Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti eladnátok a telketeknek...

Ti eladnátok a telketeknek egy részét?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy a szomszéd is elad az övéből ugyanannyit, és a vevő a két telket összevonja. Tehát a mi 500 nm,és a szomszéd 500 nm telekrészéből csinálnának egy új telket amire építkeznének. Az a gond, hogy a szomszéd már megegyezett a vevővel szóban, hogy eladja nekik 2 milliórt az övékét. Bennünket meg meg akartak győzni, hogy adjuk el a miénket,de jóval olcsóbban mivel azt mondják kevesebbet ér, mert belső telek, a szomszédé viszont saroktelek. Azt is mondták, hogy ettől az ingatlanunk (házzal együtt)nem fog kevesebbet érni, hogy leválasztanak belőle 500 nm-t. A vevővel is beszéltünk, de ő is kevesebbet mondott, mint amennyit a szomszédunknak fizet. Tehát a 2 millióval szemben, nekünk 1,2 milliót adna. Amit mi nagyon kevésnek tartunk, illetve elég igazságtalannak, hogy a saroktelek ennyivel többet érne? Nem fejlesztett semmit rajta többet mint mi, csupán annyi, hogy ő telkük a földút mellett található. Az egy dolog, hogy egyedül nem tudnánk eladni a telkünkből(csak házzal együtt), mivel belső, de a helyzet az, hogy ők se tudnák, mivel 500 nm-nél többet nem tudnának eladni belőle, mert akkor a házuk nem lehetne kisebb telken. De a vevő se tud 500 nm-es telekre építeni, mert 800 nm a minimum telek. Vannak más telekszomszédok is, de a telek formája abban az esetben túlzottan szabálytalan lenne, és azok a telkek kisebbek is valamivel, így nem is tudnának akkorát lerekeszteni belőle. Mivel a szomszéd egyben rokon is, nagyon nem örülnének neki, ha miattunk elesnének az üzlettől. Ezért vagyunk tanácstalanok.(bocs, ha kicsit hosszúra sikerült)

2018. jún. 12. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Először is, neked senki nem fog 500nm-t adni a telkedhez ingyen, tehát csökkenni fog az ingatlanod értéke.


Tök mindegy mennyit ad a szomszédnak. Nézz utána azon a területen mennyit ér a telek négyzetmétere és azután találd ki, hogy el akarod-e adni, vagy és ha igen, akkor mennyiért.

Zavarni fog a kilátásban ha odaépít egy házat? zavarni fog abban, hogy a traktorral kifordulj? Zavarni fog, ha közelebb jön a szomszéd és kevésbé lesz intim a lakásod? Növényeid zavarja-e... Nem kell beleugrani hülye játszmákba, hogy ennyi vagy annyi. Gondold végig mit veszítesz és annak kérd el az árát, ne annak, amit a szomszéd kap.


Van még egy szempont. Ha odaköltözik valaki, akkor az a szomszédod lesz valószínűleg elég sokáig, tehát nem mindegy ki költözik oda és milyen viszonyban lesztek. Ha nem jó fej nem adod el a telket, menjen a búsba. Ha jó fej akkor is kérd el az árát, mert később a jó viszonyra mehet, ha úgy érzed később, hogy többet ért a telek és már megbántad.

2018. jún. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Hát ilyet még nem hallottam, szerintetek ezt az önkormányzat építési osztályán engednék? Ha meg zártkert, ott meg az építés eleve korlátozott, meg nem tudom lehet e össze-vissza tilitolizni a telekhatárokat?
2018. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk a házunk háta mögött van egy 500 nm2-es telek,ami külön hrsz-on van, külön bejáróval. A szomszéd garázst akart építeni, pontosan úgy,hogy szüksége lett volna a telekre. Nekünk ott lehet csak a kertbe bemenni, ott van a szennyvízelvezetés, tehát logikus,hogy nem adtuk el.


A saját szempontjaidat mérlegeld, ahogy már előttem írták is. Szükséged van-e/lesz-e a telekre,mire használod jelenleg azt a területet?És igen, ha oda épít valaki mennyire lesz zavaró számotokra.


Én nem pont azt nézném,hogy a szomszéd mennyit kapott és neked mennyit akar fizetni, inkább azt,hogy Neked mennyire van rá szükséged, ha eladod annak milyen következménye lesz, és megéri-e Neked azt az árat amit kínál érte.


Nálunk vannak jókora méretű kertek, amit szívesen eladnának mert nem növeli a ház értékét, inkább elriasztja a vevőt.Van aki viszont örül minden talpalatnyi földnek mert szüksége van rá.


Én biztos nem azt nézném,hogy a másiknak jó legyen a saját káromra.Ez eléggé végleges döntés.

2018. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem adnám el.
2018. jún. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első körben meg kellene érdeklődni az önkormányzatnál, hogy mekkora a helyben alakítható legkisebb telekméret, amit engednek kiszabályozni. Mert a végén úgy jártok, hogy eladjátok a telketek egy részét, de a földhivatal nem engedi a megosztást a telekméretek miatt. Aztán lesz közös tulajdon a szomszéddal.
2018. jún. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:
55%

Tehát vagy megveszi tőled vagy nem lesz háza és a másikat is hiába vette meg?

Add el neki akkor. 4 millióért :)

2018. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én telkem nélkül a szomszédnak sem lesz két milla és a vevőnek sem lesz nagyobb telke.Tehát az én telkem is két millát ér.

Ha pénzről van szó ,akkor már nincs koma se sógor.Nekem a + 800 ezer az pénz.Nincs alku.

2018. jún. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kell neked az a rész és felvállalod a rizikót, hogy az új szomszéd esetleg zajos, füstös, balhés lesz akkor add el ugyanannyiért, mint a szomszédod. Az egyik rész nélkül a másik sem ér xart sem. Az önkormányzatnál, földhivatalnál célszerű lenne előtte rákérdezned, hogy egyáltalán lehet-e ilyet csinálni.
2018. jún. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!