Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen eszközök lehetnek...

Milyen eszközök lehetnek hasznosak ház vásárlásnál? Pl. Lézeres távolságmérő már tervben van, mert egyszer még albérlettel át akartak verni, és úgy derült ki, hogy nincs olyan nagy a kert.

Figyelt kérdés
2018. jan. 23. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyennel nem babráltam. Mérd meg a lépésedet, és szépen sétálj át a szobán, erre-arra. Teljesen egyszerű, és sokmindent gyorsan meg lehet saccolni ha tudod a méreteket. PL járólap méretek, konyhapult szélesség, ágy méret stb gyors segítséget nyújt.

Többet számítanak a kérdések, inkább erről írjál listát magadnak. Készülj fel milyen fűtési rendszer mit takar, mennyire jó, mire alakítható.Mérd fel, hogy mit kell alakítani, felújítani; milyen nem látható hibák lehetnek, tudd megnézni, hogy mennyire dugulhat a lefolyórendszer ha régi, mikor mit cseréltek..... Milyen negatívumok vannak, plussz költségek amivel tudsz lefele alkudni.

2018. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Falnedvességmérő

[link]

2018. jan. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölösleges mindenféle kütyükkel felszerelkezni. A nedvesedésnek vannak jelei akkor is ha frissen festett. Elütő szín, hasasság, puklisodás, penész, repedések. A nagyságát meg ne nm-re mérd, hanem szimpátiára. Megnézed tetszik, nem tetszik. Utána amikor összehasonlítod a tulakdoni lappal akkor már egy jó becsléssel is azt tudod mondani, hogy ez biztosan több/kevesebb.
2018. jan. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha lehetne, egy nagy facepalm plecsnit adnék erre a kérdésre... feltalálták a mérőszalagot is :) meg ránézésre ha nem látod hogy mekkora egy-egy szoba... Illetve tulajdoni lapról gondolom hallottál már?


Lézeres távolságmérő...

2018. jan. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nincs 10 méteres mérőszalagunk, 2-esével meg nem mérném le. Egyetértek abban, hogy a szimpátia fontosabb egyébként, de tulajdoni lap sok helyen, rezsicsekkek igazolásra csak a végén kerülnének elő ahogy gondolom az embereket, mert előadja mindneki hogy jól szigetel a ház, 5 ezer ft a fűtés, de alátámasztani nem akarja/nem tudja. Mondom, ez tapasztalat, egyszer már ki akartak adni egy albérletet ott volt a toll a kezemben, hogy aláírjam, az utolsó percben derült ki hogy pl a telek osztatlan közös tulajdon. Én nem bízom már egy ingatlanos meg ember szavában sem, ha pénzről van szó.
2018. jan. 24. 08:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Igazából nem sokmindennel tudsz felszerelkezni. Nem mondja meg egy műszer sem, hogy tégla, kő, salak, vagy más a fal a vakolat alatt. Lefolyót sem tudod végig nézni, és a falban lévő csöveket sem. A méret a legkevesebb, azt elég jól, kb20cm pontossággal be lehet saccolni a fenti módszerekkel, és az bőven elég.

Itt azon van a hangsúly, hogy mit tudsz kérdezni, mert sok látatlanra így derül fény. Illetve szomszédok, utcabeliektől ezt-azt megkérdezni.

Ha van hőszigetelés az önmagában nem sok, de jó e? ha nincs a lábazat vagy a padlás is szigetelve, akkor biztos, hogy lent és fent penészedik a sarkoknál. ha 20 éve szigetelték kicsi az esély, hogy 5cm.nél több van rajta, mert akkor nem raktak.

2018. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tulajjal le kell egyeztetni hogy néhány pontot belefúrhass kívülről a falba, ezáltal mintavételezed a ház falazatát. Vagy ha szuterénos, netán alápincézett a ház, akkor az már több mint valószínű (sőt tuti) hogy nem vályog. Minimum régi fajta tégla, vagy blokk. Vezetékrendszerre viszont valóban csak bontás után látnál rá. Esetleg számlát kérhetsz (nem fognak adni mert ők se kaptak... maszek kőműves stb.) a munkálatokról a házon.


Szobákat viszont tényleg ránézésre meg lehet állapítani mekkorák. Telekméretre ott az ügyfélkapuval használható havi 20 ingyenes lekérdezés, de kettő teljes is ingyenes egy évben.


#4 voltam

2018. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szolgáltatók számláit és tulajdoni lapot simán lehet kérni. Ha nem mutatnak az már több mint intő jel.
2018. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
No még erről sem hallottam, ingyenes lekérdezés. Köszönöm, ment mindenkinek a zöld kéz. Utánanézek ennek is. :) A szigetelt házzal is teljesen egyetértek, kérdezte az ingatlanos, aki keresett, legyen-e, vagy ne, mondtam, hogy mindegy, mert ha nincs, akkor mi megcsináltatjuk normálisan, mert láttam már 3cm 'szigetelést' 400 ezerért...
2018. jan. 24. 11:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha már kertről is szó volt, akkor lehet, hogy ház lesz, amit veszel. A tulajdoni lapon, ha házról van szó, csak az szerepel, mekkora a telek, a ház mérete nem.

A tulajdoni lap mellett kérd le a térkép másolatot is. Ezt a szerződéshez, az ügyvédek sem szokták lekérni, de a bank lekérdezi a hitelfelvételkor. Akkor a foglaló, már az eladó kezében van.

2,5-3eFt körül mozog valahol az ára. Az oka, amiért érdemes lekérni, hogy azon látszik mekkora ingatlant építhettek rá, mire kapott engedélyt. Ha a telken a valóságban több, nagyobb ingatlan van, mint a térkép másolaton, akkor az illegális ráépítés. Ha pár éve tették rá, akkor ha valaki, pl szomszéd feljelent miatta, le kell bontanod, vagy komoly bírságot fizetni rá.

Ingatlanos vagyok és volt már ilyen problémás ügyem, azóta, odafigyelek erre jobban.

2018. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!