Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyha a társas-házunkban van...

Hogyha a társas-házunkban van egy közös tárolóhely, akkor azt csak akkor vehetem meg, ha az összes lakó befárad az önkormányzathoz?

Figyelt kérdés

Szóval nem elég ha én körbeszaladok és aláíratok minden lakóval egy papírost és csak én megyek be az önkormányzathoz a papírossal?


...és mi van ha a 30 lakóból 1 ellenzi?



2018. máj. 29. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézd meg, hogy mi van a társasház szervezeti és működési szabályzatában. Ott le szokták írni.

Igen, van olyan, hogy minden egyes lakó (sőt, ha nem lakik ott, de résztulajdona van a lakásban) írásbeli hozzájárulása szükséges ahhoz.


Arról pedig telefonon az önkormányzatot kérdezd, mire van szükségük.

2018. máj. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem esetleg csak bérelheted.
2018. máj. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lakások tulajdoni lapjára rá van írva,hogy a lakáshoz az alapító okiratban szereplő helyiségek szerepelnek. Vélhetőleg ott van feltüntetve a közös tároló.

Ha ez így van, akkor az alapító okiratot is módosítani kell, ami már bonyolultabb eljárás.


Én a helyedben - amennyiben kisebb lakóközösségről van szó, és hajlandóságot mutatnak-, egyszerűen megbeszélném,hogy szeretném kizárólagosan használni.


Ha 1 lakó ellenzi már bukik, ha osztatlan közös helyiség a tároló.

2018. máj. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.. mármint "tartoznak" és nem szerepelnek.
2018. máj. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ha mind a 30 lakó benne van akkor sem veheted meg. Alapító okiratot kell módosítani, de az lehetetlen kb.

Egyszerűbb ha bérled.

2018. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Fűszer válasza:
100%

Az alapító okirat módosítása mindéképpen szükséges. Nem kizárt, hogy a tulajdonostársak csak úgy mennének bele az elidegenítésbe, hogy az Okirat jogi -, hatósági – és egyéb költségeinek átvállalását is kérni fogják.


1. A főszabály az, hogy az összes tulajdonos hozzájárulása szükséges az Alapító Okirat módosításához.


2. A közgyűlés is dönthet az elidegenítésről, ha a tulajdonostársak (tulajdoni hányaduk arányában) több mint 4/5-e hozzájárul, de ebben az esetben felhívást kell küldeni a kisebbségben maradt tulajdonostársak részére, hogy élnek-e a keresetindítási jogukkal (60 napon belül).


Ezt a rendelkezést a jogalkotó az elmeroggyantak miatt találta ki, akik „csakazértis” nemmel szavaznak, és élvezik, ha gátolhatják az értelmes munkát. Természetesen, mint kisebbségben maradt tulajdonos, ha az igazát alá tudja támasztani, hogy a döntés a jogát vagy jogos érdekét, miként sérti, az egy másik helyzet. Többségi döntés ide vagy oda, a közgyűlési határozat elbukik, viszont a Bíróságnak a „csak”, mint érv nem elég.


3. Van egy úgynevezett 2/3-os szabály is. Ez akkor érvényes, ha a társasház alapító okirata tartalmazza azt a felhatalmazást (amit egyébként a 2. pontban leírtam), hogy a közgyűlés ilyen esetekben dönthet az elidegenítésről. Ebben az esetben a tulajdonostársak több 2/3-ának igenlő szavazata szükséges.


Itt annyi megjegyzés lenne, hogy kevés a valószínűsége, hogy ez benne lenne az alapító okiratban, de azért érdemes megnézni, hátha…


Természetesen a 2/3-os és a 4/5-ös szabálynál a tulajdoni arányokat a társasház összes tulajdonosával kell számolni, ami nem azonos a közgyűlésen jelenlévők tulajdoni arányával.

2018. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat :)

Valahogy éreztem, hogy csak a világbéke elérése után sikerülhet ez.

2018. máj. 30. 19:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha a közgyűlésen megszavaztatnád hogy "adjuk el a helységet" aztán megvennéd?
2018. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hááááát nem tudom, hogy melyik a kevésbé lehetetlen küldetés, mert ráadásul az a baj, hogy a társasházban én csak bérlek egy lakást, nem vagyok tulajdonos :/
2018. jún. 1. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!