Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vettem egy új lakást kifizette...

Kovács Kelemen kérdése:

Vettem egy új lakást kifizettem adásvételiben szereplő teljes vételárat, de az eladó nem akarja birtokba adni egy elszámolási vita miatt. Mit lehet ilyenkor tenni, hogy lehet kikényszeríteni a birtokbaadást?

Figyelt kérdés

2017. nov. 30. 17:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi szerepel a szerződésben? Mi az az elszámolási vita?
2017. nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Szerinte 3 m2-rel nagyobb lett a lakás, amit mi nem kértünk. Azt akarja, hogy fizessem ki.
2017. nov. 30. 17:21
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Tehát valami generálkivitelezőtöl van?

Amúgy csak benne van a szerződésben, hogy mekkora ház kell nektek mennyiért. Én nem hiszem, hogy ezen önkényesen változtathat.

2017. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A szerződésben benne van a négyzetméter és a tulajdoni lapon is rajta van. Azt kell kifizetni, ami szerződésben szerepel. Nincs jobb ötletem, mint egy ügyvéd.
2017. nov. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ő bulija , járj utána jogilag mi következik és fordulj ügyvédhez . Felszólítjátok hivatalosan hogy kopjon le adja át a lakást és kussoljon mert a balhét ő viszi el és a perköltségeket is , amellett hogy kártérítést követeltek ha bérleménybe vagytok vagy emiatt többlet kiadás merült fel .
2017. nov. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ügyvéd mit tud csinálni, amit én nem? Nyilván ez lesz a végső lépés, de én szeretném birtokba venni, mert az ENYÉM, kifizettem. A szerződésben szereplő m2 van a tulajdoni lapon is. Ha én leszek a tulajdoni lapon, akkor elfoglalhatom a lakást? Ha ezt csinálom, milyen szankciók lehetnek?
2017. nov. 30. 18:07
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért tud egyet s mást az ügyvéd, amit te, vagy mi nem tudunk.:)

Te sem tudsz mindent, mert akkor nem itt faggatódznál tőlünk.

Nos, én úgy gondolom, hogyha kifizetted, a tulajdoni lapra már fel vagy vezetve, akkor utólagos reklamációnak helye nincs, beköltözhetsz a lakásodba.

KIVÉVE...(!) ha a kötött szerződésben van egy olyan kitétel, hogy te köteles vagy kifizetni a differenciát, ha a lakás nagyobbra sikerül, bár nem tudom, hogy egy tervrajz alapján készült lakás, hogy lehet akár 30 cm-el is nagyobb.

Ha sokat molesztál, mondd neki, hogy bírósághoz fogsz fordulni és ráterhelteted a szállodai költségeidet addig az időpontig, míg akadályoz a beköltözésben, plusz kéred az általad átadott összeg időarányos kamatát is.

Csak sikerül elgondolkoztatnod!

2017. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

"Szerinte 3 m2-rel nagyobb lett a lakás..."


Ezt majd magyarázza a bíróságon, hogy miért tért el a tervektől, nincs olyan hogy szerinte nagyobb, vagy nagyobb, vagy nem.

Ha nagyobb, akkor gondolom kért terv-módosítást, DE! a veletek kötött szerződésben pl ha 100m2 van és Ő 103-ra csinálta akkor ezt jeleznie kellett volna nektek, és ha nem tetszik akkor elállhattok a szerződéstől.

Pénz vissza és kész.

Minden más esetben jó ügyvéd->bíróság, minden költséget a kivitelező fog állni+ kártérítés, még a kutyám etetését is rá HTK-zom, sőt még azt is hogy emiatt 3km többet kelet mennem munkába, óvodába, orvoshoz stb.

Szóval ez neki nagyon sokba kerülhet akár napi több 10E ft-ba is, de ezt egy jó ügyvéd majd közli veled, hogy mennyit lehet kisajtolni.

2017. nov. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Pl. úgy lehet nagyobb a lakás, ha eltért a tervrajztól és pl vékonyabb szigetelést használ, vagy vékonyabb falakat húzott.

Hivatalosan akkora, ahány m2 a tulajdoni lapon szerepel.

Első körben felkeresném a legközelebbi közjegyzőt!!

2017. nov. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
47%
Itt valami nem stimmel: az adásvételi szerződésen kell ügyvédi ellenjegyzésnek lennie. Erről nem szól a kérdező.
2017. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!