Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire gyakori, hogy értékbe...

Mennyire gyakori, hogy értékbecslésen úszik el a hitel? Mennyivel szokták a piaci ár alá becsülni a házakat?

Figyelt kérdés
Az előzetes hitelbírálat szerint hitelre jók leszünk, elvileg csak ezen csúszhatunk el. 17 milla a ház, 12,9 lenne hitelből.
2018. jún. 17. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ritka. Ha nagyon felül lenne lőve a vételár, valószínűleg ti sem ezt veszitek meg, mert találtok jóval olcsóbbat, a valós piaci árnak megfelelőt. Két lakást vettem eddig hitellel, mindkettőnél még egy kicsit feljebb is becsülték az értéket a vételárnál, igaz, elég jó vagyok alkudozásban.:-)
2018. jún. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
A banknak az az érdeke hogy felvedd a hitelt, belőletek élnek.
2018. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolkodtam, hogy nekik is az a jó, ha felvesszük... nagyon jó ár-érték arányú ház, nem lenne reális, ha alálőnék, de csak akkor nyugszom meg, ha már kezünkben a kulcs :D köszi, kicsit azért megnyugtattatok.
2018. jún. 17. 12:09
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
nem tudom hány évre veszitek fel, de addig hiába a kezedben a kulcs, elviekben nem lesz a tiétek...
2018. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom...
2018. jún. 17. 14:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A miénket alá becsülték, de pontosan a szerződés szerinti vételárat írta be az értékbecslő. A valóságban többet ér.

A hitelt probléma nélkül megadták. Ha nem egy tényleg túlértékelt valami, akkor ettől nem kell tartanotok szerintem.

2018. jún. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az értékbecslőnek NEM a piaci árat kell figyelembe venni, hanem a menekülési értéket.


A menekülési értékre kapsz max. hitelt, ez a maximum felvehető összeg. Ez az, amennyiért a bank hamar értékesíteni tudja az ingatlant.


Ez átlagosan (!!!!!) a vételár alatt van 20%-kal, de lehet több és kevesebb is.

2018. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha átküldöd a linket, ránézek az ingatlanra.
2018. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!