Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nektek mi a velemenyetek a...

Nektek mi a velemenyetek a koltozesrol?

Figyelt kérdés
Parommal nyugaton lakunk sajat lakasban. Vagyis aminek a fele az enyem a fele a testvereme de a testverem erre a lakasra nem tart igenyt. Szeretnenk innen elkoltozni keletre.(igen tudom, milyen hulye az aki innen oda koltozne de mi vagyunk videkre es vannak ott rokonok is.) A legfobb oka, hogy ott tudnank kertes hazat venni amit nagyon szeretnenk egy csendes kis faluban. Amugy a 20-as eveink elejen jarunk. Nem vagyunk bulizosak, mi a nyugit szeretjuk. Na most. Szuleink nagyon a koltozes ellen vannak, marmint, hogy nyugatrol keletre, mert ott nincs munkalehetoseg. Abbol a penzbol amit ebbol a lakasbol kapnek ott egy kertes hazat tudnank venni egy nagyon minimalis hitel segitsegevel. Az o es az en apukam ban nagyon ellene. Minket ezaltal nagyon elkeseritenek. Anyukam azt mondta, ha kolzozni akarunk es oda akkor menjunk, a mi eletunk. Szerintetek?
2018. máj. 11. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes ide jönni. Röviden ennyi. És ne hidd hogy itt olcsók a házak, egy valamire való családi ház 10-12-13 millióba kerülnek. Pl. Nyíregyházán 16 millió alatt labdába se lehet rúgni. Cserébe nincs munka, sok a c., élhetetlenek a nagyobb városok közvetlen körzetén kívül a települések.
2018. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én Szabolcs-Szatmár-Beregből kerültem a fővárosba több, mint 20 évvel ezelőtt. Már akkor komoly probléma volt a munka vagyis, hogy alig volt munka. Azóta a helyzet csak romlott. És minden más tekintetben is rosszabb helyzetben vannak az ott élők. Én úgy gondolom, hogy egy lakás árából nyugaton is tudtok egy kis kertes házat venni, csak körül kell nézni, a neten számtalan ingatlanos oldal van. Keleten az ingatlanok a kedvezőtlenebb életkörülmények miatt olcsóbbak és sajnos sokszor eladhatatlanok is. Ha mégis keletre költöztök és aztán később visszamennétek nyugatra, lehet, hogy nem fogjátok tudni eladni a házatokat.
2018. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem,hogy nem vagytok bulizósak, a nyugis életet szeretitek, amit keleten meg is találnátok, nagy eséllyel munka nélkül. Főleg ha falura költöztök.


A családom egyik része Debrecenben él. Diplomával (gazdasági informatikus) sem talál megfelelő állást, pedig szinte mindenhol próbálkozott, talpraesetten, bármit elvállalva.


Fiatalok vagytok, én a helyetekben azt is nézném,hogy családalapítás előtt álltok, a gyereketek óvodába/iskolába járása egy kistelepülésen lassan nem lesz megoldott, vagy olyan feltételek mellett (pl. csoportösszetétel) amit nem szívesen vállalnátok be.



Az ingatlanok vidéken nehezen eladhatóak, tehát ha mégsem érzitek ott jól magatokat elköltözni se lesz onnan könnyű.


Én sem költöznék, megértem a szüleiteket.

2018. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok:


egyébként én meg pont hogy mennék inkább nyugatnak, ott is vannak viszonylag jó áron ingatlanok, és élhetőbb.


Itt - mint írtam - irreális árak vannak ahhoz képest amit a környék nyújtani tud.


Ja, amúgy meg munkalehetőség... az itt is, meg mindenhol van, ha bevállalod a 3 műszakot, túlórát, 12 órázást 6-szor egy héten, ünnepnapon is akár. Nem csak hasra ütök és mondom, többektől tudom hogy mi folyik a versenyszférában.

2018. máj. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó. De mit fogtok dolgozni? Előbb munkahely kell amiből fenntartod magad. Ha nincs melóhely akkor tök mind1 milyen olcsó a ház...
2018. máj. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Keleten lakom. Itt születtem, itt nőttem fel, fiatalon pár évet éltem Pesten (nekem túl nagy), amúgy itt éltem. Árulom a lakást, meg van hirdetve. Nyugatra megyünk. Még elképzelhető, hogy annál is nyugatabbra.

Annak a szülődnek adok igazat, amelyik ellenzi. Jót akar, és reálisan látja, onnan is. Azért tudnék mesélni. Középkorúak vagyunk egyébként. Ilyenkor már nem annyira szokott kiszaladni a világból az ember.

Én elhiszem, hogy kertes házat szeretnétek. Meg a feeling. Meg az érzelmek Nekem is van ilyen, higgyétek el, nem olyan könnyű ez.

Ott kellene ingatlant vásárolnotok, ahol laktok. Következőt lehet csinálni, ha házat akartok, akkor az igényekből kell lentebb menni. Régebbi, felújítandó házat keresni. Vagy árverés. Ingatlanos oldalakon az X összeget, amitek van, beírjátok maximum összegnek, és addig feljövő hirdetéseket nézitek, és abból választotok. Addig nyújtózkodtok, amíg a takarótok ér, és azon belül lehet keresni. Fel lehet újítani régi házat is szépen, az ingatlanárak pedig itt is magasak.


https://www.youtube.com/watch?v=z525-dj1FNc

Itt ők a legnagyobb királyok, de higgyétek el, szoktak turnézni Nyugat-Magyarországon is. :)

2018. máj. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Adjátok ki bérbe a a lakásotokat és béreljetek olcsóbban házat az Alföldön. Próbáljátok ki pár hónapig, egy évig aztán döntsetek.
2018. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!