Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Árulom a lakásom és mostanában...

Árulom a lakásom és mostanában megnézte pár érdeklődő. Érdemes őket pár nap múlva felhívni hogy hogy tetszett nekik, döntöttek-e már stb. , tehát kicsit puhatolózni?

Figyelt kérdés
Illetve a második kérdésem az lenne, hogy ha majd lejjebb viszem az ingatlan árát, illetve nem irányáron szeretném már hirdetni, hanem azon az áron amit tényleg kapni is szeretnék a lakásért, akkor szóljak erről az új árról azoknak akik már megnézték a lakást de csak az irányárat ismerték?
2017. dec. 28. 19:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt ne hívogasd az érdeklődőket.

Másrészt én is nézek a neten házakat - úgy adódott, hogy családi okok miatt halasztódik a vásárlás, és csodálkozva látom, hogy olyan ingatlanok, amiket 26-28 millió körül kezdtek hirdetni, pár hónappal később már 19-20-ért hirdetik. Ennek mi értelme, ennyire fölé lőni az árat? Csak az idő megy, a magas ár miatt nem nézik meg, vagy nem is állnak neki alkudozni, hiszen közel a felére - amennyit valójában ér, nem lehet lealkudni. Kicsit fölé kell menni a reális árnak, hogy nyugodtan engedj, ha valaki alkuszik, de max. 10-20 %-kal, nem többel.

2017. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%
Harmadik vagyok: eszembe nem jutott elmenteni a telefonszámokat... Felhívott valaki, megbeszéltünk egy időpontot, megnézték, elmentek. Elköszöntünk. Ennyi. Akit valóban érdekelte, másnap visszahívott. De én nem vezettem listát róluk, hogy ki járt ott, vagy hogy hívják, vagy mi a száma... Amikor én kerestem lakást, megnéztem 20-30 lakást, sokszor már az előszobába belépve eldöntöttem, hogy nem fogom megvenni, és nem az ára miatt, hanem mert valami teljesen más okból nem tetszett.
2017. dec. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

Ne hívogass senkit. Az árat pedig csak akkor csökkentsd, ha brutál fölé lőttél. 10-15%-ot szokás rátenni a reál értékére, ami vagy alkudható, vagy nem. Ha valakinek komolyan tetszett az ingatlan, akkor úgyis nézegeti a hirdetést és látni fogja a hirdetést. Egyébként üzletben senkitől ne várj nagy érzelem kitöréseket, úgyhogy fölösleges hívogatni őket.

Mi megnéztük a lakást, amit később megvettünk. Már másnap jeleztük, hogy szeretnénk mégegyszer megnézni, illetve érdeklődtünk, hogy alkudható-e az ár, ugyanis érdekelne minket a lakás, de megvan a magunk kerete. A második megtekintés után mondtuk, hogy komolyan érdekel minket a lakás és leültünk beszélgetni az áráról. Kb. két perc alatt találkoztak az igényeink. Ezután a következő pár napban még az ingatlanos simítgatta kicsit a szálakat, mert nem tudtunk mindenben "fájdalom nélkül" megegyezni. Végül megtaláltuk a közös nevezőt és megvettük. Nagyon hülyén éreztem volna magam, ha hívogattak volna a döntésünkről érdeklődve.

2017. dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Oké, visszatartom magam és próbálom nem hívni őket, csak már szeretnék túl lenni ezen a lakáseladáson.

Szerintetek kb hány vevő nézi meg általában mire megveszi valaki? Persze tudom h nyilván ez nagyon változó lehet.

Azért azt a válaszolót aki paradicsom vásárláshoz hasonlította a lakás vásárlást inkább nem is kommentelném...

Én alapból elmentettem az összes lakásnéző telefonszámát, hogy fel tudjam hívni őket ha esetleg a megbeszélt időpontban közbejön valami, vagy nem találnak oda stb.

2017. dec. 29. 09:26
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy hanyadik veszi meg, nagyon lakásfüggő. Én a másfél szobás, belvárosi lakásomat 1 hónap alatt eladtam, a 3. vevő vette meg. Anyámnak elég lerobbant, sötét lakása volt, ő 3 évig árulta és jelentősen engedett is az árból. Ha jó fotókkal hirdeted, az segíthet.
2017. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem!! Egyik sem! És főleg ünnepek alatt, meg év elején ne, kérlek! Mindenkinek máshol jár az esze ilyenkor. Mindkét kérdésre határozott nem.

Második kérdésre: aki ingatlant keres, be tud állítani hirdetésfigyelőt, emailt kap, ha leviszed az árat. Amúgy meg észreveszi, mert állandóan nézi a hirdetéseket.

2017. dec. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Engem is hivogattak, pedig már megvolt a szerződés és kifizetve 10%. Azért, mert a már eladott régi lakásomban lomtalanitottam két hétig, nem azonnal költöztem. Ráadásul legalább 10 érdeklődő elől vittem el az újat, mert senkinek se volt készpénze és sürgős volt nekik.
2017. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem.

Akkor érdemes szólni nekik, ha lejjebb viszed az árat, illetve amikor kapsz ajánlatot rá, olyan ajánlatot, amit megfontolsz.

2017. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 xswerdy ***** válasza:

Ellentétben az előttem szólókkal én nem tartom ördögtől valónak felhívni az embereket. Csak úgy érdeklődni nem, ezt az ingatlanosokból is csak néhány csinálja. De ha pl. lejjebb viszem az árat, az egy új információ. Adatvédelmi aggály nem merülhet fel. Ő hívott, megnézte az ingatlant, megvan a száma, és az ingatlannal kapcsolatban hívom vissza (persze ha az így megszerzett számot valami egész más üzlet reményében hívom, az más tészta).


Engem már többször hívtak így, zaklatásnak sosem vettem, akitől idén vettem ingatlant, ő is hívott, mikor lejjebb ment az árral.

2017. dec. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egy biztos: aki lakást vagy házat keres, az rászán néhány hónapot, beszél ingatlanosokkal, megmondja, milyen árban, melyik környéken keres és mennyiért? Aztán együtt elmennek megnézni, csak alá kell írni a megtekintő lapot, fizetni nem kell. Utána a megnézett ingatlanokat besorolja: 1,2,3 helyre. Kisebb-nagyobb hibák, nincs közlekedés stb. alapon. Aztán váratlanul bejön egy internetes ajánlat, megnézi, sokkal jobb a többinél. Kész, két nap múlva megvan a szerződés, feledve minden előző ház és megtekintés. Ez is benne van a pakliban.
2017. dec. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!