Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miket kell megkérdezni egy...

Miket kell megkérdezni egy ház vásárlásnál? Összeraktam pár kérdést, további ötleteket szívesen fogadom.

Figyelt kérdés

Ház, telek nagyság?

Miért adja el?

Ki pontosan a tulajdonos, és mi az ingatlan jogi helyzete?

Építés éve, anyaga?

Mi az, amit tudnak, hogy ráférne a felújítás/csere?

Vezetékek, csövek cserélve voltak-e?

Felújítások, számlák?

Be lehet állni autóval?

Villanyszekrény, biztosítéktábla?

Építés éve, anyaga?

Egyéb épületek?

Égetési tilalom?

Internet?

Csatorna, összközmű?

Kerítés?

Ajtók-ablakok?

Szellőzés kialakítása?

Minden átalakítás engedéllyel épült?

Beépíthetőségi százalék?

Mi a ház energetikai besorolása?

Mennyit fizetnek jelenleg a közművekért, közszolgáltatásokért?


Rezsi csekkek?

Tulajdoni lap?



2018. jan. 29. 14:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Miért adja el?

Ez a leghülyébb kérdés. Mondom ezt eladóként és vevőként.

Szerinted megmondja, hogy kiállhatatlan a szomszéd? Ilyesmi?

2018. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Van ami 2x van a listán.

Ha komoly a vételi szándék, akkor sok mindent nem elég megkérdezni, hanem sajnos magadnak is utána kell járni, mert ugye messziről jött ember azt mond amit akar...

Amit még hozzátennék:

- alap volt-e szigetelve? mivel?

- ha van pince esetleg már alagsornál is, talaj/belvíz probléma van-e?

- nem tudom hol az ingatlan, de pl. Nagymaroson rákérdeznék árvízveszélyre is.

- mennyire zajos a környék? Utánanézni a közelben van-e valami ipari létesítmény, vasút... Az se mind1, ha pl. az év 3/4-ében arra fúj a helyi baromfitelep felől a szél.

- ha közelben van nagy szabad telek esetleg a település fejlesztési terveit, hogy mit terveznek oda építeni

- mennyire biztonságos a környék (lehet ezt inkább a helyi pizzafutártól érdemes kérdezni :D)?

- víz iható-e (nem mind1, hogy közegészségügy szerint milyen, mert attól még lehet olyan csőíze van, hogy örök életben aztán a palackosat hordod a boltból)

- vezetékek, csövek anyaga?

- mit visznek magukkal a beépített dolgokból (pl. konyhabútor ott marad-e, persze az se mind1, hogy az még számodra is használható állapotúnak számít-e)


elsőre ezek, de biztos van komolyabb csekklist akármelyik ingatlanos oldalon

2018. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Annak is utána kell nézni, hogy tartanak-e állatokat a közelben pl disznó,baromfi nyáron eléggé büdös tud lenni.
2018. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha venni akarsz, ez a kérdés sor a miért adja el kivételével elmegy.

Vásárlás előtt sétálj a környéken.

Hol a kocsma?

Mennyire zajos, nyugodt a környék.

Ha van autód, aludj az utcában az autóban (az eladó ne tudjon rá készülni)


A saját szemed többet mond, mint 1000 kérdés.

A ház dokumentumait nézd át. Ha a gázrendszerbe belebarkácsoltak, az sokba kerülhet.

2018. jan. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem ma ezeket, az egyik ingatlanos úgy reagált, miután megkérdeztem, hgoy osztatlan közös tulajdon-e, vagy 1/1-es, hogy semmi közöm hozzá, miért mondana egy idegennek bármit, ha akarok ilyeneket kérdezni, menjek el személyesen, a háznál beszéljünk... egy másik ingatlanos pedig még azt is elmondta, hogy azért adják el, mert beteg a mama, stb... nagyon egyénfüggő, ha valaki hazudni akar, nyilván nem kell elmondani, hogy miért, meg lehet hazudni is, de annak nincs értelme. Ha nem mondja meg már azt se, hogy miből van a házfal, vályog vagy tégla, süljön ki a szeme, és még ingatlanosnak hívja magát...
2018. jan. 29. 21:12
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanostól a címen kívül sok mindent nem érdemes kérdezni.

Rengeteg ingatlannal dolgozik egyszerre. Nem tudja fejben tartani, minden meg nem lehet felírva.

Menj el a címre nézd meg. Szánd rá az időt. Amit az ingatlanos mond mindenképpen kezeld fenntartásokkal (kevés információja van, de meg akar neked felelni).

A szemednek és a saját magad által megszerzett dokumentumoknak higgyél.

2018. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem jogos kérdés, hogy miért adja el. Közben nézni kell a szemét. Ha elkapja a tekintetét, nem néz rád, mikor válaszol, akkor nem az igazat mondja.

Némi élettapasztalattal és emberismerettel elég jól ki lehet szúrni, ha nem mond igazat valaki.

2018. jan. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem azért nincs értelme megkérdezni, hogy miért adja el, mert a vevőnek semmi köze hozzá. Ezer millió oka lehet, amit egy vadidegen ember orrára nem szívesen köt az ember.

Ha meg olyan indok miatt adja el, ami hátrányos lehet az eladásra, akkor meg ugye kénytelen hazudni.

Szóval szerintem ez a kérdés nem jó kérdés. És mondom ezt úgy, hogy eladóként is épp érdekelt vagyok és persze vennék is helyette ingatlant. Én pl. vevőként biztos nem teszem fel ezt a kérdést.


Az ingatlanossal meg az időpont egyeztetésen kívül kb. semmit nem érdemes beszélni mert inkompetens sz összes, csak a pénzt akarják bezsebelni, de teljesítmény nincs mögötte. Majd mindjárt megsajnálom őket, hogy mennyi lakás adatait kellene megjegyezniük - ez a munkájuk nem? Ezért nem kevés lóvét akasztanak le az eladókról :-(

2018. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
No igen, ez a baj, ahogy írtátok, sokan ahogy hallottam telefonon tőlük, még kint sem voltak nézni egy házat, amit el akarnak adni, de 1-4 milliót azért be akarnak zsebelni. Kérdés: Kerítés ha nem tetszik, azt le lehet cserélni bármilyenre, pl. elektromosra, vagy tömör nem beláthatóra, vagy az is átépítésnek számít, és lehet hogy nem engedélyezik?
2018. jan. 30. 11:42
 10/18 anonim ***** válasza:

9-re:

A kerítés átépítése abszolút helyfüggő!

Ha az a környék műemléki védettséget élvez, akkor értelemszerűen kb. ugyanúgy kell kinéznie az újnak.

Ha nem, akkor (nálunk) úgy volt, hogy kellett egy rajzot és leírást küldeni, hogy hol lesz kapubejáró, hogyan helyezkedik el a házhoz képest (pont úgy, mint a régi, hisz ugyanúgy a járda és a saját terület határvonalára került), de engedélyeztetni nem kellett. Szerintem, ha megvan a konkrét ház, akkor érdeklődj az építési hatóságnál (vagy majd ők megmondják kinél, ha nem illetékesek), de extrém eseteket leszámítva biztos megépítheted, amit szeretnél.

2018. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!