Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki Budapesten mostanában...

Aki Budapesten mostanában önerőből vagy hitelből első lakást vesz, szülői támogatás nélkül, és maximum 30 éves, az hogy csinálja? És mennyiért vesz lakást?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekel, mert 27 évesen, relatíve jó fizetéssel is ott tartok, hogy gőzöm sincs, hogy a fenébe lehet előteremteni egyedül 20 millió forintot egy lakásra. Márpedig ez alatt nem nagyon van lakás Budapesten, csak olyan állapotban, amire még milliókat fizethetsz felújításra, vagy egy cigány putri közepén van. Mások hogy csinálják, akiknek hangsúlyozom, a szülei nem segítettek?
2018. ápr. 24. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Úgy, hogy nem Budapestet ajnározzák, hanem vesznek falun egy lakható, jó állapotút, és saját erőből felújítgatják apránként.
2018. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Már sokkal előbb mint 27 évesen, elkezdtek lakástakarékot rakni, akár kettőt is, ilyenkorra megvan az önerejük és hitelt vesznek fel.

Neked még most sem késő, de arra számíts, hogy lakásod nem holnap lesz.

Hogy mennyiért vesz lakást, az az igényeitől és a hitelkeretet meghatározó jövedelmétől függ.

2018. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Van LTP-m, 8 milliós szerződéses összegű, 2 éve fizetem, 10 éves lejáratú, köszönöm kérdésed, de kezdetben havi 80 ezer forintos fizetés mellett nem volt annyira egyszerű a spórolás. Ezen felül van 3 millió forint spórolt pénzem, amióta dolgozok, mindig raktam félre, nem szoktam nyaralni, luxus cikkekre költeni, semmi különös. Konkrétan rezsi kaja bérlet, ennyi. Folyamatosan teszek félre minden pénzt, amit tudok, és halistennek a fizetésem is nőtt, ezért se megyek falura, mert ott maximum 120 ezret tudnék keresni, és annak túl sok értelmét nem látom.


A legolcsóbb ótvar állapotú lakás is 18 millió forint, de akkor arra még fizethetnék milliókat felújításra, és addig nem is lakható.


Úgyhogy ha szám szerűen levezetve el tudnád magyarázni, hogy konkrét adott havi fizetésből te mégis hogy oldottad meg, az nekem sokat segítene. A spórolj és társaik már megvannak. A bankok maximum 10-12 millió forintig tartanam engem hitelképesnek, tehát azon felül mindent nekem kell összehozni.

2018. ápr. 24. 16:32
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3

2-es vagyok

Az én példám neked nem lesz szimpatikus, mert nem ripsz-ropsz megy és a felújítás szerves része.

A lényege, hogy az agglomerációban (de jó helyen!) kezdtem egy 5 milliós, nagyon jó statikai állapotú kockaházzal,(3 millió hitellel) amit felújítottam. A falakhoz, tetőhöz nem kellett nyúlni, a padlást magam leszigeteltem, a házban már megvolt a gáz és vegyes tüzelésű központi fűtés, a radiátorokat lecseréltem, kifestettem. Burkolással, mindennel együtt 3 milliót költöttem rá.

Közel 5 évig laktam ott, míg letelt a hitel, majd 14 millióért eladtam.

A 14 millióhoz felvettem 10 millió hitelt, vettem egy budapesti lakást a XIV.kerületben, amit szintén kipofoztam, de csak festés mázolás szinten, mire rájöttem, hogy nem akarok Budapesten lakni.

Így ELCSERÉLTEM egy biatorbágyi házra, ami jelenleg 45milliót ér és ma már tehermentes. A csere érdekes volt, mert a házon volt nagyjából annyi hitel, mint az én lakásomon, így némi bürokráciával, de megoldódott a hiteltéma

Ha ezt eladnám - de nem adom - akkor most 45 millióért vehetnék Budapesten valamit, de eszembe nem jut visszamenni.

Az egész attrakció a 0-ról mostanáig 15 évembe került, 38 éves vagyok és gyakorlatilag mindig a sajátomban laktam.

2018. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Tehát 15 évvel ezelőtt vettél ingatlant, pár millió forintért és most 38 éves vagy. A szövegértéssel azért komoly bajok vannak, a maximum 30 éves úgy tűnik elkerülte a figyelmed, bár tény, hogy nem voltam elég konkrét a MOSTANSÁG fogalmával, de segítek, azt maximum 1-2 éves távlatban gondoltam.


4 évvel ezelőtt Budapesten egy barátommal néztem felújított két szobás lakásokat, átlag 7-9 millió forintért. Ugyanezek a lakások, ugyanott (tehát MOST és nem 15 vagy 4 évvel ezelőtt) 25 millió forintnál kezdődnek, de a 30-35 se ritka.

4 évvel ezelőtt 23 évesen pedig nem tudtam lakást venni 7 millió forintért, még ha most már kb erőlködés nélkül röhögve is menne...


Szóval ismétlem önmagam, MOSTANÁBAN,(1-2 év max) aki még NINCS több, mint 30 éves, és szülői segítség nélkül tudott lakást venni, na az ő véleményük érdekel, hogy csinálták.


És 18-20 millióért csak olyan lakásokat nézek, amivel egyébként van még bőven munka, és akár nőként egyedül is megcsinálom, csak legalább lakható legyen.

2018. ápr. 24. 19:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5

Szerintem a te szövegértéseddel van baj!

15 évvel ezelőtt, azaz 23 éves koromban vettem egy ingatlant, amit 5 évig, azaz 28 éves koromig laktam, majd eladtam és szintén 28 évesen megvettem a budapesti lakást, kp + hitelre.

Tudsz követni?

Eddig stimmel?

Itt akár be is fejezhettem volna a történetet, de valamiért azt hittem, hogy érdekel a folytatás is, de tévedtem.

Csinálj amit akarsz, kár volt rád az időmet pazarolni!

2018. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

#6

Azt nem tudja felfogni a Kérdező, hogy 15 évvel ezelőtt ugyanezek, vagy még rosszabbak voltak az arányok a fizetések és az ingatlanok között. Az akkori 5 milliós vidéki ház ma 10-12 millió, az akkori 60.000 fizetés ma 240.000.

Ráadásul ő kérdez és utána lehordja, aki segíteni akar neki.

2018. ápr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

7-es, engem nem érdekel, hogy mit hisz, én egy szisztémát meséltem el neki, ami bármely korba behelyezhető.

Akinek nincs pénze, az ne akarjon rögtön az ország legdrágább helyén ingatlant venni, hanem tartsa be a fokozatokat! Erre egyébként az 1-es válaszoló is utalt.

2018. ápr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Azért az se mindegy hogy egyedül veszed-e.


Saját példa: ketten vagyunk, 30 körül, 2 LTP, + megtakarítások, + hitel


Találtunk egy szép, jobbára felújított lakást 20millióért egy külső kerületben. kb 40%-ra kellett csak hitelt felvenni.


Ismerősi körben örököltek fél házat, eladták + hitel, és vettek egy lakást.

2018. ápr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egyedül veszem. A munkám köt Budapesthez, tehát nem fogok falura költözni. Második LTP-t nem tudok nyitni, mert egyenes ági rokon adószáma kell hozzá (két LTP-vel nyilván nem lenne gond a lakásvásárlás), nekem meg nincs élő rokonom. Ebből következően örökölni sem fogok semmit, amit bele tudnék invesztálni a hitel törlesztésbe. A készpénzem van (lejárt befektetések), egy LTP és ennyi.
2018. ápr. 27. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!