Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik az olcsóbb megoldás az...

Melyik az olcsóbb megoldás az ingatlan, , megvétele"és névre átírása vagy örökösödési adót Fizetni később? Mi a hivatalos hogy ne az államnak fizzesse az ember igazságtalanul sok penzt?!

Figyelt kérdés
Edesanyám a minap elém állt és megkésdezte lessz e elég pénzem kifizetni az örökösödési adót a szívem szakast meg először mert belegondoltam nem az anyagi részébe aztán pedig abba hogy hoppá tényleg egy ház után mennyit vesznek le az emberről igazságtalanul azért már fizettek a szüleim áfát minden tegladarabért átírást a telekért ilyenkor akkor mégegyszer leveszik az embert???

2016. máj. 9. 10:37
 1/9 klopusz ***** válasza:
5%
Sajnos most már nem lehet kikerülni az illetékfizetést. Az illeték mértéke (jelenleg) az ingatlan forgalmi értékének 9 %-as.
2016. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
5%
Van olyan megoldás is, hogy ajándékozás útján átadja neked a tulajdonjogot, övé marad a haszonélvezeti jog (erősebb a tulajdonjognál), miután bekövetkezik a tragédia, átkerül rád a haszonélvezeti jog is. Érdeklődj ügyvédnél, mi is így oldottuk meg
2016. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 acelsziv ***** válasza:
100%
egyenesági öröklésnél nincs örökösödési illeték.
2016. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Haszonélvezetet nem lehet átruházni.

Ajándékozásnál van vagyonszerzési illeték.

Örökösödésnél (egyenesági), ha jól tudom nincs "adó".

2016. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyenesági rokon után illetékmentes az örökség tudtommal. Vagy lemaradtam valamiről?
2016. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Átírathatja a nevedre, mivel egyenesági rokon, így nem kell fizetni(, de nem ajándékként, mert arra van adó). Haszonélvezetet (is)tehet rá, ami erősebb (bizonyos szempontból), mint a tulajdonjog.
2016. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták már nincs örökösödési adó.
2016. máj. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: azt nem tudom, hogy adott összeghatárhoz kötött az ingyenes átírás vagy sem.
2016. máj. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xswerdy ***** válasza:

egyenes ági rokonok között sem az öröklésnek, sem az ajándékozásnak nincs illetéke.


Az átírásnak minkét esetben van 6600 Ft illetéke.


Ezen kívül ajándékozásnál ügyvédi közreműködés szükséges, öröklésnél pedig közjegyzői. Az ügyvéd díja szabad megállapodás tárgya, a közjegyző hivatalos árjegyzék szerint dolgozik. Ennek érdemes még utánanézni, hogy ezek a költségek hogy aránylanak egymáshoz.

2016. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!