Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy jó 10 éve nem lakott...

Egy jó 10 éve nem lakott téglaháznak mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Kazánok kukák gondolom ami van benne? Radiátor elrozsdálhatott belül, falak kifagyhattak? Milyen hibalehetőségek vannak, tetőteres b30 ház esetén?

2018. márc. 7. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Látatlanban nem lehet megmondani... lehet, hogy semmi, lehet, hogy a vízesedéstől a megsüllyedésig minden.

Az biztos, ha fűtetlenül állt, akkor az esetleges fa nyílászárók károsodtak, a belső vakolaton meg millió vékony repedés van... de ennél többet látatlanul nem lehet mondani... nem törvényszerű, hogy komoly baja legyen, de nem is kizárható.

2018. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha leengedték a radiátorokat nem fagyhatott szét. Nyilván penész van. Nagy baja nem lehet. Megsüllyedni miért kellett volna neki mint írták azt nem értem. Süllyedésnél nincs szerepe hogy lakják e vagy nem. Esetleg ha cserép elcsúszott beázhatott évekig de ez úgyis meglátszik. Amondó vagyok olyan nagy baja nem lehet hogy ne lehetne rendbehozni.
2018. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vizes lehet, rosszabb esetben salétromos, illetve "csak" penészes is. Az állandó hőingadozástól: mivel belül nincs fűtve, (gondolom), a külső hőmérséklet meg ugye állandóan változik az évszakokkal. Arra ne számíts, hogy száraz.

A radiátor maga kisebb költség, a kazán ha nem megy öt-tíz éve, azt én nem tartanám biztonságosnak szerelgetni.

Tetőteres: kérdés milyen a tető szigetelése, és az első bekezdésben leírt problémákat okozhatja, esetleg fokozottabban.

Hőingadozás miatt szintén lehet számítani repedésekre. Ahol effektíve a fal reped, nemcsak a festék. Festék valószínűleg rágyógyult a falakra.

Nyílászárók ugyanaz, ha nincs fűtve, a nagyobb hőingadozás miatt nagyobb megterhelésnek vannak kitéve (ablakok). Tető maga: mondjuk ha cseréptető: volt-e karbantartva, ha félrecsúszott egy-egy cserép.

Kémény, ha van, abszolút szigorú ellenőrzés.

Vízcsöveket nyilván elzárták, de kívülről nem látsz bele. Minden gépészetnek alapvetően az állagát ellenőrizni kell.

2018. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2# rengeteg ilyen ház van, most kerestem a sajátomat, jópár 10-15éve lakatlant is megnéztem, és nem egynél volt probléma, hogy az évek alatt tönkrement, eldugult stb az esővìz elvezetés, ami szépen alámosta a házat és itt ott megsűllyedt. Ha lakták volna, feltűnhetett volna nekik időben..
2018. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

"Nyilván penész van."


Miért lenne???


Nem mosott fel senki!

Nem teregetett senki!

Nem mosogatott senki!

Nem fürdött senki!

Nem főzött senki!

Nem lélegzett bent senki!


Honnan a túróból termelődne pára? Mitől lenne penész?

2018. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Általános légpára, ami ígyis-úgyis beszivárog, attól hogy nincs nyitva az ablak, ajtó. Vannak (mikro)rések, ablakon, falakon. És ha lehűl, majd felmelegszik akkor bizony lecsapódhat rajta a penész. Én így gondolom. Bár voltam már több éve lakatlan házban, és még csak rossz levegő sem volt.
2018. márc. 7. 16:23
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:

Íme a Hotel Füred ami 2008-ban zárt be.

[link]

2018. márc. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A penészedést kizárnám. Egy B30-as téglából épült háznak aligha vannak tökéletesen záródó műanyag ablakai. Ha pedig nincsenek, a szellőzés is meg van oldva. Hisz belül nem termelődik pára, csak az van bent, ami kintről bemegy.

Első körben kint kell majd körülnézni. Cserepek, csatornák. Utána a padlást bejárni, hogy nem látni-e beázásra utaló nyomokat. A lakótér állapota nagyban függ az aljzattól. Ha linóleumot raktak le, valószínűleg büdös van. A falakra mindenképp ráfér egy vakolás festés. A nyílászárókat is át kell vizsgálni. A fűtés, ha víztelenítették,

2018. márc. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!