Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit kéne most kezdenünk ezzel...

Mit kéne most kezdenünk ezzel az ingatlannal?

Figyelt kérdés
Egy vidéki város nagyon külterületén van. 80as évek óta a családomé, egy bazinagy szántóföldet osztottak fel annó és utalták ki a telepieknek, így papáméknak is hétvégi teleknek, ún. zártkert/kertbarát. Víz és villany van a környéken de semmi más, utak sincsenek leaszfaltozva, nulla infrastruktúra, egy buszjárat van, ami a városba visz és kész. A mienken van egy 35nm-es nyárilak (faház), a telek többi része parkosított, gyümölcsfákkal és egy kis veteményessel. A gondunk az, hogy papám csinálgatja még de nem tudom meddig tudja, szüleim nem érnek rá, én meg utolsó évemet töltöm itthon, szóval nem fogom tudni gondozni. A környék régen nagyon szép volt, de az utóbbi időben nagyon elindult a lejtőn. Az “őstulajok” eltűnnek lassan, a fiataloknak nem kell, egész utcákat ver fel a gaz, régebben még volt mozgó abc, szódás, gázos autó jött, mára megszűnt jóformán minden. Eladni gyakorlatilag lehetetlen, 2 milla körül árulják a telkeket rajtuk házzal de a kutyának sem kellenek. Kötődünk is hozzá persze, én gyerekként gyakorlatilag minden nyaramat ott töltöttem, a szívem szakad meg érte, hogy látom tönkremenni. Szerintetek mi lenne a józanabb megoldás, félretenni minden érzelmet és elkótyavetyélni gyorsan valami kis pénzért vagy várni vele, hátha feléled még a környék?
2018. febr. 20. 18:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam is az 5.hozzászólóhoz hasonló figura vagyok. :) Kínlodunk is rendesen, mert most egy olyan házunk van, ahol sajnos nem lehet normális kertet kialakítani. Szeretnénk egy nagyobb házat legalább 1000nm-es kerttel, de a mostani árak...brutális.

Nekünk is van két nadrágszíjtelek gyerekkorom óta, ahol a szüleim élnek. A segítségemmel még csinálják, szántjuk, vetjük, metszük, de kérdés, hogy meddig szüreteljük. Sajnos megjelent ott is az első "család". Állítólag nincs velük gond, de hát ki tudja, kik jönnek még utánuk... A környéken csak néhány állandó lakos van, meg kijáró idősebb ember, a 2-3000nm-es szőlők,földek 200, 300ezerért mennek el, már ha egyáltalán. 400-ért présházzal, pincével, árammal lehet 2000nm.kertet venni.

Én ragaszkodnék hozzá, de több mint 60km-re lakom, mivel ott munka nekem nincs, így is marad. Amíg tudunk szüretelni, addig még megéri kijárni, beszántatni, de ha elkezdenek rájárni a terményre, számomra ott a vége. Onnantól csak ráfizetés az egész, az első adandó alkalommal túladok a telken sajnos.

Szerintem a kérdező is akkor jár a legjobban, ha még akkor eladja, amikor még 2milliót adnak érte. Ha kiköltöznek a környékre a sisere népek, onnantól megette a fene.

2018. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!