Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen szempont alapján...

Milyen szempont alapján döntöttetek, mikor házat, lakást vettetek?

Figyelt kérdés

Hamarosan költöznénk, de a férjemmel nem tudunk megegyezni.

Szerinte legyen minél nagyobb, újépítésű az energiatakarékosság miatt, az elhelyezkedése nem fontos, mivel ilyen házat annyiért amennyit rá tudunk fordítani csak falun vagy új világvégi lakóparkban kapunk.

Szerintem felesleges annyi vendégszoba, dolgozó stb., (nem ő takarítja), az új ház jó lenne, de egy jó energetikai tanúsítvánnyal rendelkező régebbiben se lenne olyan sok a rezsi.

Mivel csak egy kocsink van, amit főleg a férjem használ és néha munka miatt hetekre elvisz, nekem fontos lenne, hogy legyen vásárlási lehetőség, óvoda, iskola, de legalább egy buszmegálló.

A férjem viszont mivel "világvégén" nőtt fel, azt mondja nem lesz bajunk a gyaloglástól, ő is mindennap 3/4 órát gyalogolt, majd vonatozott, buszozott... na de ha benne lehetek a döntésben, nekem nem éri meg, hogy 2 gyerekkel a főút mellett gyalogoljak meg vonatozzak, inkább költöznék kisebb házba.



2017. aug. 12. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, amíg közös nevezőre nem tudtok jutni, addig semmilyet, mert ennek így nem lesz jó vége, az biztos!


Az első, és sajnos legfontosabb kérdés: mennyi pénzetek van rá?

A második, szorosan összefügg: hol a munkahelyetek, és ahhoz képest hol (Pesten dolgozóknak pl. nem mindegy hogy az agglomeráció melyik részében laknak).


"legyen minél nagyobb"

azt fenn is kell tartani - rezsi, fűtés


"csak egy kocsink van, amit főleg a férjem használ és néha munka miatt hetekre elvisz, nekem fontos lenne, hogy legyen vásárlási lehetőség, óvoda, iskola, de legalább egy buszmegálló"

Tökre neked van igazad, nem a férjednek. Járjál haza melóból távolsági busszal, gyerekek suliból szintúgy, te cipeljél öt szatyrot, mert a munkahelyed mellett tudsz bevásárolni, plusz két gyerek iskolatáskáját, mert ők már elfáradtak a buszozástól, aha.

A világvégén felnőtt férj indoklását nem szeretném minősíteni.


Szóval: szép is az, hogy új házra vágyni, méghozzá hatalmasra. Szerintem nem árt a realitások talaján maradni.


Mennyi pénzetek van rá? Munkahely? Lakóhely kiválasztása, környék (infrastruktúra: boltok, óvoda, iskola, tömegközlekedés, gyereknek szabadidős lehetőségek), lakóközösség összetétele, tervezett beruházások (mondjuk nyitnak ott egy 2*2 sávos utcát). Ne legyen a közelben ipartelep, nagyfeszültség, hulladéklerakó, főút, autópálya, fűrészüzem, vagy szomszéd, aki állandóan hegeszt.

Ingatlan kiválasztása: teljesen jó a régi is, nagyon sok jó és modern megoldás van már ma. Az a fontos, hogy a ház műszakilag jó legyen, stabil legyen, érzelmileg megmozdítson titeket, hogy itt jól fogjátok magatokat érezni. Legyen hely kényelmesen mindenkinek, a vendégszoba ha nagyon akarja a férjed, lehet egy félszoba, és egyben is lehet a dolgozószobával (betesztek egy nyitható kanapét), csak mondom, hogy osztrák új építésű házakban így van. Fel lehet újítani, burkolatokat, stb. Nyílászárócsere, új fűtőtest, valami korszerű megoldással, ha nem akartok gázt, pl.van elektromos kazán, ami ugyanúgy cirkófűtést csinál, apró megoldások is jók lehetnek. Szigetelés, ilyesmi.

Mivel jobb egy új ház? Én nem szeretnék, nekem tetszik a régi, és nem tetszik az új, a stílusok, a színek, de ez az én véleményem.

A ti esetetekben valószínűleg arról van szó, hogy a Tudat, hogy új a ház, az a fontos (legalábbis a férjednek). Felújítani nem kell, de általában sokszor többe kerül, tehát többszöröse (is lehet) az ára, mint egy régebbinek.

2017. aug. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A férjed hogy úgy mondjam "más f@$zával veri a csalánt". Az érve hogy ő is 3/4órát gyalogolt FIATALON, EGYEDÜL (gyerekek nélkül) nálam nem áll meg. A háznál még a kertet is rendbe kell tartani nem csak a házat.
2017. aug. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A busz ,és az iskola közelsége miatt választottuk ezt a hàzt amiben lakunk.Nem új,hanem egy 35 éves kockaház.Viszont egy áldás hogy 3 percre van a busz és az iskola,az orvos 3 hàznyira tőlünk.Szóval ezt is mérlegeltük.Debrecenből költöztünk ki,10kmre,mind a ketten a vàrosba járunk dolgozni.
2017. aug. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A háznál az elhelyezkedés az egyik legfontosabb dolog. Ócska, lepukkant, nem megfelelő infrastruktúrával rendelkező helyen egy szuper kéglit is csak fillérekért lehet eladni (lásd. Mo. elmaradottabb régióit, de bárhol máshol vannak ilyen területek).

A házon tudsz alakítani, a helyet nem tudod utólag megváltoztatni.

2017. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Féláron vehettem volna a jelenleginél sokkal nagyobb házat. De az utolsó utca volt Józsán, és nem volt szilárd burkolata sem, szóval földút. Na neeeem. Egy nagy eső és még a kukásautó sem tud bejönni.

Inkább a központban vettem kisebbet.

Minden közel van, bolt, piac, posta, óvoda, iskola, buszmegálló.

A férjed mentalitása is ottragadt a világ végén, ahol született. Már megbocsáss, de egy igazi tuskót vettél férjül, aki téged gyalogoltatna a két gyerekkel, meg a bevásárolt cuccokkal a dögmelegben.

Majd tájékoztasd már, hogy az ő gyerekkora az egy dolog, de közben évszázadot és évezredet is váltottunk.

Ha nem tudatosult volna benne.

2017. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Próbálom a kedvenc helyeiről lebeszélni, még ha lenne kocsim esetleg, de szegény gyereknek nem akarom, hogy ha majd egyedül menne, félóra gyaloglással és 3 átszállással jusson el bárhova.

Elhelyezkedés szempontjából végül is mind Bp agglomeráció, annyira nem gáz, csak ugye város, falu széle.

Meg talált magasfeszültség mellett, autópálya mellett "jó" házat.. mert a szuper új ház ott feleannyi, mint máshol..

Náluk az anyja is gyalogolt-biciklizett, még most is sokat gyalogol, igazi mártír anyu. Na azért én nem akarok ilyen lenni...

Gondolom a férjemnél ez is lebeg, hogy ha ő bírta...

Akkor inkább maradnék a központ mellett 2 szobában.

2017. aug. 14. 17:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Számunkra az első és legfontosabb kritérium volt az elhelyezkedés. Én faluról származom és éppen ezért nem kívánom vissza azt az életet, amikor rohantam reggel a buszra, pedig nekünk abban a faluban nagy szerencsénk volt az átmenő forgalommal és azzal, hogy ilyen gyakran közlekedtek emiatt buszok. Szintén szerencsénk volt, mert csak 10 percre volt a megálló. Lehet így élni, de mindennap együtt élni ezzel, kinyírja az embert. Főleg ha sokat kell utazni és kevés busz jár.


A lakás, amit választottunk az anyagi keretünkbe éppen belefért némi családi kölcsön mellett. Amikor először megláttuk a valóságban, mindketten húztuk a szánkat. 40 lakásos társasház brutál forgalmas főút mellett. Meg is beszéltük amíg vártuk a tulajt, hogyha ez utca felé néző lakás, akkor illedelmesen megnézzük, de ennyi. Szerencsénkre a legesleghátsó lakás, ami zöld területre néz és abszolút csendes, már-már kisvárosi hangulatú. Azonnal beleszerettünk.

Mindkettőnknek van autója, ettől függetlenül hatalmas előnyként könyveltük el, hogy a ház előtt van a buszmegálló, amivel kb. 1 óra alatt be lehet jutni Budapest belvárosába. Fél óránként jár busz, éjszaka is jön óránként, ami szintén előny, mivel fiatalok vagyunk, megfordulunk még néha a belvárosi éjszakában.

5 perc sétára van Aldi és egy kisebb bolt, pékség is. Egy utcányira van orvosi rendelő, ovi, bölcsi. 5 perc autó út nagyobb bevásárló központ. Vagy 15 perc buszozás.

Fontos szempont a lakás elrendezése is. Pont olyan volt, amilyet szerettünk volna, egy kivétellel. Külön wc-t és fürdőt szerettünk volna, de ez nem adatott meg. Viszont olyan kialakítású, hogy simán le lehet falazni, ha zavarónak tartanánk hosszútávon.

További probléma, hogy egyszárnyú, nagy ablakok vannak beépítve, amiket utálok, de megmondom őszintén erre nem is gondoltunk, amikor megvettük. Mivel össz-vissz 3 ilyen ablak van, ezért előbb-utóbb ki fogjuk cseréltetni őket.

Ami számomra megszokhatatlan az a főút közelsége. Annyira forgalmas, hogyha nem sétálunk el a lámpás zebráig, akkor soha az életben nem jutunk át. A kezdetekben csak az út másik oldalán volt lehetőségünk parkolni, amióta sikerült parkolóhelyhez jutnunk a mélygarázsban, azóta ezzel sincs különösebb gondom. Rettegek, hogy mi lesz, ha a gyerekekkel (majd ha lesznek) kell az út mellett közlekednem, de nyugtat a tudat, hogy az előző tulaj is 3 gyereket és egy kutyát nevelgetett ott probléma mentesen.

A munkahelyeink is 20 percre vannak autóval.


Összességében szerintem az elhelyezkedés a legfontosabb. Legyen a közelben bolt, gyógyszertár, buszmegálló, orvos.

Ne kelljen órákat utazni a munkahelyetekre, sem a suliba, oviba.


Megjegyzem a férjed roppant kedves. Menjen ő tömegközlekedéssel hetekre dolgozni, az autót hagyja otthon nektek!!! Cipekedjél gyerekekkel 40 fokos melegben, szakadó esőben és -10 fokban térdig érő hóban is főút mentén... Komolyan gondolja?

2017. aug. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!