy keserítselek, a nyugati(bb) országokhoz képest még olcsó is Budapest, de a szomszédokhoz képest se drága.

2017. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jelentettelek, hogy a felhasználói nevem ki merted írni, ezért kitilátás jár. Kiharcoltad magadnak. Nem sokat érnek a könyveid ezek szerint :)
2017. nov. 3. 17:41
 7/14 A kérdező kommentje:
Elég nevetséges, hogy 4 mondatból Te milyen követkztetést vonsz le egy emberből, el tudom képzelni, hogy milyen sok barátod van és mennyire szeretnek egy ilyen nárcisztikus személyt. Nem fogok egyébként sem veszekedni prolikkal. Szeretnék egy lakást venni, készpénzre akár most is vehetnék. De tudom, hogy túlárazott. És nem tanult a magyar a 2008ból. Senki se magyarázza meg nekem, hogy a szomszédos államokban is drága, stb. Ez így nem jó, ez nem a magyar emberek teljesítő tehetségéhez szabott árszínvonal. Egy a cél: eladósítani a kelet európai államokat, extraprofit reményében. Sajnálom hogy senki sem ossza amit gondolok (és még jópáran). de jusson eszedben ez amit írtam, 2-3 év múlva.
2017. nov. 3. 17:45
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy 2-3 év múlva jóval olcsóbbak lesznek az ingatlanok, de ennek ellenére most annyit érnek amennyibe kerülnek.


És jó eséllyel ha olcsóbbak is lesznek akkor az inkább a kereslet-kínálatnak köszönhető, semmint a média gigantikus összeesküvésének a kelet-európai országok lakosai ellen.

2017. nov. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

"Szeretnék egy lakást venni, készpénzre akár most is vehetnék."

Ez most panasz vagy dicsekvés akár lenni?

"De tudom, hogy túlárazott."

Ez relatív, ha van rá kereslet annyiért akkor nem az.

"És nem tanult a magyar a 2008ból."

Mi a lecke 2008ból? Nem kell nagyobbat venni annál, mint amire lehetősége van? Mert kb. ez történt.

"Senki se magyarázza meg nekem, hogy a szomszédos államokban is drága, stb."

Nem! Ott sem drága! Arányaiban nézve.

"Ez így nem jó, ez nem a magyar emberek teljesítő tehetségéhez szabott árszínvonal."

Szerintem nem csak külföldiek veszik a bp.-i ingatlanokat, tehát van magyar aki megteheti, hogy vásárol.

"Egy a cél: eladósítani a kelet európai államokat, extraprofit reményében."

Ez kinek célja? Az imperialista nyugatnak? Ne már, ez kb. gyíkember konteó szint!

2017. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ehhez semmi köze a lapoknak, én pl egyiket sem olvasom, mégis vettünk hitelre egy ingatlant és milyen jól tettük. Fél év telt el és már 2 millióval többért el lehetne adni.

Pontosan tudom, hogy az csak a mézesmadzag, hogy alacsony az alapkamat és most aztán megéri hitelt felvenni. Sosem éri meg (avagy kinek?), de a kereslet és a kínálat találkozik, nekem jobb most, mint még 10 évig fizetni az albérletet és még jó eséllyel akkorsem tudnék kp-re lakást venni, mert több volt a bérleti díjam, mint most a törlesztőm.

5 éves a kamatperiódusunk és szinte borítékolható, hogy az "újraszámolás" után a szívemhez fogok kapni, de ezt tudja, ismerje meg mindenki és kalkulálja bele. Ez egy kockázat, amit tudomasul kell venni.

Én úgy kaluláltam, hogy a 10 milliós hitelünk (amit 20 évre vettünk fel) felét 5 éven belül kitudjuk fizetni, vagyis talán nem érhet akkor sem durva meglepetés, ha megugrik a kamat a periódus végén.

2017. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!