Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Végrehajtási rendelet új lakáson?

Végrehajtási rendelet új lakáson?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Pár hónapja vettem lakást, és nem rég érkezett egy értesítő egy végrehajtó irodától az előző tulaj nevére, illetve helyszínen is voltak, de zárva találták az ingatlant.


Felvettem a kapcsolatota végrehajtó irodával, és értesítettem őket, hogy az előző tulaj elköltözött a birtokbaadás napján.


Ugye nem törhetik fel és pakohatják ki a lakást vagy hasonló? Picit parázok most ettől a dologtól, fogalmam sincs mi miatt van végrehajtói eljárás alatt a régi tulaj vagy esetleg ne adj isten a ház...


Köszönöm



2018. febr. 16. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Kérdezd meg, hogy miért akarnak végrehajtani? A vételkor megnézted a tulajdoni lapot, azon teher mentes a lakás? Ha az, akkor nincs mitől tartanod, de ha jelzálog van rajta, akkor bajban leszel.
2018. febr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Elvben az ügyvéd által írt adásvételi szerződésben benne kell lennie, hogy a lakás "per és tehermentes"

Innentől kezdve neked semmi problémád nem lehet.

2018. febr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Attól is,hogy miféle végrehajtás, mikor indult, be volt-e jegyezve az ingatlan tulajdoni lapjára mikor vettétek(jelzálog). Utóbbi esetben elvileg meg se vehettétek volna, hisz elvileg jelzáloggal együtt elidegeníthetetlenség van. Vagyis nem cserélhet tulajt.

Ha meg ügyvéd, földhivatali bejegyzés meg hasonlók nélkül pénzt átadtál valakinek akkor így jártál. Nem tudok erre mit mondani. Lehet menni pereskedni az előző tulaj ellen.


Ha a tartozásról tudtál és úgy vetted meg a házat akkor meg ne legyen egy szavad se. Vannak olyan tartozások,melyek nem kimondottan személy, hanem ingatlan központúak, tehát az ingatlan tulajdonos változása sem befolyásolja a tartozást. Ilyen lehet a közüzemi szolgáltatók felé való tartozás is.(Víz,gáz,villany,kommunális stb) Ezeket ismét peres úton lehet behajtani utólag a volt tulajon, amennyiben az adás vételiben benne volt a per-teher mentesítési kötelezettség részéről.


Szóval elég sok mindent nem tudunk mi ahhoz,hogy meg tudjuk mondani,hogy mivel is járhat ez a dolog.

2018. febr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Nagy valószínűséggel nem lesz belőle gondod.


Ha a vásárláskor a tulajdoni lapon nem voltak terhek, akkor a végrehajtó "kullog" az események után, mert még nem tudja, hogy az adósa eladta az ingatlant. Így azt már nem tudja lefoglalni, hiszen nem az adósé.

Mielőtt ingatlant nyitnak fel, nagyon körüljárják a dolgot pontosan azért, nehogy gondjuk legyen belőle később. Alap, hogy kérnek egy friss tulajdoni lapot. Látják, hogy hopp, nem az adósé (ráadásul Te is jelezted), így nem fognak "betörni". :)


A levél valószínűleg azért érkezett oda, mert a régi tulaj még nem jelentkezett ki a címről, vagy kijelentkezett ugyan, de ezt a végrehajtó nem ellenőrizte le mielőtt kiküldte volna a levelet.

2018. febr. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A lakást per és tehermentesen vettem, ügyvéddel bevizsgálva, szerződésen is ez áll.


Állítólag közmű tartozás sem állt fenn, szépen elkértem a 0-ás igazolásokat mindenről.


A végrehajtó személyesen jött amúgy ki, de az email megírása óta nem jelentkezett.


Hát... remélem tényleg nem lesz belőle semmi gondom :)

2018. febr. 20. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Fenntartom, amit írtam. Régi tulaj nem jelentkezett ki a címről, vagy kijelentkezett ugyan, de azt még a végrehajtó nem tudta, és azért oda mentek.

Ennyi...

2018. febr. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!