Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha eladunk egy ingatlant, s...

Ha eladunk egy ingatlant, s valami rejtett hibája van az új tulaj perelhet. Hogy lehet úgy eladni egy ingatlant, hogy ne perelhessen?

Figyelt kérdés
2018. máj. 30. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Tájékoztatni kell a hibáról, és erre az adásvételiben is ki kell térni.



(amúgy aki ilyet kérdez, ritka nagy tetű lehet)

2018. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
a rejtett hibáról én se tudok így tájékoztatni se tudom. az a tetű aki kitalálja hogy eladok egy házat én meg találjam ki hozzá nem értőként hogy mi van a falban vagy a ház alatt. a vevő dolga felmérni az állapotát s eldönteni el tudja e fogadni az állapotát. nehogy már nekem kelljen kitalálni, mi jó neki...
2018. máj. 30. 15:52
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha bebizonyosodik hogy tudtál a hibáról, pl lefestetted, levakoltad, elburkoltad, stb, akkor jogosan beperelhet, és sokba fájhat. Ha egy olyan hiba jön ki eladás után amiről nem tudtál, és a szakértő is megerősíti ezt, akkor vis-maior, és a vevő így járt, az ő kockázata.
2018. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi, ez volt a kérdés. de nem lehet olyan szerződést írni ahol le van írva h nem vállalok felelősséget nézze meg s vagy vegye meg vagy ne? nem akarnék egy bíró találgatásától függni.
2018. máj. 30. 17:35
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk valami olyasmi volt a szerződésben, hogy megtekintett állapotban és az eladó tájékoztatott minden általa ismert hibáról. Mikor szétkaptuk a lakást találtunk pár érdekes dolgot, de ez ilyen, aki használt lakást vesz számol a rejtett hibákkal is, attól függő mértékben, hogy mikor épült az ingatlan.
2018. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Áruld már el, mitől félsz ennyire?
2018. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
bármitől. nem akarom h eladom s aztán kitalál valamit s perel.
2018. máj. 30. 20:26
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden eladott áruért szavatol az eladó, lakás esetén a szavatosság 5 év.

Tehát ha valamit a 6. évben vesz észre, már nem szavatolsz.

Nem kell a perig eljutni, szól, hogy talált egy hibát, aminek az OKA az átadás előtt keletkezett, és annak a helyrehozása Téged terhel. Fölösleges a per, úgyis téged terhel. Ezt egy ügyvéd 10 perc alatt megmondja, hogy tényleg téged terhel-e a felhozott hiba javíttatása.

2018. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7: Az árat az ismert állapotnak megfelelően állapítjátok meg közösen, hiszen megalkusztok. Nem fog akarni és tudni 10 millióért vett ingatlanon olyat követelni, amit egy 15 milliós ingatlan tud.
2018. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Valahol én is visszásnak tartom ezt a szavatossági dolgot, főleg Magyarországon, ahol nagyon sok felújítandó állapotú lakás, ház van a piacon.


Pl. hallottam olyat, hogy a felújítandó ingatlanon az új tulaj kicseréltetett egy(!) cserepet a régi eladóval, mivel beázott a tető, és megtekintéskor nem látta a repedt cserepet. Na, ehhez nekem nem lett volna pofám.


Ha valaki felújítandó házat vesz, számítson arra, hogy ki kell cserélni egy cserepet, a tapéta leszedésekor talál néhány hajszálrepedést a falakon, esetleg egy-két éven belül elreped a vízveteték. Nálam két évvel a vásárlás után derült ki fürdőszoba felújításkor, hogy rozsdás a vízvezeték, gyakorlatilag kézzel el tudtam törni a csatlakozásnál. Eszembe sem jutott felhívni az előző tulajt, hogy ugyan cseréltesse ki a csövet, inkább megcsináltattam a teljes vezeték felújítást, hiszen azért került JÓVAL kevesebbe a ház mint egy új, mert nyilván lehetnek ilyen rejtett hibák.


A penészesedés is ilyen szerintem: aki vállalja a kockázatot,hogy megvesz egy frissen kifestett régi házat, az alkudjon úgy az árra, hogy utána vállalja a vizesedés, vagy a hőhídak megszüntetését.

Tudom, hogy a magyar az a csillagokat is lehazudja, ha valamit el akar adni, de a másik oldalon sem kellene elvárni egy olcsó régi háztól, ami sok helyütt szinte telekárban van, hogy hozza egy új ház minőségét.

2018. máj. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!