Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az előző tulaj azt állította,...

Az előző tulaj azt állította, hogy ki lettek cserélve a villanyvezetékek, de most derült ki, hogy még alumínium. Perelhetek?

Figyelt kérdés
Szerdán egyeztetek az ügyvéddel. Eleve csak 60 nappal a kifizetés után költöztek ki, ezzel mindenképp meg tudnám fogni őket. Mennyi bérleti díjat, kártérítést követelhetek? Ha követelhetek.

2018. ápr. 29. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Állítását papírra vetettétek? Nem? Öreg hiba, ez a vonat már elment.


60 napos kiköltözés? Mit mond a szerződés?

2018. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

1. Ha van írásbeli bizonyíték arról, hoyg szerinte vezetékcsere történt, akkor tudsz valamit perelni, ha csak modnta, akkor nem, mert nincs minek alapján. (Azaz valószínüleg nem tehetsz semmit)


2. Ha a szerzödésben benne volt, hogy X dátuming vagy a teljes kifizetéskor köteles kiköltözni és a kifizetésnek van hivatalos nyoma (banki átutalás, a kézbe fizettem és adott egy nyugtát nem ér), akkor kérhetsz valamennyi kártérítést, ha ilyen nem szerepel benne, akkor nincs minek alapján reklamálni. (És szerinte erröl sincs semmiféle papír)

2018. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nem lett leírva a szerződésben, első lakásom, így nem volt benne rutinom. A fene gondolta volna, hogy képes valaki ekkorát kamuzni. Ráadásul MM fal, így verhetem szét az egész lakást.

Február 22-én utalt nekik a bank, utána 30 napjuk lett volna kiköltözni, de csak ápr 22-én költöztek ki, erre bizonyíték, hogy ekkor történt meg a mérők átíratása.

Szerdán beszélek az ügyvéddel, hogy mi a túró legyen, de szerintem az 1 havi bérleti díj az simán megállja a helyét.

2018. ápr. 29. 15:48
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvéd mindent be vállal,mert neki is meg kell élni .

A vitás dolgokat soha sem az ügyvédek veszitik el,hanem az ügyfeleik. Az ügyvédnek mindig az a jó,ha egy ügy mennél tovább húzódik,addig van munkája .

Ez az újabb felesleges pénz kidobásod lesz.Egy alaposan megszerkesztett adásvételi szerződésben minden fontos le van írva .Ami ebben nincs,arról utólag már ne is ábrándozz.

2018. ápr. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A szerződésekben általában benne van, hogy a megtekintett állapotban vásárolod meg és részletezi is, hogy ez mit jelent. Azt is, hogy milyen bútorok maradnak a lakásban. Az, hogy ő mit mond, milyen vezetékek mennek a falban, sajnos szinte tök mindegy, írásos nyoma nincs. Lehet egy részen kicserélte. Avagy nem lehet hogy újravésték és te a régit találtad meg?


A szerződésben szerepelnie kell egy birtokba adási határidőnek, illetve annak is, hogy mi történik, ha nem adják át a lakást határidőig.

Én mondjuk amondó vagyok, hogy emiatt is lehet későn ugrálsz már.

A mi szerződésünkben pl. 8 ezer ft/nap volt feltüntetve késedelem esetén. Ha ennyi ideig nem költözik ki az előző lakó, én az első hét után mentem volna az ügyvédhez megérdeklődni, hogy mi a következő lépés.

Ha a szerződésetek jó, akkor elképzelhető, hogy ezzel még tudsz valamit kezdeni. A vezetékekkel szerintem már nem. Csak kidobott pénz a pereskedés.

2018. ápr. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
ez már elmúlt,de lassan felnősz párszor átbasznak még első dolgokkal általában szopás van (autó,motor,ház) mindenki hazudik ezt jó ha tudod
2018. ápr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Akkor ezt betudhatom tanulópénznek. Átnézem majd a szerződést, hogy pontosan mi van benne.
2018. ápr. 29. 19:02
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez nem így működik, ahogy előadjátok. Lehet, hogy többen is voltak jelen, mikor a vezetékről a beszélgetés folyt.
2018. ápr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az tuti, hogy a vezetékek miatt nem érdemes perelni, tanulópénznek épp elég. A kiköltözésről és a kötbérről a szerződés általában rendelkezik, nézd meg.
2018. ápr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%

Bíróság általában a "szóbeszédet" nagy ívben lesz...ja.

Ami nincs a szerződésben, annak annyi.

Mondjuk aki az ilyen filléres dolgokon vergődik úgy, hogy a saját fszságából nem nézett utána, az fizetgessen még egy ügyvédet, csak úgy. Szerintem.

2018. ápr. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!