Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 26 év után átíratni az ingatla...

26 év után átíratni az ingatlant adás-vételi nélkül?

Figyelt kérdés

Anyám '92-ben vette a házat, amiben él a mai napig.

Én már rég elköltöztem tőle, nem is beszélek vele. Tesóimmal szóba került, kinek a nevén van a ház (csak anyánké, vagy az élettársáé is). Ezért lekértem egy tulajdoni lapot a földhivatalból, és kiderült, hogy még mindig az előző tulaj van bejegyezve tulajdonosként. Anyánk nem jegyeztette be a tulajdonjogot. A szerződés már tutira nincs meg így 26 év eltelte után.

Ilyen esetben jöhetnek az esetleges örökösök (egy öreg bácsika a tulaj), és kirakhatják anyánkat az utcára, mondván nem az övé a ház? Vagy van valami más megoldás?


2018. máj. 3. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Elvileg.

Gyakorlatilag viszont van némi igazolásotok (pl közüzemi számla), hogy laktatok ott, tiétek

2018. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem jöhetnek.Ha nincs róla írás,mint jóhiszemű lakó használta az ingatlant .

Ha adásvételivel történt,annak egy példányát az ügyvéd megküldi a Föld hivatalnak,és kérni sem kell a bejegyzést.

Legalább is ez manapság így van .

2018. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Közűzemű fogyasztás mérőket csak akkor irnak az ott lakó nevére,ha tud mutatni tulajdoni lapot,hogy az ingatlan az övé.Kicsit nehézkes ügy ez már.
2018. máj. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, a közmű kinek a nevén van.


De azt én sem értem, hogy adásvétel után miért neki kellett volna a földhivatalba mennie?

Bár tény, hogy KP-s vásárlás volt.

Létezik, hogy ügyvéd nélkül zajlott?

2018. máj. 3. 13:13
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha jól értem, annak idején nem ügyvéddel lett megkötve a szerződés, hisz akkor ő eleve továbbította volna a földhivatalba a szerződést. Akkor a "szerződés" csak valami kettőjük közötti nemhivatalos papír lehetett?


Másik: nem vagyok jogász, csak kérdezem: Ennyi idő után (amit közüzemi számlákkal lehet igazolni, vagy szomszédokat tanúként megszólaltatni) elbirtoklással nem szerezhette meg anyukád a tulajdonjogot?

2018. máj. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos nem ússzátok meg a jogászt. Valószínűleg egyáltalán nem született szerződés, egyszerűen megállapodtak és kp-ben kifizették.
2018. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

Ezt lehet tenni ebben a sorrendben:

Meg kell keresni a szerződést.

El kell meni az ügyvédhez, akinél az adásvétel történt, neki is meg kell legyen. Ha ő trehányságból nem intézte el az átiratást, akkor most elintéztetni vele, esetleg beperelni.

Megnézni, kinek a nevén vannak a közművek és mikortól, erről igazolást kérni.

Meginditani az elbirtoklást a közüzemi számlák és tanúvallomások alapján.

2018. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%

Csak vélelmezem,hogy semmi szerződés nincs.

Ha ez így van, akkor beszélni kell az eladóval (ha még él),hogy legyen szíves és menjen el Anyukáddal egy ügyvédhez, kössék meg az adásvételi szerződést most. Tudom, fizetni kell érte, de még mindig jobban jár ha rendeződik. Mivel az eladónak ez nem kerül pénzébe, és kellően becsületes ahhoz,hogy tudja, megkapta érte a vételárat, ezért biztos belemegy.


Ha nem él már a tulajdonos akkor bonyolultabb.

Ez vélhetőleg a hagyatéki eljárás során kiderült volna, az utóbbi időben már lekérik a földhivatali portálon keresztül mi van az elhunyt tulajdonában.


Ha elhunyt a tulajdonos és az örökösek nem örökölték meg a tulajdonjogot póthagyatéki eljárásra van szükség. Ebbe már lehet,hogy nehezebben mennek bele, de Nekik is érdekük,hogy az elhunyt hozzátartozójuk tulajdona rendezve legyen.


Volt aki ilyen helyzetben minden költséget vállalt, még az örökösek közjegyzői munkadíját is kifizette azért,hogy rendezni tudja a tulajdonjogot.


Érdemes utánajárnotok.

2018. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Előző vagyok..Arra viszont kíváncsi vagyok,hogy ki fizeti a kommunális adót?
2018. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Azonnal ügyvéd kell, ha valóban így történt.
2018. máj. 5. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!