Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lehet a probléma Kulcs...

Mi lehet a probléma Kulcs településsel?

Figyelt kérdés

Szeretnénk valahol a Dunánál venni valami szerényebb nyaralót, de nem viskót.

Azt vettük észre, hogy Kulcson egy év leforgása alatt rengeted eladó lett viszonylag gyorsan és viszonyítva a többi dunai árhoz (Tass, Makád, Adony) gyanúsan olcsón.

Segítenének akik ott élnek, vagy nyaralójuk van, hogy a település milyen, pl. közbiztonságilag?


2017. dec. 6. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Kulcsi mészárlás


[link]

2017. dec. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Biztos hogy semmi köze sincs az 1. linkhez.

Ilyen szempontból akkor budapesten egy lakást se tudnának eladni, mert azért ott jóval több gyilkosság, a kábitószertől prostitución át a fegyver kereskedelemig minden van.

2017. dec. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van Kulcs. Nyugis hely, jó a levegő, nincsenek cigók, közbiztonság jeles, szinte családias a közösség. A dunai élet kicsit megkopott, mert bezárt az étterem állóhajó,de a part alkalmas strandolásra (kavicsos), és ha van csónak akkor a környék horgászásra, vízisportra különösen ajánlott. A megközelítése kiváló, az M6 lejáratnál van. Bp-től 25 percre, a közelben (10km) van egy nagyobb város (Dunaújváros), a szokásos shoping lehetőségekkel. Méltánytalanul van mellőzve, valszeg Rácalmás miatt, ami közelebb van Dunaújvároshoz, és a Hankook miatt jobban el van anyagilag engedve, de ha nyugis életet akarsz akkor Kulcs. A buszközlekedés Dújv.-ba ugyan az mint Rácalmásról, elég sűrű, a hankook saját melós járatot üzemeltet, ami a munkaidőhöz alkalmazkodik.

A kulcsi "mészáros" ügy az egy nagyon megrázó eset volt a helyieknek, mert egy köztiszteletben álló dolgos vállalkozó család idióta játékfüggő gyereke irtotta ki saját családját, úgyhogy ennek az ügynek semmi köze nincs az általános közbiztonsághoz.

2017. dec. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ja, jó hely. Főleg az a része, ami nem csúszik a Dunába.

Van Kulcsnak egy része, ami nagyon gázos, viszont a nagyja teljesen jól lakható.

Szóval a kérdés az, hogy HOL vannak azok a házak, amiket olyan olcsón lehet megvenni.

Egyébként egy teljesen átlagos falu, nem ott lakom (de szintén Dújv. mellett), de jártam ott nem kevésszer, ismerősök laknak ott.

Közbiztonság is teljesen átlagos.

2017. dec. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindegyikőtök válaszát!

Megrendülten olvastam a tragédiáról, sajnos tényleg bárhol előfordulhat ilyesmi, de a helyieknek biztos nem megnyugtató, hogy ez a közveszélyes őrült nem sokára szabadlábon lesz. Ettől függetlenül az ingatlanárakat ez nem hiszem, hogy befolyásolja, ...vagy ki tudja?

A 3-as válaszolótól sok mindenre kiterjedő választ kaptam, jó volt olvasni!:)

Kedves 4-es, nem tudom hol vannak a hirdetett ingatlanok, csak annyi van írva, hogy Kulcs.

Igaz, azt sem tudom, hogy a településnek mik a gázos részei?

Sokat segítenél és megköszönném, ha egy kicsit kiokosítanál!

Ilyesmikre gondolok:

[link]

2017. dec. 6. 22:39
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Gázos rész alatt azt értem, hogy a Dunához közeli házak esetleg belevándorolhatnak a Dunába.
2017. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Löszfal van a Duna mellett, amelyik csúszik, a rá épített házak összerepednek, összedőlnek, a telek is eltűnik, lecsúszik. A Mezőföld szélén mindenhol ez a helyzet. Előbb nézz körül, hol vannak azok a nagyon olcsó házak.
2017. dec. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Kb négy éve indult meg a partoldal Kulcson. A Duna felőli két alsó utcát érintette. Azóta stabilizálták a helyzetet, megoldották a vízelvezetést. Tavaly óta korlátozás nélkül vissza lehetett költözni, visszakötötték az áramot is. Nekem egy ismerősöm volt érintett, egy évig teljesen le volt zárva az érintett rész, utána vissza lehetett menni, de nem volt áramszolgáltatás, mert a szolgáltató még az oszlopokat is kivágta. Én csináltam neki egy napelemes rendszert, amivel visszatértek a civilizációba. Különben a löszfal Ercsitől Dunaföldvárig probléma, de remélhetőleg már múlt időben, mert a megoldásra rendesen áldoztak az önkormányzatok.
2017. dec. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész válaszaitokat!

Úgy gondolom, hogy egy dunai nyaralónál a Duna közelsége a lényeg és nekem valahogy elment a bizalmam ettől a helytől. Még ha most éppen rendbe is tették, soha nem tudni mit hoz a jövő, jöhetnek olyan időjárási anomáliák, amikre egy ilyen bizonytalan talajon nem lehet felkészülni.

Tovább keresgélünk és ha találunk valamit, előtte megint megkérdezlek benneteket!:)

Szép napokat mindenkinek!

2017. dec. 8. 10:47
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Dunaparti nyaraló? Gyere a Dunakanyarba, vannak, de löszfal az nincs.
2017. dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!