Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házvásárlásnál előleget vagy...

EagleHUN kérdése:

Házvásárlásnál előleget vagy foglalót szoktak kérni?

Figyelt kérdés

Ha igen mikor? (Pl A banki vizsgálat előtt is?)

És mennyit?



2018. jan. 24. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Ugy tudod mi a kulonbseg a ketto kozott?


Egyebkent ha komolyak a szandekok mindket fel reszerol, akkor foglalot, mintegy megerositeskent: ha a vevo elall a vasarlastol, a foglalot bukja, de ha az elado, akkor duplan jar vissza a vevonek.


Eloleget maximum akkor, ha mar foglalozva van, es tobb reszletben egyeznek meg a felek, mert pl. tobb helyrol erkezik a penz.

2018. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Minden további nélkül lehet előleget adni foglaló nélkül is. A rendes banki procedúrának (nem az előminősítésnek) amúgy is feltétele, hogy legyen hivatalos adásvételi szerződés, abba bele kell írni pontos dátummal, mennyi előleget fizetett a vevő, hány további részletben, milyen határidőkkel egyenlíti ki a fennmaradó vételárat. Az, hogy az előleg mennyi, megegyezésen alapul, minimum 10% szokott lenni.
2018. jan. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Ugy(e) tudod mi a kulonbseg a ketto kozott? " - nagyjából.


Elvileg előleget kérnek és 10%-ot.

De mi van akkor ha a bank kevesebbre taksálja az ingatlant és így kevesebbet hajlandó hitelezni mint amit az eladó kér?

Így viszont esélytelen lenne kifizetni. (Hacsak nem enged annyit az eladó.)

Ilyen esetben visszajárna az előleg 100%-a?


"előminősítés" előtt vagyunk.


Thx az eddigi és a további válaszokat is.

2018. jan. 25. 07:05
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Akár előleget, akár foglalót adsz, te is és az eladó is alállhat az üzlettől.

A nagy különbség, ahogy írták is:

- előleg esetén elálláskor az előleg visszajár,

- foglaló esetén:

-- ha te állsz el az üzlettől, buktad,

-- ha az eladó, kétszeresen bukta a foglalót.

.

Foglalót csak akkor érdemes adni, ha MINDENKÉPP meg akarod venni, ezért bebiztosítod magad, hogy az eladó nem (szivesen) táncol vissza az üzlettől.

2018. jan. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez benne van a buliban... Kell kérni előzetes hitelminősítést és ha komolyak a szándékaid, akkor kifizetni az előzetes értékbecslést. Így már nagyot bukni nem lehet. (Max az értékbecslés díját)

Ez esetben csak akkor kell elindítani a szerződés kötést és a hitelkérelmet, ha a nulladik lépcsőn, vagyis fentieken megfeleltél.


Foglalót szokás kérni, hiszen nem csak te bukhatsz a sikertelen hitel kérelmeddel. Ha az eladó új lakásba menne tovább és a te időhúzásod miatt nem tud, erre biztosíték a foglalód, ami a te hibád esetén jogosan nem jár vissza. Arról lehetne beszélgetni, hogy túl kalkulálta e az árat, amit a bank alábecsült és így ki is a hibás, de az alap felállás az, amit már elmondtak foglaló esetén. Innentől kezdve ezen pedig már csak emberi hozzáállás módosíthat. Ami vagy van, vagy nincs.

Megállapodás kérdése egyébként, hogy előleget, vagy foglalót kérnek/adnak.

2018. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha egyértelműen előleget kér az eladó, az akkor is visszajár, ha a te hibádból (nem kapsz elég hitelt) nem jön létre az adásvétel.
2018. jan. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Arról lehetne beszélgetni, hogy túl kalkulálta e az árat"


Most erről meg egy fiktív mellékkérdés is beugrott:

És mi van ha valaki szándékosan kalkulálja felül az árat, és valójában ezekre a pénzekre játszik? Az is legális lenne ha szerződést tudott kötni róla?

2018. jan. 25. 16:31
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez nem túl életszerű, a jelentősen túlárazott ingatlanért nem tolonganak a vásárlók. Gondolom, ti is körülnéztetek, nagyjából képben vagytok a környékbeli árakkal.
2018. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Elvileg a vevőnek is tisztában kellene lennie azzal, hogy az adott környéken a hasonló adottságokkal rendelkező ingatlanok mennyibe kerülnek. Vagyis belőhető, hogy ér-e annyit, vagy sem. Ha nincs vele tisztábban, akkor még mindig ott van az előzetes értékbecslés a kinézett banknál, amivel ha úgy van, akkor "csak" egy 30 ezer körüli összeget buksz. Ha pedig végül veszel fel rá hitelt, akkor visszakapod a pénzt. Többnyire így van a bankoknál.


Mondok egy élő példát. Adott egy társasház, (ahol én élek pl.) 3 eladó lakás van a házban. Az egyik 5 nm-rel nagyobb, mint a másik kettő. Ezt 23,7 millióért hirdetik. Az egyik kisebbet 18,9 millióért, a másikat, ami ugyanaz mint az előző, csak tükörképe, 15,9 millióért.

Akkor találd ki hol az igazság... Megsúgom, a miénket (nagyobb féle) fél évvel ezelőtt 15-re becsülte a bank!!!

Hozzá tartozik, hogy mi ezt is szerettük volna, a banknak pedig nem érdeke egyébként sem sokkal többre, sem sokkal kevesebbre értékelni, mint a vételár. Persze más ügy, ha elszállt árról van szó. Nincs az a bank, aki erre adna 16-18 milliót. :)


Akinek kevés pénze van, annak nyilvánvalóan nagyobb rizikó ebbe belevágni, de én egy percig sem bánom, hogy mi megtettük és eléggé biztosra lehet menni a feljebb már leírtakkal. Egy jó ügyintéző sem árt, aki ŐSZINTÉN válaszol olyan kérdésekre, mint pl. hogy: mennyi esélyem van?

2018. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!