Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kell tartani a paneltől...

Kell tartani a paneltől hosszútávon?

Figyelt kérdés

25M forintig vagyunk hitelképesek a feleségemmel. Szeretnénk 4 szobás (háló, nappali, gyerekszoba, dolgozó szoba) lakást venni Budapesten, 70nm körül, vagy afelett. A gond az, hogy ennyiért csak panelt kapunk. Ezzel alapvetően nincs bajunk, sőt. Jelenleg is panelben bérlünk lakást már 6 éve és nem kényszerből. 20 évig vidéken éltünk mindketten kertes házban és nem hiányzik, hogy mindig van valami teendő a ház körül. Nyilván nem lenne rossz új építésűben lakni, de a közösségi tereken kívül szerintem egy panelt is nagyon szépen meg lehet csinálni belülről.

A gondom csak az, hogy rengeteget hallani manapság arról, hogy a panelek abszolút nem erre az élettartamra lettek anno építve. Nem igazán találni erről a témáról kimerítőbb tanulmányokat, de félek, hogy mi lesz 10-15-20 év múlva. Nem igazán tetszik a gondolat, hogy mire kifizetjük a hitelt, esetleg bontásra ítélt lesz a komplett tömb, mert elavult, balesetveszélyes, vagy bármi.


Itt dióhéjban nagyjából az van, hogy vagy újat veszünk, de kisebbet, vagy nem pesten fogunk lakni, vagy kitesszük magunkat annak, ami majd lesz a panelekkel a jövőben (korszerűsítés, kiköltöztetés/kártalanítás/stb.) Igazából nem tudom melyik ujjamat harapjam meg.


Ti mit tanácsolnátok?



2018. febr. 16. 22:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nagyjából minden szavaddal egyet tudok érteni. Lehet kertesben is pokol az életed a szomszédok miatt, vagy a ház körüli teendők okán. De legyünk azért objektívek, egy panelban legrosszabb esetben akár 3 másik család van a falak túloldalán, nagyobb eséllyel járhatsz rosszul. Mondom ezt úgy, hogy panel párti vagyok. :) De mint mondtam, ez engem nem riaszt el, sőt. Nekem az kifejezetten jó, ha hallom, hogy "élnek" a szomszédok. Itt nyilván nem üvöltözős szexre gondolok napi 3x vagy ugrálókötelezésre.


Az viszont valóban ahogy Te is mondtad, kétélű, hogy mikor érdemes venni. Én némi utánajárás után azt mondom, hogy maximum drágulni nem fog már olyan mértékben, mint eddig, de lefelé nem mennek már. Ahhoz valami nagyon durva dolognak kell történni, de akkor sem fognak olyan mértékben elértéktelenedni.

Itt azt kell latba vetni, hogy egy 25 milliós panel mennyivel lehet olcsóbb 1-2-3 év múlva? Bír-e ezekben a távlatokban 1,5-3-4,5 millióval olcsóbb lenni, ami egyenértékű azzal amit albérletre költünk ezen idő alatt. Én azt hiszem, hogy nem. Ahhoz a 2008-as válságnál is durvább dolognak kéne történnie.

2018. febr. 17. 05:54
 12/19 anonim ***** válasza:
43%
Az egyik ok,hogy elszálltak az ingatlan árak,az az,hogy bankban már nem érdemes pénzt tartani.Kamatot nem kapsz rá,sőt ha ki akarod venni a pénzed még te fizetsz a banknak.Így akinek volt megtakarítása ingatlanba fektette.Ez is felverte az árakat,a panel lakásokét is.Ez nem fog sokáig így maradni,az árak is normalizálódni fognak,ehhez nem kell újabb válság.
2018. febr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%
Pont a napokban sírt itt valaki hogy sorházból ment kertesbe és maga a pokol( építkezik a szomszéd). Figyu mi nagyobb panelban gondolkozunk, most is abban élünk. Kell egy szobával nagyobb úgyhogy idén költözünk. Pár előnyt kapásból tudok mondani. Nem kell ácsokkal meg tetőfedőkkel bohóckodni mert beázik a f0$ ezeréves cseréptető. A szomszédék 5hónapja költöztek kertesbe 25milláért és idézem "bazz nem is vágtuk milyen nyugis is egy panel!". Ahogy montad fűnyirás szombat reggel BENZINES fűnyíróval, valami f@$zkalap MINDIG flexel, ki kell b@$zni a magnót az ablakba hogy a környék is hallja rendesen milyen hulladék zenét szeret...A másik. Nem kell a tetves kazánnal foglalkozni. F@$zom se nézesse át minden áldott évben a fűtési szezon kezdetén Xtízezrekért. A panelba magadra csukod az ajtót azt kalap-kabát. Világbajnok. Meg nézzük is meg mi tud elromlani? Az a 3méter vízcső kilyukad ami össz-vissz van a lakásban vagy mi? Ez a "lebontjuk az 5.ig"...aha..és hova teszi a családok 10ezreit? Panel foreva!
2018. febr. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mi egy fél évvel ezelőtt zongoráztuk végig a panel/újszerű kérdést. Panelban béreltünk akkor. Az egyetlen problémám ezzel az volt, hogy rá kellett volna pl. arra a lakásra rengeteg pénzt költeni, hogy szép legyen és ez által sem szűntethető meg a kis lik-luk elrendezés.

Vannak kifejezetten jó elrendezésűek is, nagy előtérrel, étkezővel, onnan nyíló szobákkal és konyhával. Nekem ez szimpi. A halálom még a hosszúkás, igazából kihasználhatatlan méretű panel félszoba.

Ezen felül nekem szempont volt, hogy ne legyen 10 emeletes, mert az távolról riasztó. Ránézek és elborzadok, hogy csak egy tömbben hány ezer élet van.

Szintén szempont volt, hogy panelprogramos legyen, mert az már valamicskét elmond a lakóközösségről. A közös terek állapota sem mindegy.

Családi házat még nem akartunk. Fiatalok vagyunk, nem fűnyírással akarjuk tölteni a hétvégénket.

Mi sosem nézelődtünk Budapesten. Mindkettőnk munkahelye agglomerációban van, de szerettünk volna közel lenni a tűzhöz és 2,5 szobára vágytunk modern, jó elrendezéssel, használható méretű konyhával. Az árrakkal azért tisztában vagyok és látom, hogy a barátaink mit kaptak a pénzükért bent a városban és mi mit kaptunk itt kint.

Mi végül egy újszerűbe szerettünk bele. Nem mondom, hogy a legjobb helyen, de közel az M0 és a lakóközösség is egészen tűrhető. Nincs hangoskodás, egymásnak beszólogatás.

Látjuk a hibáit és kíváncsian várjuk végre az első lakógyűlést, amin meghallgathatjuk milyen tervei vannak a háznak, ugyanakkor nem örök életünkre tervezünk egy ekkora lakásban. Gyerekekkel már kényelmetlen lesz. Szóval 10 évet adnék magunknak itt.

Felvettünk rá egy 20 éves hitelt, amire kevesebbet fizetünk, mint anno az albérletre. Mellette havi 50 ezret félreteszünk előtörleszte, amit a karácsonyi pénzünkkel megtoldva egy millióra kerekítve minden évben be tudunk fizetni előtörlesztésre. A két meglévő mellé kötöttünk még két ltp-t és ez azt eredményezi, hogy mire mind a négy lejár, addigra végtörleszteni tudunk. Vagyis most úgy néz ki, hogy még az 5. év vége előtt, ami nekünk a kamatperiödus vége is egyben. Ha ez tartható lesz, akkor elég gyorsan lesz egy tehermentes lakásunk és az ltp-k miatt csak párszázezerbe került a hitelünk a milliók helyett.

2018. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 TappancsMancs ***** válasza:

Ha panelt vesztek akkor pár javaslat. 5. emelettől felfelé csendesebb és jobb a kilátás. Akár 10en is, a lifteket azonnal javítják (nem napokig). Nézzétek meg kívül és a lépcsőházat, liftet stb hogy milyen a ráfordítás, meg kérdezősködni is kell bár ez nekem mindig fura tanács mert most becsöngessünk valakihez? Mondjuk lehet azért ha kulturált a megjelenésetek. A flex meg felújítás az mindenhol zajjal jár, ez szerintem nem szempont és úgyis befejezik valamikor. Fűnyírót viszont nem hallani panelben. Satöbbi satöbbi. Lakóközösséget nem tudom, hogy lehet csekkolni de tényleg jó lenne. Ne legyen a háznak tartozása! Meg a szokásos: jó helyen...


A lakótelepi beton előírt minőség, fúrni is nehéz, nem olyan ami pár év múlva mállik. Ütvefúró is kevés hozzá, csak légkalapáccsal fúrható, ez nehézség ezért akinek nincs az előre fontolja meg az össze fúrnivalóját és egy szuszra fúrassa ki.

2018. febr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Ne sírjon a szád , a lényeg benne volt , erőltesd meg magad és lépj ki korlátoltságból , akkor magad rájössz mi az előny és nem itt kérdezed meg és várod a kész válaszokat .
2018. febr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ez a visszabontás Németországra vonatkozott, ahol senki sem akar lakni az NDK-s 10 emeletes panelházakban. Na de nálunk mi a fene értelme lenne?

Ami a legfiatalabb és élhetőbb panelt illeti, hát az elsősorban a Római lakótelep. Igaz, a legdrágább is.

2018. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2018. febr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Vortrekker válasza:

az első nagyobb panelépület bontása az országban.

riport

[link]

tanulságos

2018. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!