Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi időn belül szokás...

Mennyi időn belül szokás kiköltözni?

Figyelt kérdés
Ha valaki eladja a lakását, de még benne lakik, és a lakás árából vesz másikat, a vételár megfizetése után mennyi időn belül szokás kiköltözni? Tehát nem azonnal költözhető a lakás.

2018. febr. 7. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez kizárólag a felek közti megállapodás kérdése és a szerződésben benne van. Az általános gyakorlat a 3 hónap, ha nem azonnal költözhető.

Viszont ha valaki befektetésnek veszi, megállapodhat az előző tulajjal, hogy bérleti díj fejében tovább is ottmaradhat.

2018. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban egyetértek az előző hozzászólóval, hogy ez valóban megegyezés kérdése, ám szerintem a bevett gyakorlat 30-60 nap, 90 napos (szerintem) már kirívónak számít.
2018. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 60 nap volt a szerződésben.
2018. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is 90 napot szeretnék kérni, persze teljes kifizetés után elég a 60 nap szerintem, de nem az előlegtől számítva...

Ha meg tovább maradok kötbér vagy bérleti díj...

De még csak most tervezek venni és utána eladni.

2018. febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90 volt eredetileg, de mert aki segített lomtalanítani nekünk, az az üres házat néhány hónapra szerette volna kibérelni, megijedtek és 60 napra módosították. Kár volt, ugyanis az illető nem volt se rabló, se csaló, rendes, csak szegény ember. Aki minden kidobott tárgynak nagyon örült.
2018. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!