Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Árulom a lakásom és mostanában...

Árulom a lakásom és mostanában megnézte pár érdeklődő. Érdemes őket pár nap múlva felhívni hogy hogy tetszett nekik, döntöttek-e már stb. , tehát kicsit puhatolózni?

Figyelt kérdés
Illetve a második kérdésem az lenne, hogy ha majd lejjebb viszem az ingatlan árát, illetve nem irányáron szeretném már hirdetni, hanem azon az áron amit tényleg kapni is szeretnék a lakásért, akkor szóljak erről az új árról azoknak akik már megnézték a lakást de csak az irányárat ismerték?
2017. dec. 28. 19:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%

Miért megadták a számukat? -ha akarnak valamit úgyis visszahívnak; illetve még egyszer megnézik alaposabban.

Akinek kell, az úgyis alkuval kezdi, egy kicsit mindig szoktak engedni, ezt mindenki így kezeli.

2017. dec. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

NEM!

És nem!


Mindkettő rossz ötlet.

ALAP, hogy kicsivel fölé lőttél, ezért nevezik irányárnak.

Aki komoly érdeklődő, úgyis elmegy újra, és beszéltek a tényleges árról.


Hidd el, a hívásod semmit nem fog jelenteni, aki komoly érdeklődő, az jelentkezni fog, aki meg nem, azt miért zaklatnád?

Én akár komoly vagyok, akár csak nézelődök, nagyon furcsának, már-már zaklatásnak venném, ha így érdeklődnél.

Ha le akarok csapni rá, mert az álomlakásom és az ára is jó, akkor már 1-2 napon belül jelentkezek.

HA meg nem érdekel, akkor ne hívogass.

Durva lenne, ha kinézek egy tévét, megnézem máshol is, és pár nap múlva felhív pl. a Media Mart, hogy sikerült-e már döntenem, náluk veszem-e meg.

NA ugye, hogy hülyén hangzik.

És nagyobb dolgokkal még hülyébben hangzik.


Eleve utálják az emberek az ilyet, pl. telefonos biztosítás.értékesítés meg egyéb ügynökök.

Vagy mikor telefonon ügyintéztél, és utána felhívnak a szolgáltatótól, hogy hpgy voltál megelégedve az ügyintéző kedvességével, gyorsaságával, hatékonyságával.

Egyszer nagyobb mennyiségű irodaszerre volt szükségem, a webshop kiírta, hogy árakat csak a regisztráció után fogok látni. Hát egye fene, 1 perc alatt beregisztráltam, pedig csak nézelődtem, tájékozódtam az árakról.

Esküszöm, nem telt el 5 perc, csörgött a telefonom - a regisztrációhoz muszáj volt megadni a számomat, pedig amúgy nem szoktam - és hívott egy nő, hogy nagyon köszönik az érdeklődést, pontosan mire lenne szükségem és mikor, kérek-e kiszállítást. Köpni-nyelni nem tudtam, azt se tudtam, hogy rázzam le, olyan erőszakos volt.


Ne legyél piaci kofa. De amúgy még azok se mennek utánad, hogy eldöntötted-e már, melyiknél veszed meg a paradicsomot.

2017. dec. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Hát én sosem kértem el az érdeklődők telefonszámát. Nem is adnám meg, ha csak megnézni mennék egy lakást.
2017. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
NEM! Még kellemetlen helyzetbe is hozhatod őket. Egyébként is létezik adatvédelem. Csúnyán megb...hatnak azért, ha magánszemélyeket zaklatsz. Ha a vállalkozásom kéretlen e-mailt küld egy magánszemélynek, akár több millióra is megbüntethetnek.
2017. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Mivel én vagyok a tulajdonos így engem hívtak fel telefonon ezért minden érdeklődőnek meg van a telefonszáma.

Igazából úgy érzem kicsit fölé lőttem az irányárral annak amennyit ér a lakás, legalábbis ezt láttam a vevőjelölteken. Meg úgy látom h sokan hirdetnek úgy h kiírnak egy árat és az fix és ezért is gondoltam h hamarosan csökkentenem kellene.

2017. dec. 28. 20:08
 6/20 anonim ***** válasza:
62%

Ekkora butaságot még nem hallottam amiket itt leírsz.


Ne hívogasd az érdeklődőket, az nem normális dolog.

Aztán le akarod vinni az árat, majd felhívni mindenkit újra? Szintén hülyének fognak nézni.

A csökkentett árat sem fogod megkapni mert látják, hogy kell a pénz, ezért még abból is le fognak alkudni.


Ennyi józan eszed azért lehetne.

2017. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Mikor mi néztünk házat volt olyan ingatlanos aki később felhívott h na mi a véleményünk stb.

Mondjuk ha valaki lejjebb viszi az árat akkor lehet hogy könnyebb eladni egy lakást de lehet tévedek...

2017. dec. 28. 20:43
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Én ebből mondjuk arra tippelnék, hogy nagyon kétségeesetten el akarod adni, és várnék, amíg még lejjebb viszed.
2017. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

Elsőben csak szemlélődnek a vásárlók.Megnéznek több lakást,és viszonyitanak . A komoly vásárló az többször is vissza nézhet .Majd próbál alkudni .Ilyenkor mindkét fél engedni szokott. Amig az ilyenek zajlanak,betoppanhat az igazi,aki a kináltér is megveszi .Aztán jönnek a volt megnézők,én is megadtam volna.Nálunk ez így zajlott.

36 an nézték meg,a 37. azonnal elvitte.

Rátelefonálni senkire sem szabad .Megjön majd a veréb,ahogy mondani szokták .

2017. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: hát ez az, szeretném már eladni a lakást... persze nem áron alul azért.

De kíváncsi lennék h a 3. válaszoló hogyan akar lakást megnézni ha nem tudja senki a telefonszámát...

2017. dec. 28. 20:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!