Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szabolcsiak, mit tudnátok...

Szabolcsiak, mit tudnátok mondani az alábbi településekről?

Figyelt kérdés

Egyetlen szempontot figyelembe véve (lakosság, értsd jól) milyenek az alábbi falvak?


Timár

Szabolcs

Balsa

Gávavencsellő


Tudtommal Timár és Gávavencsellő nem a legjobb hely, de a köztesek tűrhetőek.



2018. jan. 20. 18:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én Vencsellőn nőttem fel, kisgyerekként szerettem, nyugis hely volt, aztán kamaszként, serdülőkorban egyre inkább éreztem a lehetőségek hiányát, a semmit, a pusztulatot. Minden messze, még a megyeszékhelyre is rohadt nehéz és drága eljutni. Ehhez hozzájön, hogy a cigányok száma évről évre nő, és sajnos a magyar lakosok hozzáállásáról és viselkedéséről is lehetne mesélni. Vannak persze kivételek, és hogy ne csak rosszat mondjak, szépen megcsinálták a hajókikötőt. Van rengeteg bolt meg kocsma, munkahelyet ezeken a helyeken lehet keresni, igaz, aki bekerül, az nem fogja adni a helyét, így a helyiek lehetősége inkább a csirketelepre korlátozódik, de legalább van valami. A falunapot és a sporteseményeket leszámítva nem sok minden történik, pedig a felsoroltak közül a legnagyobb település. Sajnos a kastély is elvesztette már kisugárzását, és a közbiztonság romlik. Az általános iskola szép épület, de a környező falvakból sokan viszik oda a gyerekeiket, és egyre nagyobb a kisebbség száma ott is.

Tímár hasonló szerintem, ott sem a legjobb élni, de kisebb, és gyönyörű a Tiszapart meg a halsütőnél mindenképpen megéri enni egyet. A mellette lévő Rakamazhoz képest egyenesen a nyugalom szigete. Balsa nagyon kicsi település, cserébe nagyon nyugis, viszont vigyázni kell, mert áradásnál a falu harmadát elönti a Tisza, komoly károkat okozva ezzel. Bár már homokzsákokkal készülnek az ilyesmire, sosem lehet tudni, és ha csak a kertem meg a termésem veszik oda, az is elég. Nincs sok c., iskolába mindenki Vencsellőre viszi a gyerekét, de nem is nagyon van mit csinálni, a baromfitelep helyi ágazatát leszámítva és a keverőüzemet, nincs nagyon munka. Ami még jó, hogy jár komp, aminek köszönhetően Sárospatak 15-20 perc alatt elérhető.

Ha csak a települések közbiztonságát, nyugalmát nézném, akkor biztosan Szabolcsot tenném első helyre, békés, szép hely, a kúria és a földvár önmagáért beszél. Sajnos lehetőség viszont még kevesebb van, mint Vencsellőn, onnan inkább Rakamazra, Tokajba járnak dolgozni az emberek, és ha jól tudom, itt sincs iskola, tehát vagy ezekre a helyekre, vagy szintén Vencsellőre lehet vinni a gyereket. Ismerek olyat, aki onnan költözött hozzánk, én inkább fordított utat jártam volna be szívem szerint. Viszont az iskola megléte, a viszonylag jó számú munkalehetőség miatt Vencsellő talán a legélhetőbb ezek közül.


Ui: Na, most látom, hogy egyetlen szempontot akartál figyelembe venni, de már nem törlök vissza ha ennyit körmöltem. Igen, akkor tényleg Szabolcs és Balsa a jobb.

2018. márc. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!