Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bakonyi ház megvétele?

Bakonyi ház megvétele?

Figyelt kérdés
Találtam egy kis bakonyi faluban, Zirchez közel egy házikót, 5 millióért, amit nyaranta használnék, jövedelmem van, de szerencsére otthon élek szüleimmel. Érdemes erre hitelt felvenni? Az asztmám miatt is találnám én jó ötletnek. 21/f
2018. márc. 27. 00:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Linkelj képet róla.
2018. márc. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
[link] Mondjuk ez inkább 6 millió.
2018. márc. 27. 00:19
 3/34 A kérdező kommentje:
Viszonylag egész jó állapotúnak tűnik, a tető nincs rossz állapotban, csak én vályogtól tartok egy kicsit, de lehet húsvét után megnézem, ha addig nem kel el.
2018. márc. 27. 00:35
 4/34 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon szép. Ez nem "viszonylag" jó állapotú, hanem ettől sokkal csúnyábbak az ilyen régi házak. Ráadásul ízlésesen van felújítva, ami manapság igen ritka - szerintem. Írja is a hirdetés, hogy felújított, és ez látszik is. Friss a festés, a régi ágykereten új szivacs van, a cserépkályha alatt a tégla tök új, a fúga vakítóan fehér. És épp ezért nézd meg nagyon jól, és vigyél magaddal valakit, aki ért a házakhoz (édesapád, vagy bárki). Az én személyes gyanúm, hogy direkt az eladás miatt lett felújítva és egyszerűen bennem van a kérdés, hogy milyen volt előtte, és a festék alatt nincs-e valami hiba. Inkább óvatos legyen az ember. Az utcafronton a lábazat felett húzódik egy sárgásbarna csík, na az az érdekes, azt kell megnézni, hogy mi. Arra kell figyelni, hogy nem vizes, vagy salétromos-e a festék alatt. Tehát, hogy nem volt-e az. Mert az akkor újra előjöhet, akármilyen szép. Vályognál pedig pont a vizesedés szokott probléma lenni.

Műszakilag olyanokat szoktunk nézni egy háznál, hogy a falak egyenesen állnak-e, tető vonala egyenes-e, ez itt mind teljesen oké, sőt azt szúrtam ki először, hogy a tornácon az oszlopok már-már túl tökéletesen sarkosak. (Nálunk ágasnak hívják). Aztán, hogy vannak-e repedések: átlós, pl. ablak alatt, homlokzaton, vagy a tetőtől lefelé, az átlósak szerkezeti repedések. Az apró hajszálrepedések azok a festék megrepedezését jelentik, olyan itt nem lesz. A padláson a tetőléceket, illetve vályognál a padlás eredetileg törekkel kevert nedves föld. Ja, és még a kérdés, hogy földpadlós-e.

A google vályog, vályogház, vályogépítés keresőszavakra ad több infót.

Reméljük, hogy nem lesz semmi vele. Hogy ilyen házat hiteleznek-e az a kérdés elsősorban, és itt a feltétel a közművesítettség, ennek bankban kérdezz utána.

Aztán meg áruld el, hogy találtad meg ezt az egyébként csodát egy 300 fős bakonyi faluban, mert csorog a nyálam, annyira irigy vagyok :).

2018. márc. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Volt anno egy házunk Somogyban Somogyacsán, ami nagyon hiányzik, de sajnos távol volt mindentől, így el lett adva. Félelmetesen hasonlít a 2 táj, illetve a ház is, az elrendezés is. Véletlen találtam rá.
2018. márc. 27. 02:13
 6/34 A kérdező kommentje:
Én is azt a foltot szúrtam ki. Egyébként külön jó, hogy arrafelé nincs az az eszeveszett meleg nyáron, legalábbis nem hetekig, szerintem cidri is lesz bent. Mivel a ház tornáca ÉK-i, az utcafront DK-i, ott fák is vannak. Na de még nincs megvéve, már komolyan úgy beszélek, mintha már az enyém lenne. 😆😆😆 Na de köszönöm a válaszokat. :)
2018. márc. 27. 02:22
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Èn inkább attól tartanèk, hogy a hideg telek tönkrevágják fűtetlenül a falakat. Ès ugye gondozni is kell, ezeket ne feledd.
2018. márc. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
74%
Így van, a fűtettlen vály9g tönkremegy télen.
2018. márc. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Nos, hogy ne legyünk annyira elájulva, elmondanám az aggályaimat.

A ház így ránézésre szép, de ...!

Egy 300 fős bakonyi faluban szerintem baromi drága, ha minden stimmel vele, akkor max. 4,5 millió és egy fillérrel sem több.

Én a képek alapján úgy látom, hogy a falak gipszkartonnal vannak borítva, azért ennyire egyenesek és azok mögött bármi lehet, leginkább vizesedés.

Ezt az a kép is alátámasztja, ahol a ház elölről látszik, hogy bizony vizes, nem is kicsit. Ha laminált padló van letéve (ezt nem sikerült kiderítenem) az 2 éven belül alárohad és cserélheted.

Nagyon rábeszélnélek, hogy kérd ki statikus véleményét, mert baromi romantikus, de a friss festés, a különböző falburkolatok (pl. a 7-es képen kályha mellett) elég nagy zsákbamacska.

Azzal is számolnod kell, hogy mivel nyaralónak veszed, telente is oda kell járni hetente legalább 1x alaposan befűteni, vagy megbízni valakit.

Az sem jó, hogy egy elnéptelenedő, 300 lelkes faluról van szó, ahol nyilván idősebbek laknak, akik nagyjából 10 éven belül kihalnak és akkor ott állsz egy üres, omladozó faluban.

Ha ezeket mind számba vetted, az ingatlant szakemberrel megnézetted és még mindig akarod, akkor erősen alkudj, mert nem fogják elkapkodni előled!

2018. márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

9-hez még:

A képeken látszik, hogy nyáron készültek, tehát nem tegnap tették fel a hirdetést, hanem féléve.

Ha ennyi idő alatt nem volt rá vevő, annak oka van, ne kapkodd el!

2018. márc. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!