Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elmagyarázná valaki ennek a...

Elmagyarázná valaki ennek a logikáját?

Figyelt kérdés

Tapasztalom az ingatlanos portálokon, hogy vannak ingatlanok, amik lassan már egy éve vannak fent, de a kutyának nem kellettek.

Én a tulaj helyében levonnám a konzekvenciát és erősen levinném az árat.

Erre mi történik? Árat emelnek!(?)

Miért gondolják egyesek, hogy így kurrensebb lesz?

Vagy mi a titok?


2018. ápr. 13. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Kb. erről beszéltem én is egy tegnapi kérdésemben...


Szerintem egyébként figyelemmel kísérik a híres CSOK felvétel feltételeinek változásait, illetve a hitelek feltételeit. Ha kedvezőbbé válik, vagy előreláthatólag azzá válik, már emelnek is...


Másik, amikor szimplán csak bolond a tulaj, és azért mert a 3. szomszéd Mariska néni is eladta a házát 15-ért akkor az enyém biztos többet ér, és ezt is meg fogják venni. Csak ép koppannak akkorát, mert kutya se fogja megvenni annyiért. Ha egyszer nem megy el egy áron akkor nem megy el, de nem fogják fel.


Nálunk is, 9.5mFt volt az ára jó darabig egy háznak, de mivel a nem tudom hanyadik szomszéd az utcában a (2x akkora) házat eladta 15-ért elvileg, akkor ő is többet kér, 13.5-re tartják most.

2018. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

Nekem ez most azért böki a csőröm, mert volt egy nyaraló, ami nagyon tetszett, de ki volt írva, hogy hitelesek kizárva.

Akkoriban csak hitellel tudtuk volna megvenni, mert mi is árultunk egy ingatlant és nem lehetett tudni, hogy mikor jön rá a vevő.

Aztán eltelt félév az a hirdetés rendületlenül fent volt, mi eladtuk amit árultunk és vettünk egy nyaralót, bár ez kevésbé volt szívem csücske, de nem rossz.

Erre megint látom a régit, ugyanazzal a szöveggel (hitel stb.), de 1,5 millióval drágábban, mint tavaly, amikor nem tudta eladni.

De sokat látok ilyet.

2018. ápr. 13. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:

2: És ugyanaz a hirdető? Az is lehet, hogy megvette valaki, és az új tulaj árulja drágábban.

Én októberben licitáltam egy lakásra, és 16,1-nél megálltunk, mert nem ér többet, de annál kicsit drágábban kelt el. Erre 1 hónapja látom, hogy az új tulaj 24-ért árulja.

2018. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Persze-persze, ez is lehet, de annyira azonos szöveg.

Igaz, a hirdető személyét nem tudom összehasonlítani, mert már régen volt.

2018. ápr. 14. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Hát, egy ilyen esetem nekem is volt, ez az a lakás.

[link]

16,9-ért hirdették, mi elmentünk erre az árra, a helyszínen azzal fogadott a közvetítő, hogy most már 18,9, mert valaki LÁTATLANBAN 18-at ígért telefonon, így most már ennyi.

Nos, ebben semmi logika nincsen, adják oda 18-ért annak, aki ígérte, mért nem adják oda, mért teszik fel még drágábban? Ennek 3 hónapja, azóta is hirdetik. Mondtuk, ha mégis megmarad, és visszaesik az ár, hívjanak. Nem hívtak.

2018. ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Szerintem az idő neked dolgozik, amikor már sürgős lesz nekik, fognak hívni!

Kivéve, ha már nincs meg nekik az elérhetőséged, mert azért kalkuláld be ezt is.

Ha szeretnéd, akkor egy idő múlva valamelyik barátod, vagy családtagod érdeklődjön, hátha adják már lejjebb is!

2018. ápr. 15. 10:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Két szomszédom is ezt csinálja.

Egy jobb, felújított és egy kicsit rosszabb állapotú 47 nm-es lakás, valamint egy átlagos 53 nm-es.

A jobb állapotú kisebb lakás most 21 millió (18,9-ről emelte meg egy hónapja kb.) A rosszabb állapotú kitartóan 15,9 M.

A nagyobb, átlagos állapotú lakás 23,4-ért lett meghirdetve először, aztán negyedév után már 19,9-ért láttam legutóbb.


Mindenki készpénzes vevőt vár, hitelesek kizárva.


Kérdezem én, akinek van kb. 20 milliója kp-ban, az egy ekkora lakásra pályázik?

Abszolút logikátlan, ahogy az árak alakulása is. A 15,9 van közel a valósághoz, de révén, hogy a lakás mérete és beosztása inkább fiataloknak, különköltözőknek való, így azért, hogy szájízére formálhassa valaki, 1-2 milliót simán rá lehetne dobni. Ha valaki kp-ban 15-öt adna érte, én a helyében odaadnám, de nem adja, sőt, fel van háborodva egy-egy ilyen ajánlattól. Az ilyennek nyilván nem sürgős. Gondolja majd egyszer elkél... Csak ezzel azért nem egyszerű tervezni.

A másik két lakásnál mondanom sem kell, hogy szinte sosincs érdeklődő. Brutál túlárazottak.

Megjegyzem mi fél éve vettünk lakást ebben a tömbben egy jól karbantartott, szép, 53 nm-es lakást 16-ért. Mivel jöhetett hiteles, ezért tényleg szó szerint az én kezembe adta egy másik érdeklődő a kilincset és már csengetett a következő, amikor mi még itt voltunk. Szimpik voltunk egymásnak, elég gyorsan ajánlatot tettünk, az eladóknak pedig sürgős volt, úgyhogy a miénk lett. Annyira egyszerű ez a történet, de azt szokás mondani, hogy aki hülye, az meg is érdemli...

2018. ápr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!