Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A könnyűszerkezetes ingatlan...

A könnyűszerkezetes ingatlan megvétele után, elkezdtük a felújítást. A probléma ott kezdődik, hogy a fal egyáltalán nem azokból az anyagokból áll, ami az energetikai tanúsítványon szerepel. Ki a hibás?

Figyelt kérdés
Az energetikai tanúsítvány szerint a fal belső rétegei: mdf lap, gipszkarton, beltéri falfesték. Ehelyett ami a valóságban van: mdf lap, rajta vagy 3 réteg fűrészporos tapétával. Igen láttuk az adásvételi előtt, hogy tapéta van, de nem kezdtük el lebontani hogy alatta van-e a gipszkarton. Két hozzá nem értő nőként megvettük a házat, így viszont nagyon sokba lesz a felújítása. Kinek a hibája ez hogy rossz az energetikai tanúsítvány? Tud-e valaki segíteni nekünk ebben? Esetleg az eladóktól lenne-e jogunk valamennyi pénzt visszakövetelni mivel nem azt kaptuk ami a papíron van, vagy aláírtuk és törődjünk bele ?

2018. febr. 2. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Miért lenne így drágább a felújítás?
2018. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Aki átadta nektek a tanusitványt.
2018. febr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért drágább, mert az mdf lapot nem lehet glettelni, vagy tapadóhidat kell rá feltenni, és arra glettelni, vagy pedig gipszkartonozni mindenhol és arra glettelni majd festeni. Illetve mivel hiányzik a gipszkarton, a hőszigetelése sem lehet olyan mint ami a papíron van.
2018. febr. 2. 18:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Használt vagy új ingatlan? Mit mondott a tulaj vagy az építtető?
2018. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
A gipszkarton szigetelése semmi.. a mögötte lévő gyapot a szigetelés, nem maga a karton.
2018. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Használt az ingatlan. A volt tulajdonossal nem is találkoztunk, mert az ország másik végében laknak, és egy ügyvéd volt nekik meghatalmazva az adásvétel intézéséhez.
2018. febr. 2. 21:03
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
A gipszkarton a vakolatot helyettesítené, energetikai szerepe nincs. Annak idején nyilván spórolásból maradt el. A ház egészéhez képest jelentéktelen változtatás, felesleges rugózni rajta.
2018. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
4. vagyok. Azért kérdeztem, mert tudtommal, ha félretájékoztatnak, félrevezetnek, hogy miből épült az ingatlan, tudtommal akár perelhetsz is. Nem tudom, mi a többiek véleménye, illetve egy Másik ügyvédé, nem az, akivel írtátok az adásvételit. Szerintem azért ez nagyon nem mindegy.
2018. febr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha le van irva, hogy ez gipszkarton, akkor szerintem is perelhetsz.
2018. febr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen valószínűleg spórolásból maradt ki a gipszkarton, mint például az egyik konyhában a melegvíz is, erről sem szóltak mondjuk ez nem is olyan hatalmas probléma.

Köszönöm a válaszaitokat! Fel fogok keresni egy ügyvédet aki ilyenekkel foglalkozik.

2018. febr. 3. 07:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!