Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kedves házvásárlás előtt...

Kedves házvásárlás előtt állók! Mutatnátok néhány ingatlant?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, milyen (családi) házakat kerestek megvételre, mik az elvárások, és mennyit tudnátok rászánni. Tehát olyan érdekelne, amit már meg tudnátok venni, nem az álomházra lennék kíváncsi. Lakások nem érdekesek részemről most. Akiknek csak néhány milliójuk van rá is osszák meg, nem csak a 20-30 milliós kategóriát képviselők véleménye érdekel.


Nem ingatlanos, és igényfelmérő statisztika vezető akárki vagyok, csak kíváncsi lennék, mi is tervezzük, csak bő fél-egy év múlva.



2017. okt. 10. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az elhelyezkedés az egyik legfontosabb tényező. Ne kelljen több órát utazni a munkahelyre, legyen megfelelő tömegközlekedés és ne főútvonal mellett helyezkedjen el a ház, szóval csendes helyen legyen minden szempontból. Nem mindegy a közeli s távoli szomszédság sem.


Ne legyen vizes az alap, belülről dohos, mert a nem megfelelő alsó szigetelést szinte lehetetlen utólag pótolni, nagyon költséges és nem is annyira hatékony.


Kicsi kertje legyen, amit még munka mellett rendben tudok tartani.


Nem baj, ha lelakott, de legyen jól megépítve, amit nem kell az alapig visszabontani, hogy ne dőljön rám.


Nem baj, ha bővíteni, korszerűsíteni kell, minden évben csinálnék rajta valamit, amit a pénzem bír.

2017. okt. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

4 szoba + egy nagy nappali (3 gyerek van) nekem a vágyam egy erkély (ez nyilván már emelet) de a nappaliból nyíló nagy terasszal is megfelel,de ha se erkély se terasz hát túl élem :) pláne,hogy a terasz nem probléma,ha megfelelő a telek! ami minimum 1000m2 és nem egy hosszú keskeny csík 2 szomszéddal a szánkba. A központi fűtés gázzal az alap, bónusz a nappaliba egy szép cserépkályha vagy ha egy vegyes kazán is van a rendszeren. A jelenlegi házunk az ami ezeknek megfelel (csak nem emeletes így erkély nincs és már a terasznak se állnánk neki és 1600m2 a telek) ha így cakk pakk az egészet felkapnánk és 60km-el arrébb tennénk szuper jó lenne,de sajna ez nem opció.Dunántúlon lakunk megye jogú várostól egy köpésre...és a megyeszékhely olyan 20 km-es körzetébe lenne ideális, egy nyugis település lenne a szupi tuti. Erre van 15 milliónk és még max 5 millió hitelt vennénk fel. A jelenlegi házunk olyan 14 millióért menne el, abból max a hitelbe raknánk bele mert amúgy menne a hiányzó megtakarítás helyére.

Szerencsénk van,Budapest környékén azért már bajba lennénk ezekkel az igényekkel, ennyi pénzért, akkor ha kihúznánk azokat a helyeket ahol nem csak napközbe,de este is ki mer lépni az ember az utcára.

2017. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ez nézegetem, mert hatalmas és nekünk nagy kell.

Nagyon jó helyen van, viszonylag olcsó is.

Ha engednek az árból valamennyit, akkor 5-6 millió marad a legszükségesebb felújításra a kezdésnél.

A többit meg majd később.

[link]

2017. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag Csepelen nézünk(itt nőttünk fel és szeretjük). Királyerdő, Csillagtelep, Erdőalja városrészekben keresgélünk. 4 külön nyíló szobásat, telekméret mindegy nem baj ha kicsi de 2 autóval be tudjunk állni. Az 1+2feles panelt adjuk el(reményeink szerint 15-16Mért), mellé 4-5M hitel 5évre fix kamat
2017. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A 3. válaszadó linkkel is rendelkező írására gondoltam válaszokként, de köszönöm az eddigieket is mindet.
2017. okt. 10. 16:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

3-as vagyok

Nem szívesen tesznek fel linket, mert ha olcsó és jó, félnek elviszi valaki az orruk elől.

Én is azért mertem feltenni, mert ha valakinek ez az álma és fürgébb a fizetéssel mint én, hát vigye!:)

Én még gondolkozom rajta és még szeretném 1-2x megnézni.

2017. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ingatlan vásárlásnl az első pont a hol. Ha ez megvan, akkor a következő pont, hogy mennyi a keret. Utána hogy kb mekkora alapterület kell, milyen beosztással. Fontos kérdés, hogy kell-e komoly felújítás és ha a keret bírja, akkor meg kell nézni a műszaki tartalmat. Ha van lehetőség a válogatásra, akkor ajánlatos olyan ingatlant venni, amelyiknek az alapinfrastruktúrája rendben van. MIt jelent: víz, fűrdőszoba, normális konyha legyen. Lehetőleg ezekhez ne kelljen nyúlni, fontos megtudni, hogy a hálózat volt-e felújítva, függően az építés idejétől, illetve milyen anyagból készült. Mi csináltunk úgy felújítást, hogy az előző csövek (vas) teljesen szét volt rohadva. Meg kell nézni a szennyvízhálózatot, a gázvezetékeket. A villamos hálózat terhelhetőségét, szintén a felújítás szükségességét. A villamos hálózat felújítása is kerülhet sokba. Milyen lehetőség van a kábeltévé és a net bevezetésére vagy elosztására. Nyílászások szigetelés, alapozás, tetőszerkezet, födém, csapadékvíz elvezetés, falak anyaga stb stb. Fontos kérdés a garázs, az udvar (kocsibeálló) és a kert helyzete. Ha tudjátok mit szeretnétek, akkor egyszerűbb a válogatás.
2017. okt. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem az ilyesmik szimpik:

[link]

Ennek ellenére egy 2,5 szobás újabb építésű emeleti társasházi lakást veszünk közel 10 millióval olcsóbban. Remélem mire igényünk és pénzünk lesz a nagyobbra, addigra már a fentinél nagyobb ingatlanban is gondolkodhatunk. :)


Ami számomra kritérium volt az egy amerikai konyha, ami a közös életünk színtere lehet, vendégeket fogadhatunk és elférünk. A panelben ennek hiányában őrültünk meg. Fontos volt, hogy legyen terasz, avagy erkély, ami elegendő méretű ahhoz, hogy ki lehessen ülni.

Illetve fontos volt még 2 elkülönült kis zug. Egy hálószoba és egy dolgozószoba, ami később babaszobává alakítható, ha ilyesmire adjuk a fejünket.

Kritérium volt még a külön fürdő és wc, de ez végül nem valósult meg, nem gond.

2017. okt. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy nem bajmolódok linkkel, de leírom, az álomházamat.

Rákóczifalva (Szolnoktól 10 km) 70 nm, 2 szoba, tégla, kis kerttel, kis felújításra szorul, 6 M Ft.

2017. okt. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!