Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárláskor nagyságre...

Kovacsesz78 kérdése:

Ingatlan vásárláskor nagyságrendileg hány százalék a reális alku az irányárhoz képest?

Figyelt kérdés
Pl. Egy 30 milliósra meghirdetett lakásért 15-öt ajánlani nyilván nem életszerű.

2018. máj. 23. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Akkor életszerű, ha egyébként annyi lenne a reális ára. Ennyi.


Nálunk is sok túlárazott családi ház van... de nekik mondhatod az érveidet, nem hat meg senkit. Alkudni nem nagyon lehet.

2018. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Talán max 500 ezer. De nem rég volt itt valaki ugyan ezzel, míg írogatott elvitték a kéglit.
2018. máj. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, nemrég volt itt kérdés ugyanez, olvass vissza!

De...arra a kérdésre is ezt ávlaszoltam: attól függ,hogy hol van és mennyire piacképes a lakás. Van ahol nincs alku, sőt, eleve fix árként írják ki, vagy sok érdeklődés esetén még emelnek is.


Manapság már csak a kevésbé népszerű helyen lehet 10%-ot lealkudni a nehezebben eladható házból, sőt, van amiből még többet is sikerül.


Amit írtál magad is irreálisnak tartod, de mi most pl.pontosan ennyiért keresünk lakást. Örülök ha 500 eFt-ot le tudok alkudni. De épp' most néztem egyet ami két nap óta már emelkedett :(


Ha készpénzes vevő vagy jobban van esélyed az alkura, ha kölcsönből/CSOK-ból akarod vásárolni kevesebb.

2018. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy azért hirdetik-e, mert kell a pénz, vagy azért, mert nem kell az ingatlan. Előbbi esetben jó pozícióban vagy (minél sürgősebben kell, annál jobban), utóbbiban nem.
2018. máj. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5-10%.
2018. máj. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol van az ingatlan, Pesten pl. nem tudok elképzelni nagy engedményt. Meg attól függ, milyen szituban van az eladó.
2018. máj. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xswerdy ***** válasza:
60%
18-ra 13-at ajánlottam már, 13,5 let a vége
2018. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én most adtam el egy házat és félmillát engedtem, de csak azért mert kp. fizetős volt a vevő.
2019. febr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!