Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van 2.5millió önerőm, a...

Van 2.5millió önerőm, a kiszemelt házam 5.3millió, szeretném megvenni akár hitellel, mi az egész procedúra menete?

Figyelt kérdés

2018. jan. 7. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Bemész az első bankba és megkérdezed, hogy lakóingatlan vásárlásra szeretnél felvenni 3 millió Ft-ot (200ezer kell ügyvédre, költözésre stb) mik a feltételek?

Ennyi a teendőd.

2018. jan. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előzetes hitelbírálat, hogy egyáltalán kapnál e hitelt.

Ha a bank rábólint:

Elmész, megnézed a házat, ne sajnáld a pénzt szakértőkre(statikus, értékbcslő) aztán ha oké, akkor tulajjal egyeztetés.

Visszamész egy ügyvéddel és lerakod a VÉTELÁR ELŐLEGET.

Utána megírjátok a szerződést,majd leadod a banknak a bl bla bla,aztán utána már úgy is vezényelnek, mert egyelőre nem csak a te pénzed bánja.

2018. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bemész egy bankba és elmondod ugyanezt.
2018. jan. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megnézed a bankráció.hu oldal hitelkalkulátorát, és úgy választasz bankot, hogy a legkedvezőbben jöjjél ki a dologból. Bármelyik bankban érdeklődhetsz, kérdezhetsz, de szerződést azzal kössél, amelyikkel a legjobban jársz.

A kalkulátorral eleve otthon játszhatsz, és tudsz számolni előre, törlesztővel, stb.


[link]

2018. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megegyeztek az árban, miközben te párhuzamosan kérsz előzetes hitelbírálatot bevonva a kiszemelt házat a legszimpibb banktól. Ha pozitív a végeredmény, akkor az ügyvéded megírja a szerződést a bank kénye-kedve szerint (meg persze a vevő és az eladó kedve szerint), ezt követően pedig minden szereplő teljesíti a rá vonatkozó részeket.
2018. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs az előttem szóllotaktól, de a kérdés valójában másra irányul szeritem, maga a folyamat mindenhol megtalálható, azt is írhattátok volna hog reggel felkelsz ...stb. Őt nem a menete érdekli, hiába azt írja Hanem:

Ha valaki el tudja intézni nekem hogy szinte tutira hitelt kapjak egy 5,3M áron kínált házra ha 2,5M-val készpénzben rendelkezem...

2018. febr. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amúgy bementem otp lévén ott a számlám is, kértem egy előzetes hitelbírálatot, az addigra kinézett házikóm 5.8 volt, 2millióra vettem fel a lakáshitelt, hogy maradjom 500 tatarozni, bank minden kötekedés nélkül adott hitelt. Annyit kért, hogy a törlesztő részletem ne haladja meg az akkori fizetésem 50%-át.

Megkaptam a hitelt, átvettem a házat, másnap bementem melóba, leszámoltam, 1 hetet munkanélkül, aztán felvettek targoncázni 190 bruttó kezdővel amit fél év után emelnek még.

2018. febr. 1. 06:16
 8/8 anonim válasza:
sima volt
2019. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!