Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fundamenta lakáskasszáról mik...

Fundamenta lakáskasszáról mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

8 évre szeretnék nyitni egyet havi 20 ezer Ft-al. Van olyan esetleg, akit átvertek ezzel kapcsolatban? (Olvasgattam kommenteket erről, de sehol sincs kifejtve bővebben.) Van, aki elégedett vele?

(22L)



2018. jún. 11. 08:23
1 2
 11/19 Pupusz válasza:
Előző vagyok, elnézést félre számoltam. 5db/4éves esetén 6.240.000Ft az induló 20.000Ft/db-nál. Ha 25m a lakás, 19m a hitel. Újabb 4 év törlesztés és 5db 20ezres ltp esetén be tudsz törleszteni 6,2-t, plusz lejön a tőkéből 2,4 a törlesztőkkel. Marad: 10,4m hitel 4 év után. Újabb 4 év ltp. után megint betörleszted a 6,2-t, a törlesztőkkel lejön még 4m, így marad 200.000Ft hiteled, 8 év után + az előző 4 év ltp. fizetés. Így 8 év alatt kirendezheti az ember a 20 éves hitelt. Elnézést a félreszámolásért, korán van még.
2018. jún. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Egy személy nem köthet többet, ott kezdődik az egész... ha köthetnél négyet-ötöt akkor talán lenne értelme.
2018. jún. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

11 jó ez a számolás, de azért add össze mennyi így a havi kiadás...

Ha elkezd rakni 5-öt a kérdező (feltéve, hogy talál 4 másik rokont, akinek a nevére tudja nyitni a többit), akkor az havi 100.000 Ft, 4 év után lesz ezek mellett 80.000-100.000 Ft törlesztője a hitelre és mellé újabb 5 ltp. Így már havi 200.000 Ft a kiadása...

2018. jún. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Átverni nem fognak.


Nekünk van több lakástakarékunk is (számszerint négy darab), bár nem a fundamentánál. Természetesen ebből kettő közeli, egyenesági családtagunk nevén fut. Mindet 20 ezresével fizetjük.

Mindet akciósan, 1 havi díjjal sikerült megnyitnunk, ami így 80 ezer forint.

A számlának van egy havi 150 forintos számlavezetési díja, ami így összesen kb. 30 ezer forint a 4 évre a 4 darabnak.

Mi úgy vettük fel a hitelt, hogy pontosan számoltunk előre. A terveink szerint 7 éven belül szeretnénk végtörleszteni a 20 éves hitelünket. Ebből minél többet előtörlesztünk az 5 éves kamatperiódusunk végére, így nem érhet minket túl nagy sokk akkor sem, ha állambácsi nagyot "álmodik" addigra.

12 milliót vettünk fel, az 5. év végéig minden évben betudunk törleszteni önerőből 1 milliót + a vége felé 4 lakástakarékot.

Ha a terveink összejönnek és a 7. évben végtörlesztünk, akkor a 12 milliós hitelünk kb. 1,9 millió forintba kerül nekünk.

Ha a lakástakarékok éves 72 ezer forintos támogatását kiszámolom az a 4 darabra 4 évre 1.152.000 Ft. Ebből úgy tisztességes, ha levonom a számlanyitási és vezetési díjat, tehát mondjuk erős kerekítéssel marad 1 millió.

Így a végén a hitelünk 900 ezer forintunkba kerül.

Azt gondolom ennél jobb és biztosabb megtakarítási forma jelenleg nem létezik. Arról nem is beszélve, hogyha véletlenül állambácsi meghülyülne néhány év alatt, esetleg a lakástakarék hitelével még mindig lehet kicsit variálni, tutira menni.


Mi rengeteget számoltunk hitelfelvétel előtt és igyekeztünk minden szempontból bebiztosítani magunkat. Másnak is ezt ajánlom.

Szerintem mindenképpen érdemes megkötni, de amint fent is látszik, nem mindenki ért ezzel egyet.

2018. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Pupusz válasza:
11-es vagyok. 13-as, ha a jelenlegi lakás árakat nézzük és a cél a lakás vásárlás, akkor valamiből össze kell gyűjteni a rávalót. Ha most havi 100-at nem tud rááldozni valaki, akkor hogyan tudna később hitelt fizetni? Ami pedig most 100 ezer, az 10 év múlva 200 lesz. Rokonoknak, szülőknek, nagyszülőknek, gyerekeknek a nevére is lehet kötni egyébként, úgy jön ösze az 5db. Aki most 100-at nem tud félretenni és nem néz ki neki nagyob jövedelem, örökség, vagy egyéb vagyon, annak nem lesz saját lakása. Ha a párnacihába teszi a pénzét, akkor pedig nem kap rá állami támogatást, kamatot. Viszont, ha a lakástakarékot nem fizeti, a befizetett pénzét azért megkapja, úgyhogy semmivel sem rosszabb a párnánál, befőttesüvegnél. Én 5db-al számoltam, ami havi 100. Egy db 20ezressel max. egy felújításra lehet gyűjteni, arra is hosszú évekig. 312ezer jön össze támogatással évente, 1db-nál. 10 év alatt 3 millió. Most legalább 5 millió egy lakás teljes felújítása, addigra 10 lesz. Úgyhogy még arra is kevés. Ezért számoltam, segítségképpen. A bevételi oldallal nem foglalkoztam, mert az nyilván egyénenként változik. Erről annyit, hogy a biztonsági őr keres manapság 250-300-at, a segédmunkás, teljes hónapban 260-300 ezret, szakmunkások többet. Egy jó asztalos 1 millát simán, Katás E.V-ként. Az más tészta, hogy a mérnök a multinál 300-400 nettót, a tanár 200 körül, a pénztáros pedig még ez alatt. Ha az ember fűnyírást vállal a környéken, 10.000Ft/db áron, napi 3db-al számolva napi 30 ezer. 20 munkanappal 600ezer. De ha 5000-ért csinálja, modndjuk vidéken, akkor is 300 ezer. Sajnos, ha a keresetek nőnek, az árak is. Akkor is, ha nem mindenkinek a keresete nő, csupán sokaké. Erről nem én tehetek. Az árakhoz igyekeztem igazítani a számítást.
2018. júl. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
58%

13 vagyok megint.

Tudom, hogyan lehet kötni, nekem is több van. Pusztán azt mondom, hogy egy 22 évesnek nincs havi 100.000 megtakarítási lehetősége, 200.000 meg pláne nem...

A bérek amiket írtál enyhén túlzóak, és mellette ott a létfenntartás, élni kell, enni, öltözni, lakni valahol, ott is van rezsi...

2018. júl. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Pupusz válasza:
Persze, minden megoldásra lehet legalább 10 problémával jönni és alóban nehéz a fiatalok helyzete, de csekély képességekkel és képzettséggel is meg lehet keresni 300-at, simán. Ingyen le lehet rakni teherazutó, kamion jogsit pl. és 400-500-at haza lehet vinni, ha nincs jobb. Abból kifutja a havi 200 félre is. Albérlet mellett, egyedül is. A segédmunkás napi 12.000-ért jön el, azalatt nem. 22 munkanappal az 264.000Ft/hó. Nem értem, ezen mi a túlzó. A gyártósoron nyilván nem fizetnek 130-nál többet. Ha nem menne oda senki ennyiért, akkor kénytelenek lennének. De amíg szar van, veréb is van. Így csak ennyit adnak, mert így is jelentkeznek. Kocsimosóban is 200 felett adnak. Jó, hogy nem a huszonezres minimál nyugdíjhoz vizsonítunk. Gondolom, egy fiatalnak ennél azért több esze van.
2018. aug. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Peersze, hisz Magyarország a lehetőséges hazája, mindenhol, utolsó lerobbant faluban is 2-300 ezret keres a nyolc általános végzettségű, a diplomás is egy milliót visz haza, tudod fizetni a havi 100 ezres hitelt, tud felvenni mindenki 30 millió forint hitelt, illetve minden fiatal pár megkapja a 10+10 millió CSOK-ot a négy szép szemükért...


[link]

2018. aug. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Pupusz válasza:
Véleményem szerint a korlátozott lehetőségek hazája. Én a problémát nem a százezrek számában látom, hanem abban, hogy a Forint alig ér valamit. Sok középosztálybeli családban visznek haza ketten 500-600-at, az életszínvonaluk mégis alacsony, pedig soknak tűnhet ez a kereset. Számításom szerint 8-10 év alatt ki lehet fizetni itt egy lakást, ami nyugatabbra 5 év, pedig a lakások jóval drágábbak ott. Persze ott nem akarnak mindenáron venni, így több marad másra. Ettől eltekintve, ha van motiváció, akkor van eredmény is egy idő után. Egy depressziós országban persze mindez futurisztikusan hangozhat, ahol létbizonytalanság, kishitűség, nyomasztó vezetés, törvények, rendeletek, szankció tengerek lepnek el mindent és mindenkit. De azért azt elismerheted, hogy a történelemben voltak ennél jóval nehezebb időszakok is, amikor nagyszüleink, dédszüleink, őseink mégis boldogultak. Nekünk is muszáj tehát. Nem bombáznak, nem visznek el éjszaka, nem csuknak le fekete vágásért, jogtalan haszonszerzésért, nem vagyunk elfoglalva katonailag, van munkalehetőség stb. Azért lehetne rosszabb is, volt is sokszor. Illik ezt megbecsülnünk, értékelnünk, még ha lehetne sokkalta jobb is.
2018. aug. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!