Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Debrecenben vagy Debrecen...

Debrecenben vagy Debrecen vonzáskörzetében hová érdemes költözni?

Figyelt kérdés

Tehát vagy Debrecen kertvárosi részében, vagy pedig valamelyik közeli kisvárosban (nem faluban) szeretnénk letelepedni.

Amiket szeretnénk: kertes ház (legalább 100 m2), nagy kert (legalább 600 m2), állattartás (nyúl, kecske, stb.) ne legyen megtiltva, lehetőleg szép és biztonságos környék.

Ami még fontos lenne, hogy a belváros elérhető legyen 20 perc autózással. És ez lenne a kérdés lényege, mert igaz, hogy Hajdúböszörmény, Hajdúsámson és a Sás-tó környéke is kb. egyforma messze van a belvárostól, de nem tudom, hogy hol szokott kisebb dugó lenni reggelente.

Mit ajánlotok?

Köszönöm!


2018. máj. 6. 00:26
 1/9 Alain Delon ***** válasza:
Reggelente fél nyolc körül a Józsa-Böszörményi út vége (MOL kút) még akár 20 percnél is több lehet, ami kb. 7 km.
2018. máj. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Alain Delon ***** válasza:
Most mérettem la a Google Maps-sel. 8 km.
2018. máj. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Debreceni vagyok, hol van az a Sás-tó?

A probléma egyrészt az állattartással van. Másrészt meg a dugóval.

Dugó, pl. Sámson, Böszörmény/Józsa felől reggel-este (munkaidő eleje-vége), a Sámsoni út is gáz. Sámson amúgy iszonyú közel van, normál esetben 10 perc lenne. Ott nagyon nagy telkek vannak még, jártam oda sokat.

Falu annyira már nincsen, városi rangot kaptak régen a legközelebbi települések. Javaslat, Ebes, Szoboszló, Balmazújváros nem passzol a 20 perchez. Szoboszló elég modern. Ezek mind jók.

Állattartás: Helyileg változó, B.újvároson pl. sertést nem lehet tartani a főutcán lévő házaknál. Minden település önkormányzatának honlapján fent van elvileg a hatályos állattartási rendelet.

Debrecenben ha jól emlékszem bőven 1000 m2-en felüli telek kell azokhoz az állatokhoz, amiket írsz.

2018. máj. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

El kellett küldenem félkészként, mert kerestem neked a debreceni hatályos állattartási rendeletet, de megváltozott a város honlapja és nem igazodok ki rajta.

Én pár éve letöltöttem. Privátban átbűvészkedhetem valahogy, csak meg kell keresnem.

A debrecen.hu-n kellene amúgy rajta lennie.

Más probléma is van, ha Debrecenben akarsz házat venni, akkor egyrészt az ilyen nagy telek nagyon drága, nem tudom mennyire lehet városszéle, külterület, szívesen mondok neked városrészeket, adok tippeket. Csak mindenből a legjobb az nem lesz meg egy helyen.

Az előző válaszomban nem voltam egyértelmű: Ebes néhány km, Hajdúszoboszló 20 km (4-es főút mindkettő) viszonylag gyorsan be lehet érni, Db. Szoboszlóról is 20 perc alatt elérhető, B.újváros 26 km és innen Db. 30 perc. Az összes többi feltételnek megfelelne.

Még egy kérdés van, milyen összeghatárig kerestek, mert ez nem mindegy.

2018. máj. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A Sas-to Del-Kelet fele van, nem tudok kuldeni kepet, de google terkepbe ird be, hogy "Sás-tó Debrecen". De mindegy amugy, nem ez a lenyeg, csak a tavolsag miatt irtam.

Lehet kulvarosi, varosszeli is, csak lehetoleg szep legyen a kornyek (persze elobb-utobb valamibol engedni kell, lehet, hogy a szepsegbol).

Kb. 20 milliog keresunk. Nem kell nagyon modern belseju haz, mert ugyis mindent rogton atalakitanank a sajat izlesunk szerint, es akkor olcsobb egy regies hazat megvenni es azt modernne tenni, mint a dragat megvenni 25-30ert, aztan ugyanugy raaldozni az atalakitasos penzt.

Milyen varosreszeket ajanlasz? :)

(Ha nem akarod figyelni mindig a kerdest, irj privatot)

2018. máj. 8. 07:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, Józsán 1200 m2 kell az állattartáshoz.

De amúgy szép alvóváros, én is ott lakom. Debrecenben dolgozunk, Józsán lakunk.

A Klinikán dolgozom, hamarabb beérek, mint aki bent a városban a Tócósban lakik.

2018. máj. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem Bocskaikert szuper hely! Nézz utána. Mi Debrecenből most költözünk oda.
2018. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Szerintem Bodaszőlőre költözz! Debrecen és Józsa között van, egy bekötőúton kell bemenni. Annyi pénzért két házat veszel, hatalmas telekkel, tuti bármilyen haszonállatot tarthatsz, közel az erdő, biztos jó hely, saját honlapja van, keress rá.

Ajánlom még Harsteinkertet szintén ezen az úton, csak a másik oldalt.


Kevés nagy telek van ilyen árban a városban, valamint, mivel megyeszékhely, a nagytestű haszonállatok tartása necces (kecske, sertés, még nagyobbakról most ne beszéljünk), tuti hogy pl. a legjobb környéken nem lenne szerencsés. Állattartási rendeletet a debrecen.hu-n tudod keresni, vagy felhívod az önkormányzatot, és segítséget kérsz.

Ahol vannak nagyobb telkek és árban esetleg jó lenne, az pl. a Tégláskert, de mögötte ott a szeméttelep. Ami még jó lenne a Lencztelep, de mögötte ott a Biczó, a konzervgyár meg nem szép látvány.

Ami jó, pl. Kerekestelep, Biharikert, Szabadságtelep, Ungvárikert, Kondoros, Homokkert. (próbálok olcsóbb helyeket írni, de árakat nem kerestem.)

Ahova ne menjél: Biczó, Diószegi út, Szepes, én a József Attila telepre se mennék, Bánk, Nagy Sándor telep (Pósa u. és társai).

Kertségek, amik jók Kondoroskert, Szikigyakor (Db-Sámson közt), Harsteinkert (az is Db-Józsa közt van), az Acsádi úti is jó, nem tudom milyen ingatlanokkal, tán az a legjobb. Általában azt mondhatom, hogy a zártkertek a város Északi és Keleti oldalán jobbak, a Nyugati, Déli oldalon rosszabbak.

Kertségekben viszont inkább kisebb alapterületű házikók vannak.

Környező települések, én nagyon ajánlom neked Hajdúsámsont, király hely. Nem egy New York, de szép házak vannak, nagyon nagy telkek. Ott tarthatsz állatokat. És a környéken Sámson az a hely, ami a legkevésbé van beépítve, és mégis közel van. Valamint Sámsonkert. (DB-Hajdúsámson közt). Úgy tudom, a Sámsoni utat ki akarják szélesíteni.

Árakat te nézzél, hogy melyik fér bele, mert mégsem volt rá időm, azért is válaszolok későn.

Böszörmény nagyon drága lett, nagyon felkapott.

Amit előttem írtak, Bocskaikert, szintén tökéletes.

Hadházra ne menjél, de azt biztos tudod. Illetve, amiket korábban írtam. Kb. ezek vannak.


Debrecen-Városrészek google:

[link]

2018. máj. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vok,

még ami nem jó zártkert, az Pac.

Valamint Sámson mellett szól, hogy a buszközlekedés az szuper. 20-30 percenként is van busz, (napszaktól függ), kb. negyedóra alatt van Db-ben, ha épp nincs kocsid, stb, Db-Nagyállomásra bő harminc perc alatt beér a busz Sámsonból, ami túlszárnyalja magát a debreceni tömegközlekedést.

Ugyanaz a csúcs buszközlekedés van Ebes- Hajdúszoboszló felé, és nemcsak sűrű, hanem gyors is.

Józsára helyi járat jár.

2018. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!