Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az adásvételiben mit érdemes/k...

Az adásvételiben mit érdemes/kötelező megjegyezni, mi maradjon a lakásban (ha nem szeretnénk az ingóságokat)?

Figyelt kérdés
Pl. elvihetik az ablakokat/ajtókat, meg a cirkó fűtést is, ha ezeket nem jegyezzük be? :D
2018. márc. 1. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindent el lehet vinni,ami nem a lakás tartozéka.

A nylászárók ,církó radiátorok,fűrdőben kád,mosdó wc,pl azok. A mosogatógép,egyéb konyhába beépitettek,már alku tárgyát képezik .

2018. márc. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Ablakot, ajtót, radiátort, cirkót, kádat, wc-t nem vihetik el. A konyhában kell hagyni egy tűzhelyet. A többi alku tárgya. Én elég sokstor költöztem, de soha egyik eladó sem akarta elvinni pl a konyhabútort, mert az oda jó, más lakásba nem.
2018. márc. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi válaiszotok :)
2018. márc. 2. 09:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Én találkoztam már olyannal, aki vitte a konyhabútort, meg olyannal is aki inkább eladta... Ne is firtassuk.

Egyébként beépített szekrények, méretre, oda készült konyhabútor, ajtó, ablak, fűtés általában a lakás részét képezi. Ha nem tűnik megbízhatónak az eladó, akkor írasd bele inkább.

Nekünk pl. a konyha benne volt, gépesítve. A gépek is meg voltak nevezve. Más nem került bele, de az eladók a fölösleges bútoraikról megkérdezték, hogy nekünk kellenek-e, vagy adják el. Így viszonylag jó áron átvettük tőlük a nekik nem kellő berendezési tárgyakat, függönykarnisokat.

Olyasmiről lehet még érdemes beszélgetni, mint lámpák, függönykarnisok, esetleg árnyékolók, ha kell, akkor akár függönyök is.

2018. márc. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Arra is készülj hogy pl a lámpa nem a lakás tartozékának számít... ha panelban vagytok és egyből a fúrással kell kezdeni az necces. Ezeket próbáld meg inkább megvenni az eladótól.

Láttam már olyat is hogy a villanykapcsolót(!) vitte el a "kedves" előző tulaj. Ilyen esetben az ügyvéddel oda lehet szúrni a másiknak, mert ez már a lakás rongálása kategória.

2018. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!