Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan állapítható meg kívülrő...

Hogyan állapítható meg kívülről egy ház miből épült pontosan?

Figyelt kérdés

Régi házak épültek téglából, blokkból, és vályogból. A típus az ugyanaz mindnél, kívülről így nem nagyon mondható meg hogy miből épült, hacsaknem le van verődve vagy válva a vakolat és alálátni.


Teszem azt házat vagyunk megnézni, hogy tudnám megnézni azon kívül, hogy kárt teszek az ingatlanban (leverem a vakolatot) hogy valóban tégla-e?


Az árulkodó jel, hogy nincs 30cm és vastagabb fala, mert az nem jellemző csak a vályogra. Ha nem olyan vastag a fala, akkor elképzelhető hogy teljesen tégla, vagy blokk?


Megkopogtatom, tompa hangot ad, gondolom akkor is vályog lehet?


Van erre valami "okosság"?



2018. jan. 24. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nincs rá módszer.

De még épülhetett kőből is, azok a falak is viszonylag vastagok(45-50cm). És a kisméretű téglából is 40cm a fal(+ vakolat). Aztán lehet vegyes falazat is, főleg ha bővítették.

Időnként a ház jellege és építési éve adhat némi támpontot.

Kopogtatás inkább arra jó, hogy elvált e a vakolat a faltól. Akkor üreges a hangja.

Vagy elfogadod a tulaj válaszát, vagy megegyeztek, hogy roncsolásos ellenörzést/vizsgálatot, mikor, hogyan tudod megejteni ha vételi szándékod ettől függ.

2018. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek első hozzászólóval.

Vannak olyan "jelek" amiből lehet "tippelni", de nem lehetetlen nagyon mellé lőni. Főleg úgy, hogy régi háznál bizony lehetnek meglepetések, átalakítás, bővítés ami miatt az sem biztos, hogy az egész ház abból az anyagból van.

2018. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én most néztem meg egyet vasárnap amit 3 ingatlanos is hirdetett a 1995-től a 2003-2007-en át mindent írtak.

Egyből láttam, hogy 1970-es években épült amit felül+tetőt tényleg felújítottak valamikor 2000 után.

Mondjuk a lépcsőn,lábazaton látod vagy ha van erkély akkor, hogy milyen anyagot használtak a korlátnál vagy itt mohos volt a lépcső, a kerítés is nagyon régi volt.

Mondjuk építész család vagyunk, nem tudom laikus mennyire látja, de szerintem alaprajzon rajta kell lennie ha elkéred.

De minden estre durva, hogy mennyire át akarják vágni az embereket...40F

2018. jan. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már ha van alaprajz... ez "el szokott veszni", nem tudom helyi önkormányzatnál van-e ilyen nyilvántartás, de az is biztos fizetős, csak úgy nem adnak ki ha kérem őket.
2018. jan. 24. 14:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak tipp: kívülről nemigen, de ha bent kitekersz egy dűbelt (biztosan van) azonnal meglátszik. Ha hagyják, persze. Ha meg nem hagyják, akkor annak oka van.
2018. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A gond az, hogy lehet belső téglafal, attól hogy vályogház.

1960-as építésű, ezért kétkedem.

2018. jan. 24. 14:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez egy kockaház? 60-as években sok ház épült vegyes falazattal, kisméretű tégla+vályog. Sok kockaház. Az alföldön élek, tehát nálunk bármiféle kő ki van zárva, lábazatként sem. A blokknál nem tudom pontosan mire gondolsz, kertes háznál, illetve lehet sejtem, de ha ez valamilyen nagyobb elem, akkor bent a lakásban a régebbi falfesték az elemek mentén reped. A téglafal megkopogtatva tök más hangot ad. (nem tudom, most milyenben laksz, ott gyakorolhatsz :) ). Tehát a vegyes falazatú házakat az ingatlanosok vagy vegyes falazatként tüntetik fel, vagy nem törődnek vele, és tégla. Még arra figyeljél, kérdezd meg, hogy milyen az alapja, beton alapja van-e, vagy kisméretű tégla. Pl. ha tetőteret szeretnél kialakítani, azt csak beton alapú háznál lehet. Egyébként lakásoknál ezt elég komolyan veszik, ha pl. a csúsztatott zsalusat téglának adják el, abból még per is lehet. (Szeretik annak hirdetni, az most más dolog, hogyha én feladok egy hirdetést, akkor a felületen milyen építési módból tudok választani). Ez eléggé egy olyan dolog, amit illik (illene) tudnia a tulajnak, és becsszóra megmondani.

Egyébként nemhogy alaprajz nincs, ha többedik tulajdonos, akkor az építés évét sem tudja senki, de én azon akadtam ki, hogy aki benne lakik, az nem tudja, hány m2 a ház. Sose értettem, még sohasem festetett, tapétáztatott?

2018. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem 100-os, de meglehetősen biztos módszer, ha a párkányokat figyeled. Ha púposodik, feltehetően vályogházzal van dogod, azoknak nem szoktak ugyanis komolyabb alapot csinálni. Ha pedig nincs komoly alap, akkor a fagy felnyomja a falat. Ahol kisebb a súlya, vagyis az ablaknál, jobban felnyomja.

Ha van rendes alapja, és mégis vályog, akkor meg nyugodtan megveheted. Annál jobb építőanyagot a mai napig nem találtak még ki. Jó, van néhány raplija, amit érdemes betartani, de ha nem rontod el, a legegészségesebb lakóteret nyújtja neked.

2018. jan. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én láttam olyant amit téglaként hirdettek, s le volt válva a vakolat s mutatták ott a tégla. Aztán megtudtam hogy ezek az 50-es évek elején épült vertfalas (hasonló anyag mint a vályog) kockaházak, s a fürdőszoba csak jóval később épült hozzájuk, az már téglából. Engem meg ezzel igyekeztek beetetni.

Nem tudom, hogy jogilag lehetséges e egy olyan szerződés, melyben tulajdonjog fenntartással eladják, fizetni később fizetsz s addig megbonthatod és ha kiderül hogy nem tégla akkor a szakember költségét ráterhelik a házadra.

2018. jún. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!