Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Előleget Ingatlanfejlesztő...

Előleget Ingatlanfejlesztő KFT-nek?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy lakást (papíron) egy építendő háztömbben.

Az nem tetszik, hogy egy friss "Noname" Ingatlanfejlesztő KFT-vel kellene szerződni, 20%-os előleget adni, stb. Normális ez? Bármikor csődöt mondhat, nem?


2016. máj. 31. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól látod. Számtalan az olyan eset hogy "se pénz, se posztó".
2016. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én csak meglevőt vennék. Az ismerősi körben szinte mind a 3-4 embert valamilyen szinten megszivatták. Jó, pénzben nem nyúlták le, de fél év volt a minimum, amit késtek az átadással, és az apróbetűs szerint még nem is tehettek ellene semmit. Az egyik keménykedett velük, annyit ért el vele, hogy a többiek már beköltözhettek hivatalos átadás előtt, neki meg nem köttették rá a villanyt sem addig.
2016. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem adnék előre pénzt, mert rizikós. Lehet nem vernek át, de nagy a valószínűsége, hogy igen. Hátha nem fog tetszeni a kivitelezés? Szerinted visszaadják az előlegedet??
2016. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól látod a helyzetet. A bankok a vállalkozók után dobják a kedvező hiteleket. Miért is nem rendelkezik ez vállalkozás 1-2 havi forgótőkével ?

A szomszédom 2 milliót bukott és 10 hónappal később költözhetett be egy vállalkozsóval kötött átgondolatlan építési szerződésen és még gané munkát is végeztek. Csak az elvégzett munkák után ütemezve fizess ( 2 hetente, havonta , ha kell ) esetleg tedd letétbe a pénzt egy megbízható ügyvédnél.

2016. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!