Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van rajtam kívül olyan,...

Van rajtam kívül olyan, akinek nincs semmi lehetősége saját lakásra? Se örökség, se annyi kereset? 30 éves vagyok és ez lehangol.

Figyelt kérdés
Majdnem 10 éve arról álmodok, hogy saját lakásom legyen. Külföldön dolgozva se arany az élet. Próbáltam. Most 15 millió kB az olyan lakás , amit szeretnék. 2 szobás, panel. Falura semmiképp nem mennék. Férfival nem szeretnék közös lakást semmiképp. Önző vagyok , ez van. Minden nap ezen ragodok, hogy nincs otthonom, csak albérlet . Annak is örülnék, ha olyan lenne , mint régen , hogy részletre lehessen lakást venni, ne albérletet fizessek. Ez már nem létezik sajnos.
2018. jan. 11. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Akinek nincsenek lehetőségei, annak az igényéből kell lejjebb adni, vagy álmodozni tovább!

Ha te külföldön sem tudtál összedolgozni egy garzonra valót, akkor ott bajok vannak valamivel.

Lehet Budapest, vagy nagyvárosok, esetleg kisvárosok 10-15-30 km-es körzetében venni 5-6 milliós házat (ennyi hitelt, ha dolgozol kapsz) és ettől te nem leszel kisebb.

Hamarabb bent vagy Budapesten (20-30 perc vonattal a centrum), mint A XVII-ból a III kerületben, pesti lakosként.

De ha neked fontosabb, hogy pestinek mondhasd magad, akkor szenvedj!

2018. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ki a franc akár Pestre menni? A halál,az . Más városra gondoltam...
2018. jan. 11. 18:07
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Nincs. Ilyen csak te vagy egyedül. (Hogy lehet a jelenlegi lakhatások ismeretében ilyent kérdezni???)
2018. jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%

Első, nem tudom, milyen az olyan ház, én távol minden várostól, sőt falutól sem kaptam 10-12 millióért olyat sem, amit sokmillióért kell átépíteni, pedig iszonyú sokáig kerestem, a pár extrém fontos igényemet nem feladva. 14 millióért volt szebb konténerház egy üres placcon meg 7 millióért ócska, vizes ház, 4 millióért telek sem volt kis falvakban... Észak-Fejér nem olcsó, persze Pest megye még drágább. Csuda tudja, hogyan csinálják egyesek.


Kérdező, nyilván rengeteg ilyen ember van. Én sok év pesti programozói munka után (sosem kerestem jól, ez nem mostanság volt) rendelkeztem vagy 1-2 millióval és örökségből vettem házat. Nem mindenki élelmes, az intelligenciának sincs hozzá semmi köze.


De ha már nincs, tényleg pármilliós házat/lakást vegyél (nagyvárosokban meglepően olcsón is lehet venni lakást, kár, hogy az nekem totálisan kizárt, utálnám, viszont én azt adtam fel, hogy településen lakjak. valamit fel kellett, bár nem igazán bánom), vagy ha akkor nem tudsz rendesen, jó állásban dolgozni, akkor maradjon az albérlet, amíg nem lesz több pénzed. Az igényeidből bizonyára lejjebb kell adni, döntsd el, neked mi fontosabb. Láttam már embereket sok igénnyel és kevés pénzzel, az ilyenből nem lesz semmi. Nekem csak tizensokmillióm volt, most 2 falu között, földút mellett lakom egy kissé túl kicsi házban, ami nincs befejezve, de ennyire telt, jobb nem jött össze. Viszont jól van szigetelve. Lehetne egy gyönyörű lakásom is egy nagyvárosban, az is belefért volna. Kevesebb pénznél jönnek a régi kis házikók.

2018. jan. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Mivel 15 milliós panelről beszéltél azért gondoltam Budapestre, ahol a panelárak csak az utóbbi időben szálltak el ennyire.

Egy vidéki panelt külföldi munkabérből, kitartással spórolással, jó munkával össze lehet dobni.

Egyébként vidéki városok közt is nagy a különbség, nem mindegy, hogy Ózdról beszélünk, vagy Szombathelyről.

2018. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Veszprém megye vagy Sopron érdekelne.
2018. jan. 11. 18:21
 7/15 anonim ***** válasza:
2018. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

Egyedül csak az hozza össze, akinek van rendes karrierje.

Azért 30 évre a havi 60-70e körüli törlesztőt vállalni nem egyszerű egyedül, mert senki se tud kalkulálni 30 évre előre. Ha ketten fizetik, az már egy biztosabb pont.

Az önerő és tartalék még szóba sem került, az előre nem látható kiadások, az életet megkeserítő tényezők (pocsék szomszédok, rossz vagy rosszá váló környék).

Az biztos, hogy nem ők tolonganak a hitelekért itthon. De ha csak arra gondolok, hogy a pocsék hitelfeltételek gyakorlatilag röghöz kötik az embert, már karrier mellett sem vonzó 30 évig elkötelezni magam, tehát csak azért nem vennék fel hitelt, hogy egymagam eléldegéljek a panelban. Az egyedülálló karrierista léthez sokkal jobban passzol az albérlet.

2018. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

10 év alatt ha csak havi 20.000-et félretették volna lenne 2,4 millió kezdőtőkéd... lakástakarék a fizetve még több is. Talán álmodozás helyett ezt kellett volna tenni?

Olyan vagy, mint a testvérem, az is csak sír hogy 30 lesz és nincs lakása. Persze, mert lusta érte tenni, lakástakarékot neki sem sikerült kötnie az elmúlt 10 évben ha meg van feles 10.000ft-ja inkább vesz egy nadrágot minthogy félre tegye.

És akkor még az olyan ember a hülye mint én, aki ugyanonnét indult, mindig spórolt és túlórát ott hogy legyen valamilye és lám lett is. Házat építünk a férjemmel épp, persze, majdnem 30 év hitel és elköteleződés, fix munka és sok megtakarított pénz kell hozzá. Na ahhoz már nem fűlik a foga, hogy 30 évre lekösse magát...

2018. jan. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%
Mennyit fizetsz egy albèrletèrt? Abból már a törlesztőt is fizetheted és meglesz a saját lakásod.
2018. jan. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!