Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha én már elhasználtam az...

Ha én már elhasználtam az első ingatlanvásárlás során járó 2%-os illeték kedvezményt, feleségem pedig nem, akkor 1/2-1/2 tulajdoni arányú vásárlás esetén még jár a 2%-os illeték kedvezmény?

Figyelt kérdés
Tehát korábban, miután betöltöttem a 18-at, szüleim vásároltak egy ingatlant, amely 1/1 arányban az én nevemen van, s ők eljátszották ezt az 2%-os kedvezményt is. Feleségemmel most szeretnénk lakást vásárolni, ez lenne az első lakás, amelyet házasként vásárolunk meg. Az adott kerületi Önkormányzata által meghírdetett (Budapest) fiatal házasok első lakáshoz jutásának támogatásával is élnénk, amely előírja az 1/2-1/2 tulajdoni arányt. Éppen ezért érdeklődnék. :)
2018. febr. 27. 13:44
 1/2 xswerdy ***** válasza:
igen, az illetéket külön vetik ki kettőtöknek. Az ő részére kérhetitek a kedvezményt.
2018. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát, ha pl. 15M forintos a vételár és 1/2-1/2 tulajdoni arányban vásároljuk a lakást, akkor a vételár 4% -át fele-fele arányban kapjuk meg, azaz én 300-at és párom 300-at, s mivel párom még nem érvényesítette, ő neki 150 ezer lenne, nekem pedig standardan 300 ezer. :) Éppen ezért inkább 1/1 arányban az ő nevére írjuk. :D Köszi a segítséget.
2018. febr. 28. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!