Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri sok ingatlan irodával...

Megéri sok ingatlan irodával felvenni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Egy népszerű helyen kedenénk árulnunk a házunkat. Kb 100 kmres körzetben minden iroda foglalkozik valamilyen szinten ezzel a környékkel, ami azt jelenti, hogy kb van 20 ingatlan iroda, ami szóba jöhet.


Először arra gondoltam, hogy midnegyiknek elküldök egy sablon szöveket az ingatlan adataival, képeivel és, hogy pontosan mit is szeretnénk.


Ez egy jó ötleted? Vagy inkább csak 1-2 irodát keressek fel?


Ha rossz ötlet pontosan mért az?


Az ingatlanosok lényegében csak a netre tudják fel rakni és a saját rendszerübe, szóval akkor megírnám nekik, hogy a netre nerakják ki, mert a nagyobb hírdető oldalakon már egyszer szerepel és nem szeretném duplikálni a hírdetéseket, csak a saját rendszerükbe és offline hírdessék.


Ilyen feltételekkel is elválalják, hogy tudják hogy több iroda is dolgozik rajta?


Van valami elvi akadálya a dolognak? Pl.: hogy az ingatlan irodák csak kizárólagos szerződés kötéssel hírdetik a házakat? (nem tudom, hogy így lenne)



2018. júl. 13. 11:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Egy sztori az ingatlanosokról. Néztünk egy lakást, ráírtam az ingatlanosra. Válaszolt,hogy sajnos lefoglalózták, a héten megtörténik az adás-vétel. Annak a hétnek a végén látjuk az ingatlant ismét az ingatlanportálon, egy másik ingatlanos a kapcsolattartó, uaz. az ingatlaniroda. Ráírunk...mégsem kelt el az ingatlan?Ezt a tájékoztatást kaptunk, és mellé ígéretet,hogy amennyiben mégsem jön össze értesítenek. Utánna néz...de, eladták...már meg sem kérdeztem,hogy akkor miért is hirdeti egy másik? Ma kaptam egy e-mail-t.Az első ingatlanostól, aki váalszolt a másodikhoz intézett levelemre,hogy az lakásra ma kötik a szerződést, amennyiben nem kell el, keres.

"Bunkó" voltam, nem írtam vissza,hogy köszönöm...


A következő...nézünk a héten egy lakást, szintén ingatlanossal egyeztetve.Múlt héten kerestem, mi alkalmazkodunk. Akkor menjünk, most odamegy...Hétköznap délelőtt...munkaidőben, az ingatlantól 100 km-re lakunk.Jó, akkor hét közepe van, mikor is?Hétvége?-kérdezem. Nem jó a tulajdonosnak...legközelebb hétfő este. Jó, rábólintok. mindent leszervezek, átszervezem a családom összes tagjának napját, aztán szól: a tulajdonosnak nem jó akkor, hanem "ekkor".


Nem kérdeztem, de minek is ide akkor ingatlanos ha a tulajdonos is jön? Nem tud beszélni?


Következő...baráti családdal vesztünk össze. Ingatlanosok. Csak példa...földszintes házat szeretnénk..ne azt, 3 emeleteset. jóleszaz alapon....mert az van a tarsolyukban.És mi milyenek vagyunk,hogy nem felel meg egyik sem...


Megmondtam: ha sikerül a végére jutnunk a lakásvásárlásnak írok róla egy könyvet. Aztán eltemetem még az emlékét is jó mélyen magamban.

2018. júl. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!