Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 7 millióból meddig lehet...

7 millióból meddig lehet eljutni az építkezéssel?

Figyelt kérdés

Kb. 5 millióból szeretnénk venni telket, és kb 7-8 millió maradna építkezése. A lakásunk 13 millió körüli, amit nem szeretnék eladni, mert 20-21 millióból nem fogok max. csak szerkezetkész házat tudok építtetni. A lakás pedig tovább értékesedik, mivel sportközpont létesül innen 150m-re. 2 fundamenta jár le 3 év múlva, és évi 1-1,5 milliót tudok félretenni.

-Érdemes-e belevágni építkezésbe, ha azonnal csak ennyi forrás áll rendelkezésre. A ház 120nm-es

-Ha igen mennyire tudunk eljutni?

-Mivel kell kezdeni, ha meg van a telek, és belevágnánk az építkezésbe, ha a közművek telken belül vannak

Martinmarcii és egyéb félkegyelműek legyenek szívesen NE írnjanak!



2018. ápr. 5. 17:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Meg tudod annyiból építeni, de ez a sokkal fáradtságosabb formája az építkezésnek. Manapság nagyon sokan 300ft+ /nm áron építkeznek, de akkor az építkezés üteme is sokkal gyorsabb. DE még most is ügyes válogatással 260-280 Eft áron fel lehet húzni magas műszaki tartalmú házat. Többek között igyekezni kell egy helyről vásárolni alapanyagot: téglát, cserepet biztosan fogsz kapni engedményt. Nyílászáróval ugyanez a helyzet, sok ablakost meg kell kérdezni ki mennyiért csinálja, százezrek a zsebedbe maradnak. Komolyan mondom kicsit c*gánykodni kell.

Továbbá: !!!!Nagyon tisztába kell lenni a építendő házad paramétereivel, mert képesek mindent kétszer kifizettetni veled, pl 300nm főfal helyett 600nm!!!! Ne hagyd magad! Ha 285 nm a főfalad, akkor nem 320 és főleg nem 400! 40 milliós árért is tudsz egy szart "jó lesz neked így is" építettni, vagy 32-ért egy magas műszakis házat!

A hőszivattyús dolgot jól látod, érdemes belefektetni, "csak" millióval több, mint kondis gázkazánnal, de ezt a házat kifűtöd vele 60 ezres rezsivel évente.

2018. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

*Jav nem millióval több, hanem 2, lemaradt a kettes!

"Az alapra és a falakra elég lenne. De ha meg évekig nem tudsz tetőt tenni rá csak ázik és a fagy is rendezné a falakat. Inkább akkor ne kezd el. Várd össze hogy legyen még pénzed. Legalább annyi hogy a tetőt is rátedd. Az helyes hogy a lakást is meg akarod tartani."

Osztom a véleményét! Ne kezdj bele most, akkor kezd el, hogyha van 20-25 milliód, inkább 25 ÉS tudsz hol lakni!!

2018. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

*****Martinmarcii-ért tőlem is kapsz egy pluszt*****

Ez megint olyan kérdés, amire senki sem fog neked választ adni. Minden esetre a lakásod eladásával már kellő önerővel rendelkezel, amivel bátran bele lehetne vágni, ha veszel fel hitelt. Tehát 20 millióból már a tetőd megvan, a homlokzati-lábazati szigetelés, ablakok, esetleg a belső ajtók. És innentől jön a másik gond, amire sokan azt hiszik, hogy már csak néhány millió és kész Hát nem, jöhet a fejvakarászás. Igen, reális a 40 millió erre a házra, de ez nem azt jelenti, hogy ennek az összegnek máris a zsebedbe kell lennie. Ez az évek hosszú folyamán lesz ennyi, ha mindent beleszámolsz, kertrendezéstől kezdve a golden rerievered piros labájáig. Viszont ott van sok mindent, amit kellő odafigyeléssel meg tudsz magad is csinálni. Többek között ha van időd, energiád a vakolás után magad csináld a festést. Alapozás, glettelés és festés. Jó hír: pontosan olyan szín lesz belül, amilyet ti szeretnétek, persze az asszonynak akkor sem fogsz tetszeni. Amikor mi csináltattuk ezt: 700eFt volt! Ez a zsebedbe maradhat. A villany behúzása után magad is fel tudod tenni a kapcsolókat, lámpatesteket. Itt is sok Ft marad zsebbe. Mettlachi és egyéb csempe felragasztása sem olyan ördöngőség, persze érthető, ha nulla tapasztattal nem vágsz bele. Parketta lerakás, ha szalagparkettát veszel, szintén megoldható.

Az anyagok áraival van nagy gond, viszont, ahogy írták az előzők kifoghatsz rendkívüli akciókat, csak egy példa: nekünk 40nm mettlachira volt szükségünk, kb 15 boltban jártunk, ahol maradt 44-45nm egy fajtából és 8000ft helyett 2200ft/nm volt az ára. Szalagparkettából szintén 36-38nm kellett az egyik üzletben nagyjából ennyi volt, 11000ft helyett került 5500-ba. Ez lehet viccesnek tűnik és azt mondjátok, hogy ezek a legkevesebbek, de mégis pont ezek emelik meg drámaian az árat, ha nem figyelsz oda. Igenis mindent meg kell figyelned, és tisztába kell lenni az árakkal. Egyedül az tetőszerkezeten nem tudtunk spórolni, mert az ácsok olcsóbban be tudták szerezni a faanyagot (szelemeneket, cserépléceket).

Amit írtak még, azt se hagyjad, hogy mindent kétszer számoljanak fel, mi a redőnyössel jártunk úgy, hogy a 150x150 ablakra 5nm redőnyt akart számolni..... A házépítésnél nagyon dörzsöltnek kell lenni, mert nagyon ügyesen húzgálják ki a zsebedből a pénzt a mesterek. De anyagáron NAGYON sokat tudsz spórolni.

Még ne vágj bele az építkezésbe, és ne add el még a lakásod. Tényleg várd meg a választásokat.

Nekünk 3 évig épült a házunk, ezekkel a módszerekkel valahol 240-250-re jött ki a négyzetméter ár. Persze szerb munkaerővel és a Petrovics doo-val fele ennyibe került volna:D

2018. ápr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%

Először is tervezés! Aztán napló nyitás. Ehhez kell több “hozzájáruló” felelős műszaki vezető meg ilyenek. Itt már kell kivitelezői szerződés is. Tehát hogy ki fogja építeni a házat! Aztán a a közmű rákötés. Vizet, csatornát már az alapba be kell vezetni! E.ON, nem árt ha már az építkezés elején van áramforrás! Gáz, ezt a ha jól tudom meg is kell terveztetni!

Ezek után alapásás, első a sáv alap. Ha megköt a beton jöhet a szerelő beton, ebben futnak a csatorna csövek. Ezután kezdődik a falazás. Véleményem szerint a főfalakat, fődémet ennyi pénzből meg tudjátok csinálni egy 120nm es háznál! A tető már necces... anyag munkadíj 3 millióba tuti belekerül!

Szóval érdemes előre átgondolni, árajánlatokat begyűjteni.


Szerintem most vegyetek telket, intézzétek az engedélyeket, vegyetek meg annyi építő anyagot amit tudtok! Ha megvan a terv és van hol tárolni ablakokat is! Tehát amiben biztosak vagytok gyüjtsetek össze. Majd ha lejár a fundamenta+spórolt pénz álljatok neki! Talán így jártok a legjobban!

2018. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!
2018. ápr. 8. 22:42
 16/21 anonim ***** válasza:
32%

Egy félig szerkezetkész házat a kutya se fog megvenni :)


Azt hiszed hogy valami alapot felhúzatol, és dupláját fogja érni mint amennyiből felépítetted? Hát nem.


Nálunk kb. eddig 20 millás félbemaradt szerkezetkész projektet nem tudnak eladni 10-ért már évek óta. És csak ázik meg fagy szét.

2018. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Ki beszélt arról, hogy el akarjuk adni az épülő házat? Hol olvastad ezt Martinmarci?
2018. ápr. 11. 09:35
 18/21 G_Gabor válasza:
80%

Baromi korrekt házat linkeltél, ez nekem is tetszik.

Ha van hol laknod, akkor lehet érdemes elkezdenetek. Persze lakáseladás után. Ha 1-1,5 milliót félre tudsz tenni, évente, akkor mitől félsz? Max felveszel 5 milliót 2-3 évre. De ezt Nektek kell eldönteni.

Nem írtad hol élsz, de sokkal egyszerűbb és talán olcsóbb, ha GENERÁLOST keresel. Lehet bután hangzik, de ez lenne a legmegfelelőbb. Van belőlük bőven korrekt háztervekkel, jó fizetési ütemezéssel, semmi rejtett költségek, amik meg voltak, az az elején tisztázódtak. Ugyan nem vállalta a mi alaprajzunk megvalósítását, de volt olyan típusházuk, ami megtetszett. A generálosnak talán ez az egy hátránya, hogy bele vagy kényszerítve egy adott háztervbe, de a végén nagyon kellemesen csalódtunk! Mofém csaptelepek mindenütt, 6000ft/nm áru mettlachi, igényes, mai kornak megfelelő betoncserép, 15 centis hungarocell szigetelés, 10 centis xps, borovi fenyő belső ajtók, izléses mdf parketta, tükörglettelt falak. Ha jól emlékszem a költségvetésbe a terasz burkolása nem fért bele, illetve a hőszivattyú lett volna 18.000ft/nm felárban, illetve volt még valami pár száz ezer forintos nagyságrendben, amit be kellett kalkulálnunk. Naja........, a hőszivattyú nekem is bejött volna, fele annyi lenne a fűtésköltség, de így is egy igen mínuszos hónapban megállt 15.000ft-nál a gázszámla!

Nem bántam meg, hogy generálkivitelezőt választottam, több szomszédban is most építenek generálossal, és egyik sem ment 270 ezer ft fölé.

A hiteltől szerintem nem kell félni, nem nálad lesz gond, hanem akinek 10% önereje van és 30 millió hitelt akarna felvenni.

2018. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Gondoltam már én is generálkivitelezőre, sok házat megnéztem, ami ilyen módon készült. Gyorsan, nem rossz árban, és még jól is néztek ki.

Ugyan nem beszéltem hitelről, de valóban megfordult a fejembe, mert pont kevés a tőke. 5 millió lehet elég is volna, de nem szivesen terhelem a háztartást ezzel. Utánad rögtön megnéztem a hitel konstrukciókat 5 millió 2 évre 213.000ft/hó, nincs 3% a kamat nem rossz, bírnám is a fizetésem mellett, meg kell nézzem majd az apróbetűs részt.

További vélemények? Szívesen várom őket!

2018. ápr. 11. 18:11
 20/21 anonim ***** válasza:

Hát 7 millióból ebből a házból nem sok fog elkészülni :-)))

Én egy sima 1.5 szobás panellakást újítok fel, 1 milliónál tart a számla, és semmi extra igényem nem volt.

2018. ápr. 18. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!