Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanos megkerülése akadály...

Ingatlanos megkerülése akadályozás, hazudozás miatt lehetséges?

Figyelt kérdés

Éppen egy lakás vásárlásban vagyok, ahol az ingatlanos össze vissza hazudozik, gátolja a vásárlást. Először is, nem akarta elmondani a tulajnak az árajánlatomat, csak akkor, ha azt vételi szándék nyilatkozatot írok, és az ingatlan árának 4%-át le nem teszem náluk "óvadéknak". Ezt nagy nehezen elkerültük, ügyvédi nyomás hatására. A tulaj elfogadta az ajánlatot, majd elküldtem az adásvételi tervezetet, amiben egy pontban nem értettek teljesen egyet. Kértem többször is a tulaj elérhetőségét, hogy meg tudjuk beszélni, amit az ingatlanos azóta sem adott meg, olyan indokkal, hogy roppant elfoglaltak, vidéken vannak. Szerencsére a tulaj felhívta az ügyvédem, ezért tudtunk egyeztetni, kiderült, hogy nagyon sok mindenben hazudott, a tulaj elérhető, más a foglalkozása, az adásvételi szerződésbe pedig javarészt az ingatlanos "önszorgalomból" szólt bele, nem is a tulaj kérésére, akadályozta az adás-vételt.

Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben nem lehet megkerülni az ingatlan irodát? Én nem érzem igazságosnak azt, hogy pénzt kapjon azért, mert csak nehezítette a folyamatot. Vagy esetleg lehet ellene eljárást indítani



2018. júl. 23. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Neked VEVŐKÉNT semmilyen kötelezettséged nincs az ingatlanossal szemben. Különösen, ha etikátlan a magatartása, akkor még erkölcsi aggályaidnak sem kellenek lenniük.

Ez utóbbi esetben még az eladó is támadhatja az ingatlanossal kötött szerződését, de ez már nehezebb történet - különösen, ha kizárólagos a szerződésük - de ez már legyen az ő gondja!

2018. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha mindezt bizonyítani is tudod, és van benned egy nagy adag kalandvágy, plusz bírod idegekkel is, én akkor arra biztatlak, hogy hajrá!

Érdekes pereskedés lenne. Az biztos, hogy neked szurkolnának sokan ilyen esetben. :-)

2018. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Fu, baromira ismerosek a dolgok amiket irsz...az at nem adott ajanlattetel (nyilvan nem tetszett neki az osszeg).

A 4%-os ovadek kicsit durva, en eddig 1%-okkal talalkoztam (persze ezt kesobb beszamitjak a vetelarba maradektalanul).


Az ingatlanirodat barmilyen esetben meg lehet kerulni, HA vallalod a kovetkezmenyeket. Ha ok mar leszerzodek a tulajjal - nyilvan le -, akkor az ilyen esetekben minimum az elmaradt jutalekukat kovetelhetik vissza a tulajjal kotott szerzodes ertelmeben, de altalaban meg azon felul sok minden mast is kerhetnek ilyen-olyan jogcimen. Meg kene mutatni az ugyvedednek azt a papirt amit a tulaj irt ala az ingatlanirodanal, hogy hatha o rajon, hogy milyen kitelekkel lehet szerzodest bontani veluk. Sok sikert!

2018. júl. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
12%

Ez lenne a duma a bíróságon miközben ketté dobjátok a 2-2% ot? :D


Neked miért fáj, hogy az eladóról legombol 4% ot?

Tisztáztátok a nézőpontokat, így lehet a kasszához fáradni és fizetni.

Az ingatlanos nélkül sehol nem lennél.

Mennyi energiát tett már bele? Hányszor ült kocsiba, ment megnézni, vitt téged, telefonálgatott.


Pajti nincs ingyen ebéd, csengess szépen, a mesét pedig hagyd meg a gyerekeknek...

2018. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5%

Végül is ha 18 milka volt a lakás akkor a 4% 720 e Ft


360 e-t földhözverheted magad vagy kétszer :D

2018. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

4-es: No offense, ket honap utan most zarult le a lakasvasarlasom. Az altalad jellemzett ingatlanost nem volt szerencsem megismerni. Nem hoz, nem visz, nem telefonal (nem is vartam el). En keresem, majd tojik ra ha visszahivast igert, megint en keresem, talalkozunk, kesik, ott vagyok, erre lemondja. Ugyeskedik, trukkoz, a legelejen kozli telefonon, hogy sok erdeklodo van a lakasra, gyorsan kene donteni, a helyszinen meg kozli h nyugodtan gondoljuk at...a jelenlegi helyzetben pedig barki el tudja adni az ingatlanat. Csak az bizza ingatlanosra akinek nincs ideje telefonalni. Vegul en is tulajtol vettem lakast es sokkal egyszerubb volt (elotte volt 2 meghiusult adas-vetelem ingatlanoson keresztul). Ebbol az egyik egy cirkusz volt, hogy a ferj es feleseg valnak, nem akarjak eladni a lakast megsem, mert nem tudnak hova menni. Mindezt az ingatlanirodaban jatszottak el amikor mar alairtuk volna a szandeknyilatkozatot meg az adasveteli elotervezetet. Masnap tok erdekes modon lekerult a lakas az oldalrol azzal, hogy "elkelt". Kicsit utana tudtam nezni (addigra mar voltak ingatlanos kapcsolataim masfel honap utan) es egy keszpenzes vevo vette meg, engem meg kigolyoztak friss, pozitiv banki elominositessel. No comment. (amugy 2,5 het alatt meglett a hitel most).

Biztos van kivetel az ingatlanosok kozott is, de en csak kopedek, fontoskodo, trukkos sz@rh@ziakkal talalkoztam a dunahouse, GDN, balla ingatlan munkatarsai kozott budapesten.

2018. júl. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6%

Hagyjuk már ezt a történetet, hogy megy ingatlanos nélkül.

Mégis a kérdező és az eladó is hozzáfordult.


Lehet találsz ingatlanos nélkül is, csak nem annyi idő alatt és nem olyan kínálatból. A kínálat egyrésze elérhetetlen a hétköznapi embereknek...

2018. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%

"A kínálat egyrésze elérhetetlen a hétköznapi embereknek..."


Mert a hiénák lerabolják :)


Ez a hiénák világa. Ha vállalkozol akkor is már a legtöbb munkát ú.n. fővállalkozókon keresztül tudod megszerezni. Élelmes emberek így keresnek sokat másokon.

2018. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok információt.

Amit többen is kérdeztetek, miért foglalkozok vele, mint vevő, egyszerű: konkrétan nagyon felidegesített, nem akarta megadni a tulaj elérhetőségét, csak a szerencsén múlt, hogy fel tudtam vele venni a kapcsolatot. Közben rólam minden félét hazudott a tulajnak, folyamatosan zaklatott engem is és a tulajt is. olyan dolgokat kért el a nevemben a tulajtól, amit nem is kértem ( nullás igazolást például, amit csak birtokba adáskor kell).

Szerintem az ilyen nem érdemel pénzt, sőt, ki kellene tiltani, mert bármikor bárkit átverhet, aki egy kicsit jóhiszemű, vagy nem elég jártas a dologban.


4-es válaszoló, neked is mondanék pár dolgot:

hogy megérdemli a pénzt? NEM

ingatlan.com-on találtam a lakást, majd felhívtam, hogy megnézném. Nagy nehezen időpontot egyeztettünk, ami mint kiderült se nekem, se a tulajnak nem volt jó. nekünk az este lett volna a jó, de miatta szabit kellett kivenni. A lakás megtekintésénél papírról olvasott fel néhány adatot, kérdéseimre nem tudott válaszolni, mindet a tulaj válaszolta meg, és ő sokkal több mindent mesélt magáról az ingatlanról. Az ingatlanos elérhetőséget mint mondtam nem akart megadni, beleszólt az adásvételi szerződésbe, az árajánlatomat nem akarta továbbítani a tulajnak ( olyan árajánlatot tettem, amire az ingatlanos azt mondta a megtekintés végén, hogy biztos elfogadják). és még sokáig sorolhatnám. A végső húzása, amin nagyon felidegesítettem magam az volt, hogy nekiállt nekem ba**megelni, és sértegette az egyik családtagomat.

Ja, és furikázik kocsival? pffff, kocsija sincs, tömegközlekedéssel jár ( ilyennek adjak én 1 milliót kp, hogy majd ő hozza?), azt is csak egyszer tette meg, mikor megnéztem a lakást.


Szerinted egy ilyennek jár valami? esetleg a képekért, az ingatlan.com os hirdetésért, és a bkv jegy ára járna neki de az nem kerül majd egy millióba

2018. júl. 24. 10:59
 10/16 DrNest ***** válasza:
100%

SOHA semmilyen körülmények között ne adj vevőként az ingatlanosnak se 1, se 4%, sem semennyi pénzt. Tök mindegy minek nevezi, óvadéknak, stb.

HA vételi szándéknyilatkozatot írtok és leteszel 2-500 000-et, akkor azt kizárólag a tulajdoni lapon szereplő tulajdonos kezébe fizesd ki. Az ingatlanos ilyen jogcímen nem vehet át, nem kezelhet pénzt.

A másik dolog a szolgáltatás minősége: ez sajnos széles határok között mozog. Az eladóknak azt javaslom, nézzenek alaposabban utána kit bíznak meg, mert van választék az igényesek részére is.

2018. júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!