Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik a legjobb módja a...

Melyik a legjobb módja a lakásvásárlásnak?

Figyelt kérdés
Szóval fiatal vagyok. Azon gondolkozom, hogy hogyan vagy miképp lehet lakást vásárolni.. mert ugye milliomos nem vagyok ezért valami alternatívára gondolok ami akár részletekbeni fizetést takar vagy akármi jó kis ötletet!
2018. máj. 6. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem írtad,hogy hány éves vagy, kb. mennyi a havi jövedelmed,ebből mennyit tudsz félretenni, mennyire stabil az állásod,jelenleg a szülőkkel élsz még, vagy külön,van-e jövőt tervező párkapcsolatod.


Ezek szerintem mind lényeges kérdések ahhoz,hogy bármi tanácsot tudjunk Neked adni.


Jó dolog a FUNDAMENTA, sokan élnek vele,de bármilyen lakáselőtakarékosság jó, persze ehhez kell egy havi fix összegnek lenni amit tudsz nélkülözni.


Én kölcsönt a helyedben nem vennék fel ha jelenleg megoldott a lakáskérdésed. Ha viszont albérletben laksz, akkor ezen is érdemes elgondolkodni mert amit havonta kifizetsz azt fizethetnéd törlesztőrészletbe.

2018. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Ha a milliárdos amerikai nagybátyád veszi meg neked.
2018. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha most saját lakásban laktok, akkor adjátok el és vegyetek egy akkorát, amiben a "hátramaradottak" elférnek -tehát ugyanakkorát, amekkora területen most is laknak.

A maradék pénzt meg megkapod Te, és veszel belőle olyan lakást, amilyet annyiért kapsz.

Mi 90 nm-es lakásból vettünk egy 39 és egy 60 nm-eset, így költöztünk szét.

2018. máj. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legjobb módja a lakásvásárlásnak, ha tetszel Andy Vajnának.
2018. máj. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megnézed a lakások árát amit szimpatikusak. Megnézed mennyi idő alatt tudod összeszedni a 30% önerőt és egy internetes banki kalkulátoron megnézed, hogy egy lakáshitel milyen havi költségekkel járna.


Eldöntöd, hogy ez reális-e ha nem akkor lejebb viszed az elvárásaidat.


(Amúgy nem értem mért használja mindenki ezt a "Nem vagyok milliomos". Ha van 1 millió likviditásod vagy ingóságaid és az ingatlanod (esetedben ilyen nincs) összértéke eléri az egymilliót akkor technikailag már milliomos vagy.)

2018. jún. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!