Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vizafogó élhető és biztonságos?

Vizafogó élhető és biztonságos?

Figyelt kérdés

Olyannak tűnik, ami már nyugis, de még közel van minden, tehát afféle belváros-külváros átmenet. Rengeteg az irodaház, van esély, hogy pont ott kap állást az ember. ;)


Autólopás, betörés?

Alkoholisták, hajléktalanok, drogdílerek és egyéb vagy kellemetlen, vagy veszélyesnek látszó alakok?



2018. márc. 1. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
A Marina (befejezetlen) lakópark érdekel? Ott mindenféle luxusprostik és hasonlók laknak. Felette a Duna Pláza felé sok a hajléktalan viskó, alatta meg a Duna Aréna. Az Árpád-híd felé jók a lakások, csak nagyon zajos.
2018. márc. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az Árpád hídtól délre a panelek főleg a Dunaparton. Egy álomnak néz ki, dunai és budai panorámával, parton, parkos panelek. Ahogy láttam, az ára is megvan. :(
2018. márc. 1. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem éppen olcsó környék, de szemben ott van a Margitsziget és háttérben a hegyek. Ha van annyi pénzed, vedd meg.
2018. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én itt lakom 5 éve, most azért költözünk mert vettünk sajátot.

Nagyon szeretem itt és nagyon tudom ajánlani. Minden évben volt valami fejlesztés - sétálóutcák, szabadtéri kondi, parkújítás, boltok (Jysk, Penny, Spar, Rossman, gyógyszertárak 5-8 perc sétára).

Nagyon kulturált a lakóközösség. Ezek a panelok annyira nem hallatszanak át (igaz én nem is vagyok túl érzékeny a dologra).

Közlekedésben most az M3 miatt még egy ideig szívás van, de egyébként álomjó. Metró, vagy 75-ös troli, 15-ös busz bumm, benn is vagy a belvárosban. De akár egy kellemes séta is belefér hogy a Jászai téri éttermekhez elmenj (és mehetsz a rakparton, ami meg aztán pluszban jó). Éjszakai se túl rossz, de többször volt hogy a Deákról nyáron hazasétáltam - 40 perc.

Maritszigetre kifuthatsz, rakparton is nagyon kellemes futni, közel ez a csodás Duna aréna vagy mi is.

Autólopás, rongálás nincs. Sziréna nagyon ritkán szól és akkor is ha kinézel az ablakon valószínűleg egyből rálátsz az autódra.


Nyugi van, nincsenek egyáltalán kellemetlen, veszéylesnek látszó alakok, van viszont térfigyelő. Sok a kisgyerekes, mindenütt játszótér és sok a zöldfelület, meg isteni kilátás lehet a budai oldalra.


Ami negatív de megszokható:


- áprilistól szeptember végéig áthallatszik a Margitszigetről minden opera, koncert stb. Attól függően, melyik részén laksz a Vizafogónak, a Sziget is zajosabb lehet. Azért este 11-kor Komár Lacit hallgatni minden augusztusban, na ez nem fog hiányozni... :)


- a gyerekek nagyon hangosak. Szinte mindenhol van játszótér, és nyáron sokszor nagyon vadul üvöltözve rohangálnak.


- a főtáv elszámolás egy borzalom! (lehet csak a mi házunkban) - ugyanis per lépcsőház nézik és osztják le a fogyasztást, nagyon sokat fizetünk ahhoz képest hogy egy új nyílászárós garzonban lakunk, 1 aktív radiátorral....


- nincs kívülről egyik ház se szigetelve és valószínű nem is lesz egy ideig. Nagyon-nagyon sok öreg lakik még mindig, akik ezeket állandóan leszavazzák.


- a lakások a tájolás meg az épület felépítése miatt nagyon melegednek, és télen több irányból kapják az esőt, havat, szelet. És rengeteg a por, iszonyú mennyiség, főleg nyáron fújja be a Duna-partról.


Nagyjából ennyi, de tényleg egy szuper élhető környék. Ha mondjuk nem dél-Budapesten dolgozol, bejárni is nagyon egyszerű. Viszont el is kérik bőven az árát.

2018. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked! Részletesen írtál! :)
2018. márc. 5. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!