Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mekkora az ideális lakás/ház...

Mekkora az ideális lakás/ház méter egy ketgyerekes családnak?

Figyelt kérdés
Mekkora az ideális szoba, nappali, konyha... méretek amikkel az ember nem hodájba lakik, de mégis fel tudnak nőni a gyerekek és nem egy kis lyukba élnénk?

2017. dec. 29. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez annyira emberfüggő, hogy hihetetlen... Van ismerősöm, aki egymaga is csak 70nm felett érzi jól magát, férjem és családja pedig a 50nm-en (két felnőtt + két gyerek) is tök jól elvoltak.


Szerintem egy kétgyerekes családnak a minimum 60nm, benne a két gyereknek egy-egy félszoba, a szülőknek háló, a többi full egyedi igények szerint változhat.

2017. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Egy nappali és három háló, ez minimum 70 nm-be fér bele, ha jó elrendezésű a ház, és nincsenek kihasználatlan holt terek.
2017. dec. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Igy van. Egy nappali es harom szoba, ket furdoszoba.
2017. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%

Nappali+étkező 30-40m2

Konyha6-10m2

Háló 10m2

Gyerekszobák 12-14m2

Fürdő 6-10m2

+közlekedők


—> mi egy 76 M2-es en nőttünk fel, nagyon szűkös volt. Fürdő nem volt 4m2 se, a konyha egy kis 5m2-es lyuk volt a szülői hálóba csak az ágy fért be.

60-on szerintem nem lehet megélni az nyomor.

A legalsó határa a normális háznak kb 85-90m2, kényelmes pedig a 110-120, ha van pénz olyan 140 az ideális akkor már tényleg mindennek van elég hely.

2017. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
#4 A 140 irtózatosan nagy. Unokanővéreméknél két gyerek + szülők + após lakik 130 nm-en, két fürdővel, egy konyhával, étkező + nappalival, mindenkinek külön hálóval, és a felső szint hálói és fürdője gyakorlatilag kihasználatlan, csak éjszakára használják.
2017. dec. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha családi ház én azt mondanám, hogy legyen kisebb, de legyen tetőtér. Földszinten egy háló nektek és nappali-konyha, tetőtérben meg a kölykök. Ha elmennek akkor nem kell egy bazi nagy házban kergetőznötök, csak lezárjátok a tetőteret. Pontos nm-t nem lehet írni, ti tudjátok, mekkora a komfortérzetetek.
2017. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

150 nm alatt nekem bizonyára kevés lenne, de ez elrendezés kérdése is, igények kérdése is... Az én házam kb. 80 nm-es, ketten vagyunk és rém pici, szerencsére hatalmas terasz, kert van s ott az erdő, mező is s dombtetőről a kilátás is segít valamit, ami a térigényemet illeti. A házba bezárva nem bírnám, nagyon kevés a tér. Kettőnknek is kéne vagy 120, de 150 se lenne rossz, vendégszoba, teaszoba, mosókonyha, raktár, nagy spájz, ezek azért kellenének, csak nem telt rá.


De van, akinek családostul is elég 70 nm... Megjegyzem, nekem is más egy kisebb, de jobban elrendezett ház, főleg, ha nagyobb a belmagasság, pláne ha még galériázható is... Az én házamban a felső szinten extrém pici a belmagasság, plusz ferde falak is vannak. Láttam már csöpp lakásokat, amik élhetőbbek, pakolhatóbbak, mint egy nagyobb, de pocsékul elrendezett.

2017. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor építkeztem az alapvető elvárás volt, hogy ne legyen lépcső sehol. A konyha 20 nm, az étkező szintén, a fürdő 11nm, a melette lévő kádszoba-izzasztó 8nm. A WC-ben ott a bidé is, mosdó is, ennek megfelelően hat nm.

Nekem egy szoba, a nejemnek egy, és egy vendégszoba. az enyém 8nm, a nejemé 16nm, a vendégszoba 20nm.


Néhány hibát elkövettem, mert hiába van tökéletesre szigetelve a ház, az ablakok két rétegűek (voltak)..de egy hónapja tettem egy harmadik réteget, ami csodát tett. az is igaz, hogy fa minden...kivéve a fürdőt, és az kádszobát..ott két-két műanyag van.


A rokonság változatos méretekben él..van amelyik a kilakoltatás után a 105nm-ből most 35 nm-ben lakik..


Most karácsonykor csak az ő panaszaikat hallgattam..


az ideális lakásméret? az mindegy is...de legalább 20 nm-es közösségi szoba kell, ahol játszhatnak a szomszéd gyerekei is, vagy zsúrt lehet rendezni..stb...ha ez megvan, akkor a boldogság adott.

2017. dec. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

5. Ízlések és pofonok, nekem még kicsi is a 140, 165m2-en élünk és nem mondom hogy ne lehetne nagyobb pl. a vendégszoba/dolgozó.

Minden csak pénz és igény kérdése, nálunk 45m2 a nappali-étkező de szükség is van ekkorára mert kell a nagy asztal hiszen gyakran vannak vendégek és így a vendégszoba is szükséges. 130 alatt pedig vendégszobában gondolkodni se érdemes. A nappaliban van egy szép nagy kandalló ami szintén sok helyet elvesz a bruttó alapterületből.

A technikai cuccok + bojler egy külön mosókonyhában vannak ami szintén elvesz 8m2-t (biztosítékok mérőórák mosó és szárítógép stb.)

Egyik szoba sem óriási, a gyerekszobák tök normál 13-14m2-esek stb.


Pont azért terveztünk ekkorát mert én egy 10m2-es lyukban nőttem fel úgyhogy megtanultam értékelni és becsülni a teret. Nekem fontos hogy a gyerekeim ne úgy nőjenek fel mint én, hogy úgy érzik nincs privátszférájuk annyira szűkös a hely.


Egyébként 10x10 méteres normál méretű ház tetőtérrel nem valami óriási ormótlan bungaló.

2017. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Mi fiatal, két gyerekes pár vagyunk. 53 nm + erkélyes újszerű lakást vettünk annak idején, amiben előttünk egy 3 gyerekes pár lakott évekig. Amerikai konyha, plusz két pici szoba. Az egyik a háló volt, a másik a dolgozó, majd a baba szoba lett. Aztán a kis szoba gyerek szoba lett, a második baba kiságya sokáig nálunk volt. Végül berendeztük a nagyobb szobát a gyerekeknek és mi átköltöztünk a picibe. Ennek a lakásnak az élettere az amerikai konyhás nappali. Én imádtam ott lakni, ha lett volna még egy picike 12 nm-es szobája, akkor simán ott maradunk. Miután a gyerekek elkezdtek nőni, a cuccaink szaporodni, a helyünk meg fogyni, elköltöztünk. Jelenleg 95 nm-en élünk abszolút kényelmesen. Én szeretem az amerikai konyhát, itt gyűlik össze, játszik, tv-zik, él a család és én sem vagyok elszigetelve tőlük főzés közben, így nekem ez nagyon fontos, hogy jó adottságokkal rendelkező tér legyen. A többi részletkérdés. Legyen mindenkinek egy kis helye külön elvonulni és ennyi. Hozzánk vendégek ritkán jönnek, erre a célra van egy fél szobánk, ami amúgy dolgozó/tanuló/teregető szobaként funkcionál a hétköznapokban.
2017. dec. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!