Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Visszakapom az árverezési...

Visszakapom az árverezési előleget?

Figyelt kérdés
Licitálni szeretnek egy ingatlanra,de nem tudom hogy működik az előleg beadása,illetve visszakapása.

2018. jan. 8. 15:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom nem, az nem éri meg az árverezőnek...


Ez olyan lehet mint régen volt egy weboldal, ahol pénzért (asszem 50ft/pont) vettél licitpontot, aztán azzal licitáltál, végül persze addig ment az automata gépi licit az ellenoldalon, amíg meg nem érte a szolgáltatónak az adott termék eladása. A termék vételára + a befolyt összeg a licitekből többet tett ki, mintha csak úgy eladta volna a terméket normál áron, így megérte neki.


De egyébként szokott lenni az árverős oldalakon szerződési feltételeket taglaló rész. Véleményem szerint addig nem is regisztrálhatsz amíg "el nem olvastad".

2018. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mit jelent ez a megjelölés? Tulajdoni hányad 5/46. Ha elnyerem a licitet,azt jelenti,hogy a háznak a 5/46.részéért fizettem?
2018. jan. 8. 16:30
 3/23 anonim ***** válasza:
45%

Ha így van írva, akkor igen!

Ha megnyered, akkor tiéd az 5/46-od rész.

Bár elképzelni nem tudom, hogy milyen ház az, aminek 46 tulajdonosa van.

2018. jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Közel sem biztos, hogy 46 tulajdonos van. Lehet csak kettő. Az egyiknek 41/46 a másiknak 5/46
2018. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
És igen, az előleget visszakapod, ha nem te nyerd.
2018. jan. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj, de esetleg 1/1-es tulajdoni hányadokra licitálnál, mi lenne? Még be is költözhetnél. Ha mondjuk van ott öt családtag, aki tulajdonos, akkor az 5/46-od rész azt jelenti, hogy egy ember eladósodott az ötből és az ő részét megveszed, az egész család meg ott lakik továbbra is a maradék 41/46-od tulajdonjogukban. Kivéve, ha házrészről beszélünk.

Beleírják a hirdetménybe, hogy beköltözhető-e az ingatlan, illetve van-e rajta haszonélvezet. Erre figyeljél!

Az előleget el kell utalni, fel van valahol tüntetve a számlaszám, és beleszámít a vételárba, ha te nyersz, ha nem te nyersz, visszakapod.

2018. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
15%

#4

Igazad van, ma már lehet, hogy akár csak 2 tulajdonosa van, nem is ez a lényeg.

Eredetileg viszont 46 tulajdonosának kellett lennie, ezért lett 46 részre felosztva.

Hogy azóta az egyik már felvásárolt 41 részt, a másiknak meg az 5 részét árverezik, az az eredeti kérdésemet nem befolyásolja.

Vagy nem tudom! Én gondolom rosszul?

Ha igen, akkor szívesen veszem, hogyha valaki felvilágosít, hogy tud egy háznak (mert arról beszél a Kérdező) 46 része lenni?

2018. jan. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Ma kezdtem el nézegetni ezt a licitálós oldalt és gondoltam tisztázom ezeket. A kérdés feltevéséből érezhető,hogy jól sejtettem,csak bizonytalan voltam. Az 5/46od résznél én is erre gondoltam. Az is lehet,hogy valaki ki lett tagadva az örökségből,de az 1/46 od rész a köteles rész,amit szépen el is adósított. Valamint a tudom hogy külömbség van foglaló és előleg között,csak nem emlékeztem. Mondjuk a logika azt kívánná,hogy egy licitnél visszakapja az ember a pénzét,ha nem ő veszi meg.
2018. jan. 8. 17:48
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

#8

Nem lehet a kötelesrész, mert a kötelesrész a tényleges örökség 1/3 része, ahogy itt olvasom:

[link]

2018. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Tisztázd, hogy előlegről vagy bánatpénzről van-e szó.
2018. jan. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!