Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok, melyik a...

Mit gondoltok, melyik a legélhetőbb városrész Budapesten?

Figyelt kérdés

Egy olyan városrészt keresek, ahol viszonylag sok a zöldterület, jó a tömegközlekedés, fejlett az infrastruktúra (közösségi intézmények, élelmiszerboltok, stb.), jó a közbiztonság.

Létezik ilyen hely Budapesten?


2018. márc. 24. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Rengeteg ilyen van Budapesten, százával. Ez egy majdnem 3 milliós város, az EU 6. legnagyobb városa, területe 525 négyzetkilométer.

A közbiztonság mindenhol jó, a legkevésbé népszerű helyeken is, ahol pedig nagy a nyomor az utcákon.

2018. márc. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

A tömegközlekedési térképek pedig itt vannak:

[link]

2018. márc. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Egyik se, vagy talán Vizafogó.


Nekem is ezek a fontosak.

Lakom valahol és szeretem is, de talán nem itt élném le az életemet. Nem tudok viszont Budapesten olyan városrészt, ami

Zöld is, jó is a tömegközlekedés, jó a boltellátottság, egyéb ellátottság, nincs sok roma, jók a bűnügyi statisztikák.


Ilyen egyszerűen nincs.



Amúgy én Óbudát szeretem (mint városrészt), de lassú és kellemetlen a tömegközlekedése. Boltellátottság jó, nagyon jó. Nagyon zöld, nem lepukkant, nincs tele annyira alkoholistákkal/hajléktalan-alkoholistákkal és a Duna is közel van. A 3. kerület bűnügyi statisztikái pedig jók.


De nekem elfogadhatatlanul zsúfolt, rossz a tömegközlekedése. A fonódó dugóba kerül, arról át kell szállni a lassú és minősíthetetlen 4-6-ra, a 9-es busz felejtős.


Pacsirtamező utca - Vörösvári út - Bécsi út részt ismerem ott.



József Attila lakótelep? Én még abba szerettem bele és valamiért nem is drága.


Wekerletelep már kiesik.


Lágymányos, Őrmező, Keleföld északi része (de csak az északi).

Vizafogó.


Kb itt laknék szívesen, de mindről tudok olyan dolgot, ami miatt én már kiábrándulnék belőle.



Nem élhető Budapest.

2018. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Csepel. Fusd át a bűnügyi statisztikát (amilyen rossz a híre ahhoz képest előkelő helyen áll. Van MINDEN.
2018. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
23%

17. kerület..a legnagyobb és legcsendesebb szerintem,rengeteg a zöld terület mivel nagyrészt kertházas övezet..egyedül Rákoskeresztúr zsúfoltabb a panelek és a buszpályaudvar miatt,mindentől eléggé kiesik így a bűnözési rátánk a legjobb...ha nem gond a vili és metróhiány,akkor ideális...én pl. Rákoskeresztúr központból 15 perec alatt bent vagyok a metrónál...

csepelről azt hallottam,hogy már készítik elő a migránsoknak,de lehet,ho hülyeség...

2018. márc. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A 12. kerület is ilyen, csak az isten pénze sem elég ott lassan lakást venni. Jómagam ott nőttem fel, a Mártonhegy/Svábhegy határán. Anno nem volt 20 perc a 112-essel ledöngetni a Ferenciek terére, a délibe meg még 15 perc sem kellett, a 21-es a mai napig patent módon, gyakran közlekedik, a fogas imádnivaló, de lassú. Boltokkal és egyebekkel sincsen gond, a zölddel meg ugye nopláne nem, egyedül az árakkal, nem tudom mennyi a kereted. A II.,XIII.,XI.,III., XIV. kerületnek is vannak olyan részei (nem is kevés), ami megfelel ezeknek a kritériumoknak, csupán pénz kérdése az egész.
2018. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én belvárosiként a Csepel-sziget déli felét mondanám a legrosszabbnak közlekedés szempontjából, de ez relatív, mert attól függ, hova akarsz eljutni rendszeresen. Lakhatsz te a legdélebbi szigetcsúcson 45 percre a HÉV-től, azaz 1 órára a belvárostól de ha 2 percre van a buszmegálló, amivel 2 megállót kell menj az oviba és más úticélod nincs, akkor számodra jó a közlekedés.
2018. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
6: Például ez nekem katasztrofálisan hosszú idő, biztosan sokkal közelebb költöznék a céljaimhoz, nincs az az isten, hogy 20 percet buszozzak valahova. De rossz közlekedés inkább az, ha 2-3 percnél többet kell gyalogolni egy megállóig és több átszállással kell eljuss a rendszeres napi/heti/havi úticéljaidhoz.
2018. márc. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!