Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikorra várható egy országos...

Mikorra várható egy országos válság, és hol érdemes kamatoztatni a pénzem?

Figyelt kérdés

Szeretnék végre elkezdeni házra gyűjteni, ám nem tudom hol kamatoztassam a pénzem, vagy egyáltalán kell nekem kamatoztatni?


Hol vegyek házat?

Kertes házat szeretnék venni, legalább 70nm-eset...


Köszönöm a válaszokat



2018. máj. 2. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Kezdj el rakni egy lakáskasszát. Pl Funamenta. Ha a lakás a cél akkor az jelenleg a legjobb befektetés.

Házastárs, gyerek, szülők nevére is köthetsz ha van keret. Évente az állambbácsi mellétesz 72e forintot (min évi 240e forint megtakarítás esetén). Ennyi kamatot sehol sem kapsz.

2018. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
28%

Ha nagyon befektetésben gondolkodsz, akkor ajánlom a bitcoint, vagy más kriptovalutákat. Most alacsonyan van az áruk, olvass utánuk sokat. Ha látsz benne rációt, jövőt akkor fektess bele.

Én jónak láttam és megtettem, nyilván nem olyan pénzt kell belefektetni ami nélkülözhetetlen számodra.


Egyébként országos válság már 8 éve tart. :D Illetve további 4 évig még tartani is fog sajnos...

2018. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Sokan ennél a kérdéskörnél a régi közmondást felejtik el:

Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér...

Tehát ha pl keresel egy átlag 130.000ret havi netto, akkor ne is álmodozz 40milliós házakról.

Én kipörgettem egy 4 éves lakáskasszát, +10 év lakáshitel(havi fix 30ezer) (de egy újabb 4 éves lakáskassszából 4 év alatt kifizetem) most vettem egy házat vidéken 6millióért. A Bp-i 80.000ft albérletet lecseréltem 30.000ft hitelre, 20.000lakástakarékra és 5000ft útiköltségre a munkahelyemig, csak 5000, mert a 80% ot fizeti a cég.

2018. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha az étkezésemből vonom meg a luxust akkor nagyon sokat lehet(ne) tartalékolni.


Olcsó 500-600ft-os ételekkel netán kínai menü vagy ilyesmik... Havi szinten 18-20.000ft max kaja.... De ez csak akkor ha igazán meghúzom magam... Illetve le kell mondani a minőségről is, mint az 56.000ft-os ECCO cipő... Bár be kell valljam, én híve vagyok a "drágább, az olcsóbb" közmondásnak, mert igaz, tapasztaltam.


A lényeg... 160.000ft nettó a keresetem, a lakhatásomat a munkahelyem biztosítja 10.000ft fejében.

2018. máj. 2. 12:44
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
na mindjárt leporolom az üveggömböm és megnézem
2018. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy írták előttem, a friss havi szintű megtakarítást érdemes lakástakarékba tenni lehetőségek szerint.

Ha már van egyéb összespórolt összeg, arra az PMÁK-ot (Prémium Magyar Állampapír) tudom javasolni. Számlanyitás ingyenes. A vétel bankkártyával intézhető (számodra költségmentes). Az összeg készpénzben felvehető (max. 6000Ft költséggel - egy vacak bankszámlánál ez jóval több lenne). A PMÁK kamata pedig sokkal korrektebb (3% körüli), mint bármelyik banki kamat (0,5% körül már örülhetsz, ha találsz) és a kamat ezen felül inflációkövető. Hátrány, hogy 3-5 évre kell lekötni. Ha 5 évben gondolkodsz, akkor viszont már megtakarítási számlának is érdemes utánanézni, mivel úgy a kamatadó is megúszható.


Válság...még az előző is tart, csak tünetileg kezelve van.

2018. máj. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Bankba pénzt berakni abszolut nem érdemes .Aki eddig oda rakta,szedik ki,és ingatlanba fektetik.

Pénz kivételnél akkora összegeket vonnak le,hogy szinte kamatot alig kapsz.

Vannak akik kiveszik a pénzt,és átviszik a postára .

Postánál csak akkor vonnak le,ha megkötött szerződés előtt veszem ki a pénzt.

2018. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
Maradjunk annyiba, hogy magyar bankba...
2018. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%

Kedves #8-as, mielőtt a nagy önnemzetgyűlöletében köpködni kezdi a magyar bankokat, megsúgom, hogy most minden (gazdaságilag) biztonságosnak mondható országban alacsony a kamatkörnyezet, vagyis sehol sem kamatozna a pénze. Persze elmehet betenni valami banánköztársasági bantu bankba, de ennyi erővel felteheti a piros 12-re is.

Egyébként is, ha valaki az első saját hajlékára gyűjt, kétlem hogy százezreket el akar utazgatni, hogy külföldi bankokban jópofizzon.

2018. máj. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
50%
Ha nem holnapután akarsz házat venni, akkor egyszerűen csak váltsd át a pénzed euróra és rejtsd el jól. Az euró-forint árfolyam a forint javára nem fog változni, ez tutifix. Előbb-utóbb kiborul itthon a bili és sokan lesznek mérgesek, akik Takarékban, OTP-ben, MKB-nál tartják a kis forintjaikat...
2018. máj. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!