Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház eladása, másik ház vétele,...

Ház eladása, másik ház vétele, hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy házunk, még van rajta hitel, de szeretnénk eladni és nagyobbat venni, persze ahhoz kell majd hitelt felvennünk. Mi a módja? Meghirdetjük a mostanit és ha megvették, akkor foglalózzunk le másikat? A régi árából ami marad, mind kell az újabb vásárlásához. Tapasztalatokat várok, hogy vittetek végbe egy ilyen helyzetet? Nagyon hosszadalmas, nektek mennyi idő volt az egész, mire végbement?
2018. jan. 7. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Volt egy régi házam, rossz állapotban, hitel nem volt rajta, nehezen, telekárban adtam el. A másik házat sokkal később találtam meg, ott minden számla zárolva volt, hitelesek voltak. Készpénzben fizettem (bankban), mert ha átutalás lett volna, elviszi a pénzt a törlesztésre a bank...
2018. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Viszont az általam felvázolt helyzet teljesen más. A mi hitelünk percre pontosan törlesztve van mindig, a ház is jó állapotú, jó áron el fog menni szerintem, annyi, hogy nagyobbat szeretnénk, azóta vannak gyerekek is ugye, de abban az időben amikor vettük, ezt tudtuk megvenni.
2018. jan. 7. 13:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a bankkal kell először tárgyalni, mert a hitel lejártáig a házon jelzálog van. Ez ugyanaz, mint ahogy a szolgáltatónál 1 ft-ért vásárolt mobiltelefont sem lehet a teljes kifizetéséig eladni. Mennyi van még a hitel törlesztéséből? Milyen megoldást tudnak ajánlani? Mindenképpen náluk kell kezdeni.
2018. jan. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem hiteles lakásom van amit el akarok adni az Erste nekem azt mondta simán eladhatom csak majd végtörleszteni kell a hitelt addig nem írják át.
2018. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, bemegyek a bankba megkérdezni, hogy is megy ez. De úgy tudom, nem akadály, persze érthető, hogy előbb a jelzálogot kell kifizetni.
2018. jan. 7. 17:18
 6/6 xswerdy ***** válasza:
100%

Először is van az eladás. Ha a vevő is hitelből veszi meg, akkor az ő bankja először annyit fog utalni a te bankodnak, hogy a jelzálogot levegyék, és ha ez megtörtént, akkor utalja a többit neked.


A Te részedről a mostani hitel végtörlesztésre kerül (ennek valószínűleg lesz költsége). Az új házra aztán új hitelbírálat lesz (mehetsz más bankhoz is, ha az kedvezőbb). A mostani hitelt nem lehet az új házra átvinni. Kivétel persze ha esetlegesen azt hamarabb

megvennéd (mondjuk egy rövid távú családi kölcsönből), hiszen egy saját tuljdonú másik ingatlanra átteheted a fedezetet. Ekkor a régi házat teher nélkül árulhatod.

2018. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!