Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakik valaki nagypolgári...

Lakik valaki nagypolgári legszélső lakásban?

Figyelt kérdés
Olyan legszélsőre gondolok, ahol egybe van építve a ház egy másikkal, tehát valójában van falszomszéd de elvileg duplán van fallal elválasztva a mellette lakótól. A zajterhelés érdekel, mennyire hallatszódik át a szomszéd lakás zaja egy ilyen "konstrukcióban"? Ilyenkor duplán van a főfal megépítve vagy csak szimpla főfal van és simán hozzá lett építve a másik lakás? Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!
2018. ápr. 11. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 9 évig laktunk így. A mindennapi élettel járó zajokat sose hallottuk a szomszédtól, ha zenélt (hangszeren játszott) azt azért igen. De nem zavaróan.

2018. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon nagy köszi a válaszodért! És nálatok egymagas volt a két szomszédos épület? Amit én néztem ott a mellettem lévő épületnek még van 1 vagy 2 szintje. Bár ez nem panel, de panelviszonyokból kiindulva a az átlósan felettem lakótól is áthallatszódtak a dolgok elég szépen.. nálatok ez nem állt fenn?
2018. ápr. 12. 09:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyforma magasak voltak.

Ha extrém érzékeny vagy a zajokra, akkor a családi ház a megoldás, de ott is lesz szomszéd, aki füvet nyír, szerel stb. A régi bérházak hangszigetelése sokkal jobb, mint a paneleké, de valamennyi áthallás mindenhol van.

2018. ápr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ! Extrém érzékeny azért nem vagyok, de az igazi, hogy az álommegoldás az volna, ami teljesen legszélső, teáhát két irányból is van ablak a lakáson. Egy nagypolgárin elkél az extra fény, illetve ott aztán már csak az alattad lakó van mint potenciális zajforrás.


A családi ház sem volna rossz, de ahhoz kéne autó meg jó eséllyel még több pénz.. :(

2018. ápr. 16. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!