Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Külföldről haza költöző...

Külföldről haza költöző igényelhet CSOK-ot?

Figyelt kérdés
Külföldi TB-t fizetünk, külföldi állandó munkaviszonyunk van. 2 gyerekes CSOK megigénylése lehetséges, vagy ehhez mindenképp magyar TB és magyar munkaviszony szükséges? Magyarországi új építésű ingatlan vásárlásról lenne szó, nagyobb rész önerővel, maradék hitelből, illetve ha megoldható akkor CSOK segítséggel.

2017. dec. 20. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Magyar TB-t kell fizetni ahhoz, hogy járjon a CSOK. Viszont nem értem a kérdést. Hazaköltöztök végleg? Akkor hogy marad külföldi TB és munkaviszony? Hitelt vehetsz fel Magyarországon külföldi fizetéssel lakásvásárlásra, de a CSOK-nak komoly feltételei vannak.
2017. dec. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A házat fél évvel hamarabb vesszük meg, mint ahogy haza költöznénk. Így a teljes vásárlás menetét, fizetést, papírmunkát stb még külföldről intézünk.
2017. dec. 20. 22:52
 3/8 anonim ***** válasza:

A külföldi munkaviszonyt is beleszámolják,tehát elfogadják,de az igénylés pillanatába magyar munkaviszony kell,hogy legyen.

Itt akkor már bukott is a dolog

2017. dec. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Felmerül itt bennem a kérdés, hogy egyáltalán nézik, hogy van-e munkaviszony? Kell a CSOK igényléshez egyáltalán? Nyílván nem a 10+10 -hez. Ahogy eddig olvasgattam - persze mindenhol mást írnak -, csak TB 180 napos igazolás, NAV -os 0-ás igazolás illetve a 2 gyerekről szóló szerződés aláírás szükséges.
2017. dec. 21. 10:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen kell tb igazolás és magyar és munkaviszonyból származó...tehát az,hogy te fizeted magad után a tb ami csak ellátásra jogosít az nem opció
2017. dec. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utána olvastam és hivatalos rendelkezés szerint külföldi TB biztosítást ugyanúgy beleszámolják. Sehol a hivatalos rendeletben viszont nem ír olyat, hogy új ingatlan vásárlásakor 2 gyermekes CSOK igényléséhez kellene magyar munkaviszony. Nem is értem, hogy az minek kellene... a CSOK nem hitel, hanem támogatás. Miért kellene hozzá egyáltalán munkaviszony?
2018. jan. 22. 09:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Mint írtam beleszámolják a külföldit,de amikor igénylitek akkor kell,hogy hazai legyen (van arra eset,hogy pár napos volt a magyar) úgy is teljesen jó volt.

De amúgy bemész a bankba és megérdeklődöd, ott választ is fogsz arra kapni,hogy ha te nem hitelt szeretnél akkor miért is van az,hogy kell a magyar (amúgy viszont ha hitelt szeretnél azt simán megadják csak külföldire ). Amúgy azért kell hozzá munkaviszony,hogy valaki rakjon is be valamit a közösbe és ne csak úgy megkapja arra,hogy van 100 gyereke és segélyből tengődnek otthon.

2018. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát, talán van benne valami logika.


Mentem már be bankba, de az a helyzet, hogy konkrét választ nem adtak még sem ott, sem egy közeli Takarékszövetkezetben. Ahogy elő álltam azzal, hogy külföldi munka stb mondták, hogy az komplikáltabb és le kell kérdezniük valahonnan valami nagy-nagy információ központtól és majd küldik a tájékoztatót. Azóta várok. Általánosan elmondható, hogy maguk a "terméket" kínáló intézetek dolgozói sem tudnak egyébként többet, mint amit össze lehet szedni google -ből, ami kicsit bosszantó. A neten pedig sajnos sok a szóbeszéd, ellentmondásos információ, stb.

2018. jan. 22. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!