Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten mely városrészek/ut...

Budapesten mely városrészek/utcák igazán jók?

Figyelt kérdés

Melyek azok, amik a többihez képest tiszták, a többihez képest nincs annyi hajléktalan, alkoholista, kétes elem?

A bűnügyi statisztikák jók, de azért nem 1 km-enként van egy térfigyelő kamera és nem havonta látsz járőröző/sétáló rendőrt?

Szóval tényleg jó környékek?

És most nem a villákra, a konkrét, effektív villákra gondolok.


2018. márc. 27. 21:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%

Nem igaz , hogy senki sem a kérdésre válaszol ( én is kíváncsi lennék ) !

Talán II. , III. kerület ?

2018. márc. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
42%

#11

Megint másokkal foglalkozol? Ráadásul még olvasni sem tudsz?

Én pl. az 1-2 válaszomban világosan leírtam, hogy mindenütt van minden, kivéve a Rózsadomb egyes részein (II.ker).

A III.ker külső része meg tele van cigánnyal, amit itt ajánlgatsz.


Kérdező!

A gyengébbek kedvéért ISMÉT leírom:

Mindenütt van minden!

A gazdagabb részeken kétes elem, hajléktalan (a budai hegyek is tele vannak velük) az olcsó részeken cigányok.

Semmi nem garantálja neked, hogy a legnyugisabbnak ajánlgatott részen nem fogsz támadás áldozatává válni, még ha a támadód nem is ott lakik! De ez Piripócson is előfordulhat bárkivel.

Ráadásul, ha most megszavazunk neked egy utcát valahol, akkor mi a garancia, hogy holnap nem fog valami "kétes elem" a közvetlen szomszédodba költözni?

Komolyan mondom, vannak emberek, akik alkalmasak a nagyvárosi életre és vannak akik nem.

Te az utóbbiba tartozol, nem kell itt a fővárosban rettegve élned, tervezd az életedet nyugis kisvárosba, vagy faluba, hiszen ott is élnek emberek!

2018. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
4-nek: én csillaghegyi voltam évtizedekig, a mai kertváros nem azonos a régebbivel. Ott voltak a téglagyári romák, jöttek árusítani, de soha semmi baj nem volt velük. Aztán megépült a békásmegyeri lakótelep, ahová mindenféle, más kerületekből kiutált familiák is kaptak lakást. Megnőtt a betörések, lopások száma, sőt egyre rosszabb lett. Aztán ez valahogy rendeződött, de az óvatosság ma sem árt. És az 1980-as években fellázadtunk, mert nem voltak járható utak, se telefon, se gáz, se csatorna, se normális közlekedés. A mai Csillaghegy más, nincs már meg a zárt közösség. És beépítették a főgyűjtő csatornát, szétrázva az összes régi házat. A mienk megsüllyedt, telekárban eladtuk, le is bontották. Laza, homokos a talaj. Közbiztonsága rokonok szerint most jó, de ha netán jön egy nagy árviz, lezárják a partot, akkor a betörők és tolvajok a családi házakat kerülgetik. Már eladó volt a mienk, amikor jött az árvíz, be akartak törni az üres házba! Érdemes kiépíttettni távfelügyeletes rendszert, szirénával, biztos ami biztos.
2018. márc. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
El nem tudom képzelni Békásmegyert, állítólag a Duna felőli része rossz, olyasmi, mint Kelenföld? Már a városrészre gondolok.
2018. márc. 30. 18:40
 15/22 A kérdező kommentje:

Egyébként sokszor látni, hogy nem a romák a rosszak.

A héten "betalált" nálunk 2 ember, egyik hajéktalan, a másik nem, de mindkettő fehér volt.



Kelenföldön az egyik kisebb csomópontnál sokszor fehér bőrűek azok, akik úgy viselkednek/néznek ki, hogy inkább lemarad az ember és örül, hogy világos van.

Nemrég egy emberke folyamatosan hátranézett, keresett valakit vagy tartott valakitől nem tudom. Kereste a dílerét vagy tartott a rendőrség érkezésétől. Ő is fehérbőrű volt.



Miközben a házunkban jelenleg van roma bérlő, lekopogom, egy hang se jön abból a lakásból.

2018. márc. 30. 18:45
 16/22 anonim ***** válasza:
43%

"Nemrég egy emberke folyamatosan hátranézett, keresett valakit vagy tartott valakitől nem tudom. Kereste a dílerét vagy tartott a rendőrség érkezésétől. Ő is fehérbőrű volt."


Úristen, Kérdező, te nagyon beteg vagy!

Aki folyton hátranézett, az az ápolód volt és nézte, hogy miért maradsz le!

Tényleg menj vissza a fatornyos hazádba, ahol nem néznek hátra az emberek, nehogy valami bomlott agyú bűnözőnek nézze őket!

2018. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
10: Figyelj, lehet, hogy csak 17 van Budapesten, mert pl. a VI., VII., VIII. és IX. kerületben biztosan nincsen. Hányat találtál?:)
2018. márc. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
43%

11: Mindenki a kérdésre válaszolt. A Kérdező világképéből hiányzik a világváros képe, ahol minden társadalmi réteg együtt él, a Romániából elrabolt koldus, aki a járdát csókolgatja, a zongoratanár és a maffiózó együtt van jelen, és mind kerülgetik a hányásokat, pisifoltokat és kakit. A jelenség a város szélei felé szelidül.

Nincs az a kategória, amire kérdezett.

2018. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Valamit figyelt nagyon, nem az átlagos hátranézés volt. Szakadt ruházatban, a tipikus "gengszter" ruházatban, olyan volt, akire mindenki mondja, hogy "kétes", kellemetlen alak.


De ha ugyanez a viselkedés nem a szent Budán, hanem pl. szerencsétlen semmivel se rosszabb VIII. kerületben történt volt és roma a szereplő, akkor nem írtad volna meg ezt a sértő kommentedet, sőt, velem értettél volna egyet.

2018. márc. 30. 21:12
 20/22 A kérdező kommentje:

# 18


Budapestet én is egyöntetűen ilyennek látom. Nem vagyok biztos benne, hogy az irigyelt nyugati nagyvárosok is ilyenek lennének. Bécset nem tartom tökéletesnek, viszont tény, hogy nem láttam ilyesmit.

2018. márc. 30. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!